Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak zacząć nowy etap w życiu? - Norwegia

3 Posty
AgnieszkaPawlak
(AgnieszkaPawlak)
Wiking
Witam wszystkich.Właśnie założyłam tu profil i zastanawiałam się czy jest sens tu pisać bo dużo się nasłuchałam że za granicą polak dla polaka jest gorszy niż ktokolwiek z innego kraju.Pewnie dużo w tym prawdy ale może nie wszyscy są tacy...?Myślę że na początku było każdemu ciężko przenieść się do innego kraju i tam zacząć wszystko od nowa?Ale kto nie ryzykuje nie wie co traci No więc postanowiłam zaryzykować i chce zacząć nowe życie w innym kraju bo jak pewnie większość z was mam już dosyć życia w Polsce w której ciężko cokolwiek osiągnąć.Jestem jeszcze w Polsce ale juz na etapie poszukiwania mieszkania/pokoju i coś tam na oku już mam więc jakoś w przyszłym tygodniu powinnam przylecieć do Oslo.Postawiłam na to miasto bo wydaję mi się że w większym mieście będzie mi łatwiej znalezć pracę...Jeżeli ktoś z was chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami na nowej drodze życia to chętnie posłucham.Jakie rzeczy są najważniejsze żeby zabrać ze sobą na start?Już się boję że czegoś ważnego zapomnę spakować bo będzie ciężko wszystko zmieścić.A może ktoś wie gdzie jest fajny pokój do wynajęcia w Oslo i gdzie mogę zacząć szukać pracy?Z góry dziękuje za wszystkie odp o ile komuś się zechcę czytać to wszystko co napisałam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
AgnieszkaPawlak napisał:
Witam wszystkich.Właśnie założyłam tu profil i zastanawiałam się czy jest sens tu pisać bo dużo się nasłuchałam że za granicą polak dla polaka jest gorszy niż ktokolwiek z innego kraju.Pewnie dużo w tym prawdy ale może nie wszyscy są tacy...?Myślę że na początku było każdemu ciężko przenieść się do innego kraju i tam zacząć wszystko od nowa?Ale kto nie ryzykuje nie wie co traci No więc postanowiłam zaryzykować i chce zacząć nowe życie w innym kraju bo jak pewnie większość z was mam już dosyć życia w Polsce w której ciężko cokolwiek osiągnąć.Jestem jeszcze w Polsce ale juz na etapie poszukiwania mieszkania/pokoju i coś tam na oku już mam więc jakoś w przyszłym tygodniu powinnam przylecieć do Oslo.Postawiłam na to miasto bo wydaję mi się że w większym mieście będzie mi łatwiej znalezć pracę...Jeżeli ktoś z was chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami na nowej drodze życia to chętnie posłucham.Jakie rzeczy są najważniejsze żeby zabrać ze sobą na start?Już się boję że czegoś ważnego zapomnę spakować bo będzie ciężko wszystko zmieścić.A może ktoś wie gdzie jest fajny pokój do wynajęcia w Oslo i gdzie mogę zacząć szukać pracy?Z góry dziękuje za wszystkie odp o ile komuś się zechcę czytać to wszystko co napisałam
---------------
Najważniejszy do wzięcia jest....bilet powrotny. Z okresem ważności max. miesiąc. Reszta to pikus.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Agnieszko, idzie zima, a to nie jest czas na poszukiwanie pracy w Norwegii.
Przyjedź w marcu. Do tego czasu załatw nastepujące, niezbędne rzeczy :
1. Naucz sie i zdaj egzamin z norweskiego minimum na poziomie B1
2. Przetłumacz dyplom ukończenia studiów na angielski lub norweski i wyślij do nostryfikacji. Szukaj w Google NOKUT, tam po angielsku tez jest info co i jak.
3. Jeśli masz jakiś konkretny zawód, ale nie masz studiów, to tez przetłumacz dyplomy, świadectwa itp.
Bez powyższego nie masz po co przyjeżdzać. I to nie jest złośliwość, tylko dobra rada.
Z tym biletem powrotnym Krystian nie żartował.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
napisał:
Agnieszko, idzie zima, a to nie jest czas na poszukiwanie pracy w Norwegii.
Przyjedź w marcu. Do tego czasu załatw nastepujące, niezbędne rzeczy :
1. Naucz sie i zdaj egzamin z norweskiego minimum na poziomie B1
2. Przetłumacz dyplom ukończenia studiów na angielski lub norweski i wyślij do nostryfikacji. Szukaj w Google NOKUT, tam po angielsku tez jest info co i jak.
3. Jeśli masz jakiś konkretny zawód, ale nie masz studiów, to tez przetłumacz dyplomy, świadectwa itp.
Bez powyższego nie masz po co przyjeżdzać. I to nie jest złośliwość, tylko dobra rada.
Z tym biletem powrotnym Krystian nie żartował.
Powodzenia.

a może niech już ma załatwione od lekarza w Polsce historię jakiejś poważnej choroby, przykładowo złamanie nogi czy inną boleść
przetłumaczone jak trzeba na angielski i na odpowiednich formularzach
bo potem to strzał w dziesiątkę przy zmaganiach z NAVem
co Hilton jak myślisz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
jasta102 napisał:
napisał:
Agnieszko, idzie zima, a to nie jest czas na poszukiwanie pracy w Norwegii.
Przyjedź w marcu. Do tego czasu załatw nastepujące, niezbędne rzeczy :
1. Naucz sie i zdaj egzamin z norweskiego minimum na poziomie B1
2. Przetłumacz dyplom ukończenia studiów na angielski lub norweski i wyślij do nostryfikacji. Szukaj w Google NOKUT, tam po angielsku tez jest info co i jak.
3. Jeśli masz jakiś konkretny zawód, ale nie masz studiów, to tez przetłumacz dyplomy, świadectwa itp.
Bez powyższego nie masz po co przyjeżdzać. I to nie jest złośliwość, tylko dobra rada.
Z tym biletem powrotnym Krystian nie żartował.
Powodzenia.

a może niech już ma załatwione od lekarza w Polsce historię jakiejś poważnej choroby, przykładowo złamanie nogi czy inną boleść
przetłumaczone jak trzeba na angielski i na odpowiednich formularzach
bo potem to strzał w dziesiątkę przy zmaganiach z NAVem
co Hilton jak myślisz?

Myślę, że powinieneś ograniczyc masturbacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
AgnieszkaPawlak
(AgnieszkaPawlak)
Wiking
bumel napisał:
[quote]Agnieszko:,Na pewno powinnas mieć przy sobie pieniądze,duzo pieniędzy,ale gdy będziesz mieć dużo ,a będziesz nocować na dworcu,to kieszonkowcy którzy się przynieśli z polski do Oslo ci je ukradną...nie zartuje,.Powinnas za tem mieć karte kredytowa,lub bankomat.z kilkoma tysiącami na koncie,lecz ostatnio modne staly się w Oslo kradzieże z kart,po zeskanowanym kodzie pin,pwinnas wziąć narty,lecz to extra koszt za bagaż specjalny około 230pln,w jedna strone,za narty nie plac w drodze powrotnej,bo gdy traci się wszystko,to, to co znaczy utrata samych nart?? .Weź mobiltelefon,bo karta z Chess i rozmowy kosztują mniej jak w Polsce,W sieci dowiedz się gdzie sa punkty Norweskiego czerwonego krzyza,to może się przydac,poza tym zycze szczęścia,i nie poddawaj się,Cejrowski chodzil boso w dżungli tropikalnej,moze kiedyś będziesz znana z przetrwania w innej dżungli,...[/quot

Dziękuje za tak drogocenne porady.Swoją drogą kolega tak dużo wie o kradzieżach może sam sobie tak radził w trudnych chwilach ale nie każdy tak musi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Harper Harper
(Harper)
Nowicjusz
Czytam i czytam i wyjść z "podziwu" nie mogę.....jak nie jakieś "cyski" co niejakiego gabriela wyzywają w każdym wpisie,to na wpół rozebrane baby na zdjęciach i nie wiem czy to portal dla stręczycieli czy dla troglodytow....wulgarność,prostactwo,wredota na tych forach osiąga szczyty...wstyd ,wstyd..o matko co za buraki.....banda zakompleksionych troli , dla ktorych każdy stanowi konkurencję......
Agnieszko- powodzenia-sama za rok bede startowała z PL- uczę sie języka itd.itp- jak widzisz - o tych wulgarnych polotrolach to prawda-jeszcze tam nie dolecialas a juz daja próbkę charakteru-trzymam kciuki. Pochwal sie czasem jak Ci tam jest- jestem ciekawa- może zaczniesz gdzies opisywać swoje początki-
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Harper napisał:
Czytam i czytam i wyjść z "podziwu" nie mogę.....jak nie jakieś "cyski" co niejakiego gabriela wyzywają w każdym wpisie,to na wpół rozebrane baby na zdjęciach i nie wiem czy to portal dla stręczycieli czy dla troglodytow....wulgarność,prostactwo,wredota na tych forach osiąga szczyty...wstyd ,wstyd..o matko co za buraki.....banda zakompleksionych troli , dla ktorych każdy stanowi konkurencję......
Agnieszko- powodzenia-sama za rok bede startowała z PL- uczę sie języka itd.itp- jak widzisz - o tych wulgarnych polotrolach to prawda-jeszcze tam nie dolecialas a juz daja próbkę charakteru-trzymam kciuki. Pochwal sie czasem jak Ci tam jest- jestem ciekawa- może zaczniesz gdzies opisywać swoje początki-

--------
Najglupszy żartobliwy post trolla z norweskim doswiadczeniem jest o wiele wartosciowszy niż bzdety w rodzaju : Agnieszko, jedz, wszystko bedzie ok.....bo ja też za rok wyjade!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
niestety za granica ze zlodziejami trzeba .wulgarnie i chamsko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Harper Harper
(Harper)
Nowicjusz
Dziecko drogie kto Cie tak skrzywdził? Dalej Ci to robia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok