Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Zasiłek chorobowy - Norwegia

8 Postów
Anna Michalak
(aniamichalak85)
Wiking
Witam. Mam pytanie,czy można się odwoływać jak NAV nie uznał mi zasiłku chorobowego ciąży. Dodam że zwolnienia dostaje od polskiego lekarza i cały czas przebywam w Polsce.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Odwolac to sie zawsze mozna, z tym ze pewnie to bedzie sie dlugo ciagnac.
Kiedys napisalam skarge do NAV, w sumie tylko gwoli zasady. Gwoli zasady, gdyz obojetnie jaka decyzje NAV by podja, to dla mnie osobiscie nie mialo to zadnego ekonomicznego znaczenia. 6 miesiecy to rozpatrywali z przesylaniem do wyzszych instancji itp. Rozpatrzyli tez negatywnie.

Jezeli to zwolnienie z zwiazane z ciaza, to pewnie najlatwiej przyjechac do No
rwegii i dostac zwolnienie od Norweskiego lekarza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Anna Michalak
(aniamichalak85)
Wiking
Dzięki. Tylko że ja już w 8 miesiącu ciąży jestem i mam zakaz latania,nie chce żeby coś z dzidziusiem się stało.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
aniamichalak85 napisał:
Dzięki. Tylko że ja już w 8 miesiącu ciąży jestem i mam zakaz latania,nie chce żeby coś z dzidziusiem się stało.

Nie przejmuj się to typowe dla tej instytucji..
...pierwsza decyzja najczęściej jest negatywna...
...więc w pismie z Nav masz termin odwolania...
...zrob to a wszystko bedzie dobrze...
...przetlumacz zwolnienia i opinie polskiego lekarza...
...musza to uznać!!!!!!!...
...i tak odwołuj sie bez końca...
...to biurokratyczna instytucja jak polski ZUS...
...powodzenia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
krzysztof kowal
(krzychu39)
Nowicjusz
Powodzenia w szarpaninie z nav............dobrze ktoś powyżej napisał. Trzymam kciuki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Anna Michalak
(aniamichalak85)
Wiking
Dzięki za informacje. Szkoda że trwa to już 6 miesięcy,bo z miesiąca na miesiąc kazali mi odsyłać dokumenty A teraz po 6 miesiącach napisali mi odnośnie,oby się udało.
A na macierzyńskie mogę liczyć czy też nie dostanę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Oczywiscie ze miał prawo nie przyznać i pewnie już nie przyzna - podczas choroby czy jak w twoim przypadku ciąży należy przebywać na terenie norwegi korzystać z opieki zdrowotnej norweskiej , to ze piszesz ze masz przeciwskazania do latania mogłaś wziąć w auto i przyjechać - odwołania nic nie dadzą gdyż nie spełniała podstawowych wymagań
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
Niestety tak nie można / pobierać pieniądze w norwegi a przebywać w Polsce dotyczy to rowniez macierzyńskiego - a czy pracowałaś przed ciąża w no dłużej niż 6 miesięcy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty

(Myta od Przemyta)
Wiking
aniamichalak85 napisał:
Dzięki za informacje. Szkoda że trwa to już 6 miesięcy,bo z miesiąca na miesiąc kazali mi odsyłać dokumenty A teraz po 6 miesiącach napisali mi odnośnie,oby się udało.
A na macierzyńskie mogę liczyć czy też nie dostanę?
W jakim sensie możesz liczyć?.
Jeżeli przed porodem, przepracowałaś legalnie wymagany okres czasu, to należy się standardowe uposażenie macieżyńskie tak dla ciebie jak i dla ojca dziecka, jeżeli nie pracowałaś, jednak byłaś zarejestrowana w norweskiej ubezpieczalni to dostaniesz jedynie becikowe i nic więcej. Więcej danych szukaj na >nav.no< w dziale macierzyńskie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Anna Michalak
(aniamichalak85)
Wiking
Tak 3 lata pracowałam i nadal mam umowę o pracę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok