Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zapłata w Norge za chorobowe w Polsce - Norwegia

85 Postów
marek jachimski
(markus)
Początkujący
Witam wszystkich rodaków w weekendowe popołudnie i żebyście się nie nudzili to proszę Was o radę ew. o informację. Trochę mnie połamało w czasie ferii letnich i miałem w kraju dwa tygodnie chorobowego. Wypełniłem niezbędny dokument i wraz z oryginałem zwolnienia lekarskiego został on wysłany poprzez ZUS do NAV do Oslo. Minęło już około 6 tygodni od tego czasu i nic się nie dzieje ciekawego, tzn żadnych informacji NAV nie przesłał do mojej firmy, która poprostu nie ma podstaw do zapłacenia za chorobowe bo nie ma potwierdzenia z Oslo, że takie coś miało miejsce. Pytanie moje brzmi czy ktoś z Was miał już jakieś przejścia z NAV z Oslo, jak długo trzeba czekac na przepływ informacji albo czy istnieje możliwośc sprawdzenia na jakim etapie sprawa jest w toku i czy można ew. ją przyśpieszyc ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Witaj markusie.
Ja mialam i mam prezejscia z NAVem w Oslo od roku, bo czekam na alimenty i na wszczecie przez nich egzekucji długów. Na odpowiedz na list mają czas 6 tygodni. Ale mnie na przykład odpowiedzieli po 8 tygodniach. Dobrze jest isc do nich z numerem sprawy i zapytac. Tylko Navów w Olso jest tyle ile tak zwanych "bydel", zalezy gdzie mieszkasz, to tam nalkezysz i tam musisz isc. Mozesz tez napisac maila, ale odp. rowniez ze 2 miesiace potrwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
marek jachimski
(markus)
Początkujący
Hilton ja wysłałem wszystkie dokumenty do utlandsknav a prawdopodobnie jest tylko jeden taki w Oslo. Ja mieszkam w Bergen także nie mam możliwości ot tak pójśc sobie do nich i zapytac co się dzieje z moim chorobowym . Jedyną rzecz jaką znam to termin mojego chorobowego bo nawet nie mam kopii tego co wysłał do nich ZUS nasz kochany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Masz mozliwosc, wlasnie po to istnieją lokalne biura NAV. Ja tez nie latalm do Finnmark, zeby sie dowiedzec co w moje sprawie słychac.
Powinienes udac sie do swojego NAVu i powiedziec to samo co na forum napisales, podac swoj numer personalny, a oni zadzwonia do odpowiedniego biura w Oslo. Popros o numer sprawy i zapytaj na jakim jest etapie. To wszystko. Mozesz jeszcze tam napisac list lub maila, wiec popros o adres e-mail i pocztowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Artur Kaminski
(kortega7)
Wiking
Wszystkie info uzyskasz w NAV INTERNATIONAL OSLO poszukaj w necie tel pracuja tam tez polki , przygotuj sobie nr personalny aby chcieli z toba rozmawiac i tylko tam uzyskasz WSZYSTKIE info na temat twojego zwolnienia. Jesli zgubili dokumenty a dzieje sie tak w 95% przypadkach zadzwon do Wojewodzkiego Zus i popros o Kopie zwrotki kto odebral Twoje dokumenty z tym do lokalnego Nav i tylko czekac na ENTER i kasa na koncie Pozdro.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
marek jachimski
(markus)
Początkujący
Dzięki Wiesz Hilton udzieliłaś mi rady jak małemu dziecku. Ja mam kontakt do nav w Oslo i nr tel. też mam , ale mnie chodziło o coś innego. Moi koledzy , którzy tez kiedys tam około 5 m-cy temu też chorowali w Polsce i do tej pory nie udało im się uzyskac zapłaty za ich chorobowe mimo tego ,że wydzwaniali do tegoż nav w Oslo obiecywali im ,że sprawa jest już załatwiona dokumenty wysyłają i nic się nie dzieje. Dlatego hasło rzuciłem na forum z myślą ,że ktoś może przeżył na własnej skórze poruszany przeze mnie temat i znalazł jakiś szczęśliwy finał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Jak małemu dziecku?? Bardzo przepraszam . Ale oto twoje słowa: Pytanie moje brzmi czy ktoś z Was miał już jakieś przejścia z NAV z Oslo, jak długo trzeba czekac na przepływ informacji albo czy istnieje możliwośc sprawdzenia na jakim etapie sprawa jest w toku i czy można ew. ją przyśpieszyc ?
Otrzymales odpowiedz co zrobic zeby przyspieszyc. A skoro masz tam numer, to nie rozumiem dlaczego nie dzwonisz i nie pytasz? Czy to takie trudne? Napisalam ci abys poszedł do lokalnego i zapytal, ale mozesz tez zadzwonic jesli masz numer do international, chociaz to zadna roznica, bo nav to jeden twor. I napisalm rowniez ze jest mozliwosc sprawdzxenia na jakim etapie jest twoja sprawa.
Coż, jezeli nie rozumiesz sam tego co piszesz to przykro mi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
marek jachimski
(markus)
Początkujący
Dzięki Kortega spróbuję Twoją drogą to załatwic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Witam Pracodawca nie chce mi zapłacić za zwolnienie chorobowe zwolnienie mam z Polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
ade napisał:
Witam Pracodawca nie chce mi zapłacić za zwolnienie chorobowe zwolnienie mam z Polski
--------
Bez wszczęcia procedury przez NAV International tym zwolnieniem mozesz sobie utrzec...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok