Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

176 Postów
Greg Greg
(Greg1979)
Stały Bywalec
Idz zamknac konto bankowe a tam Cie uswiadomia co do reszty. Pewnie tylko Tax Office.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
176 Postów
Greg Greg
(Greg1979)
Stały Bywalec
Tez mnie to czeka za 3 miesiace - nie Ty jedyny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
nikt dobrowolnie i na długo do Polski nie zjeżdża po tak długim niebycie
sam kiedyś zjechałem i byłem na kilku \"pożegnaniach\" tych co to na stałe niby
to się nie da
masz jakiś kryzys i się opamiętaj
każdy, kto liznął świata nie wytrzyma i ucieka szybko
od tych łąk kwiecistych od chwastów
od tych zbóż fioletowych od chabrów
od tych mord głupich i smutnych
od tych kurew zawistnych, głupich, wrednych i przewrotnych
i co tu będziesz za parę miesięcy skomlał za pracą
Polsza cię szybko otrzeźwi i ta \"ukochana\" rodzina

-------
Nie motaj facetowi w glowie : jest na typowym etapie fantasmsgorii, ze otrzymanie pracy w Polsce rowne jest otrzymywaniu zaplaty za nia.
On do Norwegii juz nigdy nie wroci... co najwyzej po 7-8 miesiacach uciekajac przed komornikiem i kopami w doope przez rozsierdzona zone.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
krzysztof niemiec
(kristofer)
Wiking
Kiedys trzeba podjąć ta decyzje, do Nav trzeba iść?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
krzysztof niemiec
(kristofer)
Wiking
Znasz to z autopsji, następny który ma zjadł wszystkie rozumy,dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
kristofer napisał:
Kolego dziękuję za wyczerpującą odpowiedz i poezje. Nie wiem co brałeś i to mnie nie interesuje myślałem ze masz odrobinę wiedzy co trzeba tu ogarnąć przed powrotem do Polski.
------
Ej, Bracie, Ty szpachlowales igloo na dalekiej Polnocy przez 10 lat, ze zadajesz pytania sezonowego dyletanta. Nie wiesz jakie instytucje pytac? Jak nie masz rozumu to chociaz, 5 g wstydu moze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
krzysztof niemiec
(kristofer)
Wiking
Bardzo wysoki iloraz inteligencji,dzieki za porady
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Polaków o 5 g rozumu i wstydu podejrzewać
a ten co to niby wyjeżdża na stałe
zamknij konto w banku i idź do swojego Skatteetaten i dość
...
3.2.1.4 Wymeldowanie z Norwegii
Dla osób, które posiadały status rezydenta w Norwegii przez okres mniejszy niż 10 lat licząc do roku dochodowego, w którym przeniosły się za granicę, okres stałego osiedlenia w Norwegii kończy się po udowodnieniu, że pobyt tej osoby w Norwegii nie przekroczył łącznie 61 dni w roku dochodowym oraz osoba ta lub jej bliscy nie dysponowali budynkiem mieszkalnym w Norwegii, por. ustawa podatkowa, § 2-1 (3), litera a.

Dla osób, które posiadały status rezydenta w Norwegii przez co najmniej 10 lat licząc do roku dochodowego, w którym przeniosły się za granicę, okres stałego osiedlenia w Norwegii kończy się po zamknięciu trzeciego roku dochodowego po tym roku dochodowym, kiedy osoba ta osiedliła się na stałe za granicą. Następuje to tylko wtedy, gdy dowiedzie się, że w każdym z tych 3 lat dochodowych osoba ta nie przebywała w Norwegii powyżej 61 dni łącznie w roku dochodowym oraz że osoba ta lub jej bliscy nie dysponowali mieszkaniem w Norwegii, por. ustawa podatkowa, § 2-1 (3), litera b.O tym, czy warunki wymeldowania z punktu widzenia podatkowego są spełnione, decyduje urząd podatkowy w regionie, z którego dana osoba się wyprowadza.

Jeśli warunki nie zostają uznane za spełnione, to osoba jest dalej uważana za rezydenta podatkowego w Norwegii, i powinna zostać rozliczona z podatku w gminie zamieszkania, lub w gminie, z której się wyprowadziła.
www.skatteetaten.no/pl/International-Pol...wnikow/?chapter=6785
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
krzysztof niemiec
(kristofer)
Wiking
Myślałem , ze na forum coś ciekawego się dowiem.Tak dowiedziałem sie jak można na kims zarobić,jak pociągać kasę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
krzysztof niemiec
(kristofer)
Wiking
Janek Stary dzięki za info.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok