Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rodzinne po utracie 500+ - Norwegia

35 Postów
Robek 10
(Robek10)
Nowicjusz
Witam. Przykład dzieci w wieku dwa i osiem lat to sprawa prosta bo wiele jeszcze lat przed nimi. W mojej sytuacji zmiany nastąpiły szybciej. W Polsce nie można zrezygnować z 500+ na drugie dziecko chociaż tylko przez rok mogłem pobierać gdyż syn kończył 18 lat i wypadałem z prawa na 500+ bo na jedno mi nie przysługuje a córka ma 13 lat i w Norwegii nadal jest objęta świadczeniem. Wszystko było ok do momentu pełnoletności syna ( córka 500+ w Polsce a syn w Norwegii) po tych wszystkich przeliczeniach, potrąceniach itp, itd. Od paru miesięcy już nie mam 500+ w Polsce ale i w Norwegii na córkę nic nie otrzymuję. W tej sytuacji pytanie jest takie. Czy NAV zapomniał że powinienem na jedno dziecko nadal otrzymywać rodzinne a może muszę ponownie składać dokumenty? Może ktoś jest w podobnej sytuacji i zna odpowiedź. Pozdrawiam.

500+ a zasiłek rodzinny w Norwegii – sprawdź, który z nich możesz pobierać na dz... Od momentu wprowadzenia ustawy 500+, warunki pobierania norweskiego zasiłku rodzinnego przez Polaków uległy zmianie. Istnieją określone zasady, które regulują wysokość pobieranyc... www.mojanorwegia.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Katarzyna ...
(Midnight)
Początkujący
Nav nie posiada wglądu w to, czy pobierasz zasiłek w Polsce, czy nie. Jeśli chcesz otrzymywać świadczenie w Norwegii na córkę musisz złożyć na to dokumenty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Robek 10
(Robek10)
Nowicjusz
Dzięki za wiadomość. W takim razie złoże dokumenty od nowa. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
W chwili ukończenia przez jedno dziecko 18 lat, młodsze staje się Pana jedynym dzieckiem. W związku z dochodem uzyskiwanym w Norwegii nie ma Pan prawa na pobieranie świadczenia w Polsce. Jeżeli urząd w Polsce nie wstrzymał wypłaty zasiłku, należy zgłosić informację o tym, że przekracza Pan dochód. Jeżeli wstrzymał, wówczas należy wnioskować o zasiłek na dziecko w Norwegii. Zasiłek rodzinny w Norwegii można otrzymać do 3 lat wstecz.

Więcej informacji: www.multinor.no/
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok