Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ostatni sondaż przed wyborczą ciszą - głosowanie w niedzielę - Norwegia

46 Postów
Joanna Moja Norwegia
(Joanna_MN)
Redaktor
Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. Od północy z piątku na sobotę rozpoczyna się cisza przed niedzielnym wyborami parlamentarnymi.

Według ostatniego sondażu przedwyborczego, tylko Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska mogą być pewne miejsca w Sejmie. PiS prowadzi z 39,5 proc. poparcia, zaraz po nim plasuje się PO z 24,5 proc, dając partiom odpowiednio 224 i 140 mandatów. Pozostałe ugrupowania oscylują na granicy progu wyborczego. Kukiz’15 ma 7,5 proc. poparcia (27 mandatów).

Sondaż został przeprowadzony 16-19 października przez największe dzienniki regionalne wchodzące w skład Polska Press we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej Dobra Opinia.

PiS - 39,5
PO - 24,5
Lewica - 9,0
Kukiz'15 - 7,5
Nowoczesna - 6,0
PSL - 6,0
KORWiN - 4,5
Razem - 2,0
Komitet Wyborczy Mniejszość Niemiecka - 1,0

Źródło: Sondaż ogólnopolski dzienników Polska Press Grupy i Dobrej Opinii: www.poranny.pl/wybory-parlamentarne/wybo...tarne-2015,id,t.html

Głosujemy już w tę niedzielę 25 października. Adresy obwodów w Oslo, Bergen, Stavanger, Trondheim i Tromsø znajdziecie na stronach Ambasady RP w Oslo: www.oslo.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/obwie...jmu_i_senatu_rp_2015
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
76 Postów
Dan M
(DaM86)
Początkujący
Widze ze moja Norwegia jest tendencyjna i zacheca do glosow na PIS-du ....
z tego co ja wiem to prawdziwe dane sa:
W najnowszym sondażu 32 proc. ankietowanych przyznało, że zamierza zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość. 20 proc. wskazało na Platformę Obywatelską. Jeśli rezultaty badania przełożyłyby się na wyniki niedzielnego głosowania, w Sejmie oprócz dwóch największych ugrupowań znalazłoby się pięć innych partii: Zjednoczona Lewica (9 proc.), .Nowoczesna (8 proc.), Kukiz'15 (6 proc.), KORWIN (www.tvn24.pl)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Dokladnie niby dlaczego podaje sie ten oto sondaz? A nie na przyklad ten:

wyborcza.pl/1,75478,19071431,sondaz-wybo...dzeniu-w-sejmie.html

Tak czy inaczej srednia POPiSowskich sondazy daje Partii Korwin ponad 5 % a prawdziwy wynik bedzie lepszy dokladnie tak jak w wyborach do Europarlamentu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok