Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zasiłek chorobowy, leczenie - Norwegia

7 Postów
Duch d
(Rotchan)
Wiking
Witam,
Zacząłem leczenie stawu barkowego w Norwegii, i lekarz powiedział mi że będę musiał zrobić operacje i powrót do zdrowia może potrwać nawet rok. Wole ten czas spędzić w Polsce. Jak według przepisów norweskich i bez żadnego kombinowania przenieś zasiłek do polski??? Czy muszę spełniać jakieś warunki ??? jak długo może trwać rozpatrzenie mojego wniosku o przeniesienie do polski?? Słyszałem również od kolegi kolegi że najłatwiej przenieś bez problemu świadczenie jeśli w Polsce jestem w stanie wykonać szybciej operacje niż w Norwegii czy to prawda ??? Jak najlepiej załatwić to?? i czy lepiej zrobić operacje w Norwegi czy w Polsce na jakim poziomie stoi służba zdrowia w Norwegii ??? Czytałem już kilka wątków na różnych forach i dowiedziałem się kilku rzeczy ale więcej widziałem kłótni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Opieka medyczna w Norwegii nie cieszy się dobrą opinią wśród Polaków. Większość woli wykonać operację w Polsce. Zasiłek chorobowy można pobierać będąc w Polsce, trzeba wcześniej uzyskać zgodę od lekarza prowadzącego w Norwegii na wyjazd i leczenie w Polsce. Po przyjeździe do Polski, do NAV wysyła się regularnie dokumentację medyczną z Polski i na tej podstawie jest wypłacane sykepenger. Sykepenger można pobierać maksymalnie przez 52 tygodnie, po tym okresie można wnioskować o AAP, jeśli jest konieczne dalsze leczenie i spełnia się warunki.

Można poczytać o tym więcej tutaj: www.mojanorwegia.pl/zasilek-chorobowy-aap-pogrzebowy/
Zgłoś wpis
7 Postów
Duch d
(Rotchan)
Wiking
Odświeżam, po kilku miesiącach,
Do tej pory nie zdecydowałem się zrobić zabiegu na bark z różnych przyczyn, ale czekam 3 miesiąc na następny krok mojego lekarza prowadzącego. Na ostatniej wizycie powiedziałam mi że musi się zastanowić jak mnie wyleczyć, i to są dosłownie jego słowa. Czekałem miesiąc i nic więc wziąłem wszystkie prześwietlenia itp ze szpitala norweskiego i umówiłem się w Polsce na wizytę prywatną i lekarza od razu stwierdził że muszę jak najszybciej wykonać operacje. Tyle o pracy norweskich lekarzy. Jak muszę wszystko to zrobić żeby było dobrze i uzyskać zasiłek w Polsce. Muszę na początku zgłosić pracodawcy i naw-owi że nie jestem zdolny do pracy 16 dni płaci mi pracodawca, później naw ??? i Muszę złożyć wniosek o zgodę do popierania świadczeń w Polsce, czy tak to wygląda ??? Wybieram się do naw-u żeby dowiedzieć się u źródła ale chce też mniej więcej się oriętować
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
jan lapsa
(tajpan46)
Wiking
Właśnie jestem po operacji barku w Polsce bo tutaj w Bergen czekalbym nastepne 5 miesięcy polecam zrobić operacje w polsce ale bedzie ona tylko prywatnie bo inaczej to też sie czeka ja mialem zrobioną w prywatnej klinice i zaplacilem 7,500tyś a pózniej zaplacilem za terapie tylko to wszystko było na przełomie grudnia , musze nadmienic ,ze teraz mam, tu w Norge fizjoterapie i musze powiedziec ze to nic co można mieć w polsce .Jesli chcesz blizszych informacji to pisz na meila bo wiem co ja przechodzilem i nikt mi nie doradzal tylko wyśmiewali sie na tym forum pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
jan lapsa
(tajpan46)
Wiking
Wszystko Ci powiem jak po kolei zalatwiać te sprawy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Duch d
(Rotchan)
Wiking
Chętnie wysłucham wszystkich rzetelnych informacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
jan lapsa
(tajpan46)
Wiking
Pierwsza sprawa czy masz już zrobiony rezonans i czy już jesteś na chorobowym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Duch d
(Rotchan)
Wiking
Jan Lapsa, napisałem ci mail-a
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
jan lapsa
(tajpan46)
Wiking
Druga sprawa jaka jest diagnoza po rezonansie i czy byles w klinice na spotkaniu odnośnie operacji , czy posiadasz stały nr. personalny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
hej mam na imię krzysiek mam kilka pytan musze isc na operacje chce sie dowiedziec czy moge ja zrobic w polsce jak możesz to podaj mi numer tel.to odzwonie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok