Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kilka dni w Norwegii (może Bergen) - Norwegia

2 Posty
melex
(melex)
Wiking
Cześć Drodzy Rodacy,
Jako że w kraju sezon komunijny a mój młodszy syn dostąpił tego zaszczytu to nieźle się wkopałem. Spytałem syna co chciałbym dostać na prezent. Ku mojemu zdziwieniu nie był to żaden rower, konsola laptop czy inne takie. Moja pociecha wymyśliła sobie, że najbardziej to w ramach prezentu chciałaby abym zorganizować jej i starszemu bratu "wyprawę" do Norwegii . Co więcej syn poinformował resztę rodziny, że w ramach prezentów będzie zbierał kasę aby zrealizować swoje marzenie. Skoro się rzekło to muszę teraz coś zorganizować. Z krainą fiordów za wiele nie miałem do czynienia ale trochę pogooglałem i wyszło mi, że chyba najsensowniej będzie wybrać się na 4-5 dni w okolice Bergen. Loty pod koniec sierpnia są w przystępnej cenie. Co prawda z Gdańska ale pewnie jakoś damy radę (mieszkamy w Warszawie). Niestety dalej zaczynają się schody. Nocleg jaki udało mi się znaleźć w sensownej cenie to hotel przy lotnisku. Tutaj moje pierwsze pytanie czy ktoś z Was zna jakąś alternatywę (lokalne wyszukiwarki etc.) gdzie mógłbym znaleźć nocleg w terminie 22-27.08. Czy ewentulanie nocowanie w hotelu przy lotnisku Waszym zdaniem jest akceptowalne? Jest to kawałek od centrum i nie wiem jak z dojazdami. Mam również masę innych pytań:
- jak dostać się na lodowiec - checklista syna uwzględnia zobaczenie lodowca i fiordów ,
- co odwiedzić w okolicy,
- czy rozważać wynajęcie samochodu czy raczej transport miejski?
Być może znacie kogoś kto mieszka w okolicach Bergen i np. bawi się w przewodnika. Zawsze to raźniej zwiedzać z kimś kto wie gdzie pójść, co zobaczyć. Funduszami nie dysponujemy dużymi ale oczywiście wynagrodzenie w granicach rozsądku przewidziane
Oczywiście inne lokalizacje wchodzą w grę o ile da się dolecieć z Polski. W misji "prezent komunijny" wezmę udział ja (Tata który nie przewidział odpowiedzi syna) oraz dwóch moich synów w wieku 8 i 10 lat.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie
Konrad
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Katarzyna30)
Wiking
Witaj .Pomysł Twojego syna jest konkretny i super ,że chcesz to zorganizować .Mało spotykane ,że dziecko w tym wieku ma takie marzenie .Myśle ,że znajdą się ludzie ,którzy Ci pomogą w realizacji tego celu .Chętnie bym pomogła ,ale mieszkam bardzo daleko od Bergen .Pozdrawiam .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Tomasz Nowak
(Tomek9)
Początkujący
Może wezmiesz pod uwage rownież Stavanger?miasto czwarte co do wielkosci w Norwegii,muzem olejarstwa z lampą lukaszewicza w srodku,muzeum konserw rybnych i rygolostwa,ze Stavanger zaczynaja sie szlaki na slynną polke prekistolen czy kamien zakleszczony miedzy skalami kjerag,gdyby wasze wakacje pokryly sie z moim wolnym chetnie ugoszcze u siebie,mam tez auto wiec moglbym pokazac fiordy,krajobrazy,plaże a jest ich kilka.

www.google.no/search?q=preikestolen&...mgrc=x0tcFfx-JTRDFM:

www.google.no/search?q=kjerag&rlz=1C...mgrc=SpahGwcnpERJ7M:
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(Pani_Margot)
Wiking
Jeżeli chcecie zwiedzać Bergen to lepiej poszukać noclegu bliżej centrum. Z lotniska jedzie bezpośrednio bybane ale to tak ok.godziny zajmuje albo flybusem pol godziny ale za to dużo drożej. Tanie noclegi można znaleźć np hostel montana stąd blisko na górę Urliken, albo hostel w centrum YMCA. Możesz popatrzeć też na booking.com Co do poruszania się po mieście to polecam komunikacje miejska. Natomiast samochod się przyda przy wycieczce na lodowiec. Ten parę godzin jazdy z Bergen to Folgefonna. Dużo dalej bardziej na polnoc jest Jostedalsbreen. Na pierwszym.nie bylam to się nie wypowiem ale drugi jest godny polecenia ale daleko. Samo Bergen otacza 7 gór, wiec mozecie się tam udać na wędrówkę albo wjechać kolejka na Fløyen i.Urliken. W Bergen i okolicy wszędzie są fiordy wiec je na pewno zobaczycie czasami z Wawy są tez tanie loty wiec moze sie oplacac nie jechac do Gdańska jak troche poczekasz z ich kupnem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(Pani_Margot)
Wiking
Polecam jeszcze wycieczki po fiordach promami. Popatrz na stronkę: www.fjordtours.com albo co.zwiedzać na: visitbergen.com
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
melex
(melex)
Wiking
Cześć,
Dziękuję wszystkim za wskazówki.
Bilety kupione do Bergen. Termin pobytu 16-20.08.
Okazało się że Norwegia jest bardzo prorodzinna gdyż cena noclegu dla mnie i 2 synów była wyższa od 5 osobowego pokoju rodzinnego Tym oto sposobem zostałem zachęcony do wyjazdu całą rodziną - jedziemy w piątkę. Za namową Małgorzaty zatrzymamy się w hostelu Montana.
Pewnie bliżej wyjazdu pojawi się w głowie więcej pytań - pozwolę sobie jeszcze Was pomęczyć.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok