Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Lomo napisał:
Znacznie taniej niż to wszystko popłacić jest kupić jakiegoś innego strucla byle się toczył. Ma to dodatkową zaletę taką że jak się padlina popsuje to skręcasz blachy i spychasz do przepaści. A tak jak masz lepszą furę to może ci strzelić do głowy pójscie do mechanika w Norwegi co jest równoznaczne z bankructwem.

#sekrety kuźniara
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
No to znaczy że czytać nie umieją. Bo byłem właścicielem auta które mi obfotografowały i bramki i fotoradary. Za bramki przyszła sterta , tydzień robiła za rozpałkę w piecu. Za fotoradary nic nie przyszło do Polszy. A na następny raz pojechałem innym wozem którego również byłem właścicielem. Politi mnie zatrzymało bo mój pojazd był ich zdaniem dangerous z powodu pogiętych felg (tak jak ja bym był winien że mają w dupie odśnieżanie i jeżdzi się po lodowym torze przeszkód). I trzymali mnie godzinę na parkingu przy sklepie, sprawdzali dokumenty, dzwonili gdzieś żeby coś sprawdzić. I jedyne to kazali mi wracać pieszo. A wóz zostawić na parkingu. Ale oddali prawko i dowód rejestracyjny oraz nie zabrali kluczyków. Więc pod osłoną nocy ewakuowałem pojazd. No i jak mi teraz wytłumaczysz że ścigają za mandaty właściciela.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Lomo napisał:
No to znaczy że czytać nie umieją. Bo byłem właścicielem auta które mi obfotografowały i bramki i fotoradary. Za bramki przyszła sterta , tydzień robiła za rozpałkę w piecu. Za fotoradary nic nie przyszło do Polszy. A na następny raz pojechałem innym wozem którego również byłem właścicielem. Politi mnie zatrzymało bo mój pojazd był ich zdaniem dangerous z powodu pogiętych felg (tak jak ja bym był winien że mają w dupie odśnieżanie i jeżdzi się po lodowym torze przeszkód). I trzymali mnie godzinę na parkingu przy sklepie, sprawdzali dokumenty, dzwonili gdzieś żeby coś sprawdzić. I jedyne to kazali mi wracać pieszo. A wóz zostawić na parkingu. Ale oddali prawko i dowód rejestracyjny oraz nie zabrali kluczyków. Więc pod osłoną nocy ewakuowałem pojazd. No i jak mi teraz wytłumaczysz że ścigają za mandaty właściciela.

Naprawdę powinieneś z kuźniarem na wyprawy śmigać.
Cebulactwo jak się patrzy, potem takich opisują w gazetach i nie dziwne że cały zachód uważa Polskę za śmietnik europy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Zawisz napisał:
Joseph napisał:
Lomo napisał:
No to znaczy że czytać nie umieją. Bo byłem właścicielem auta które mi obfotografowały i bramki i fotoradary. Za bramki przyszła sterta , tydzień robiła za rozpałkę w piecu. Za fotoradary nic nie przyszło do Polszy. A na następny raz pojechałem innym wozem którego również byłem właścicielem. Politi mnie zatrzymało bo mój pojazd był ich zdaniem dangerous z powodu pogiętych felg (tak jak ja bym był winien że mają w dupie odśnieżanie i jeżdzi się po lodowym torze przeszkód). I trzymali mnie godzinę na parkingu przy sklepie, sprawdzali dokumenty, dzwonili gdzieś żeby coś sprawdzić. I jedyne to kazali mi wracać pieszo. A wóz zostawić na parkingu. Ale oddali prawko i dowód rejestracyjny oraz nie zabrali kluczyków. Więc pod osłoną nocy ewakuowałem pojazd. No i jak mi teraz wytłumaczysz że ścigają za mandaty właściciela.

Naprawdę powinieneś z kuźniarem na wyprawy śmigać.
Cebulactwo jak się patrzy, potem takich opisują w gazetach i nie dziwne że cały zachód uważa Polskę za śmietnik europy.


Ja pierdole co za zakompleksione tępe pały. Już ci kurwa zachód uważa Polskę za śmietnik Europy.
Milcz, ręce opadają jak się czyta i słucha takich jak ty,


posłuchaj co mówią o Plakach na zachodzie i co widać w Polsce.
Jaki szrot by nie był to mirek handlarz kupi, cofnie licznik na magiczne 186 tys. km, powiesi wunder baum, przejedzie plakiem i opchnie rodakowi jako nieśmigany po dziadku z wermachtu.

W No co jakiś czas widać jakiegoś szrota z PL, BG, LV czy RO który nie może się zmieścić na drodze albo stojącego porzuconego i co mają myśleć o takich, przyjechał fachowiec do pracy czy silniki kraść?
Mi to ręce opadają jak widzę takiego co mieszka w piwnicy/strychu żeby taniej było, jeździ szrotem którego co chwila chce reanimować po znajomości bo się nie opłaci do warsztatu zaprowadzić, ale na wódę z przemytu wyda pół wypłaty, to się opłaci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
A widzieliście czym jeżdzą orginalni Norwegowie w Oplandzie i Telemarku. Prehistoryczne modele, nierzadko bez błotników , nie mówiąc o progach. Traktują samochód po prostu jako środek komunikacji. Ale tam są takie warunki drogowe że szkoda nawet takich wozów młodszych niż 10 lat. W zimę wpadanie do rowu to normalka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
398 Postów

(Zawisz)
Stały Bywalec
Czy możemy rozpoznać Polaka za granicą?

Jesteśmy ładni, kulturalni, znamy języki i ubieramy się lepiej od miejscowych - mówią o sobie zapytani przez Wirtualną Polskę mieszkający za granicą Polacy.


Postanowiliśmy sprawdzić, czy potrafimy poznać Polaków na ulicach zagranicznych miast.



Polska moda

- Jeżeli spotka się na ulicy ubranego w dres i łańcuch faceta z ogoloną głową, to prawie na pewno jest to Polak - mówią Wirtualnej Polsce Kasia i Ania z Brukseli. Eleganckiemu Polakowi ubranemu w dres często towarzyszy opalona blondynka. Natomiast w miesiącach letnich Polacy chętnie zakładają skarpetki do sandałów.

Polak we Francji nie kojarzy się już z dżinsową kurtką i wąsami. Ubieramy się od stóp do głów w ubrania najlepszych światowych marek. Również we
Francji Polacy często rozpoznawani są po ogolonej na łyso głowie.

Dla Mii z Trondheim koleżanki Polki to wzór elegancji. Mia pracuje w szpitalu, na jej oddziale są dwie polskie koleżanki.

- Żadnej z nich nie widziałam nigdy niedbale ubranej. Noszą eleganckie ciuchy nie do kupienia w Norwegii, oryginalne dodatki, kolczyki,apaszki. Za ich namową w przyszłym roku jadę na ubraniowe zakupy właśnie do Polski. Jeśli widzę gdzieś zadbaną kobietę z ubraniem ozdobionym oryginalnymi
dodatkami i równie oryginalną, delikatną urodą, to domyślam się, że to Polka. Często się sprawdza!

Polacy mogą być stawiani za wzór elegancji również
w innych krajach. - W Bułgarii ubieramy się bardziej stylowo od miejscowych - zaznacza mieszkająca w Sofii Ania.

Ciężko jest rozpoznać Polaka w Niemczech, ponieważ
podobnie się ubieramy. Jednak jeśli spotkana na ulicy osoba nie ma kolczyków w dziwnych miejscach
oraz zielonych włosów lub kilku tatuaży to jest jakaś szansa, że możemy zamienić z nią parę słów po polsku.

Polacy są również uważani za bardzo czysty i schludny naród.

Bardzo łatwo rozpoznać polskich pracowników fizycznych, mają zmęczone, napięte twarze - mówi trzydziestopięcioletni Helge Vedvik z Oslo. -
Słowiańskie nie nordyckie rysy, które widać na pierwszy rzut oka, jednak nie potrafię dokładnie opisać, na czym polega różnica. Często ich twarze znaczy długotrwały stres. Trochę trudniej jest rozpoznać Polki. Myślę, że jest dużo racji w tym, co powiedział mój młodszy brat. Opowiadał, że już dwukrotnie będąc na dyskotece zagadywał najład-
niejsze dziewczyny, by po chwili zorientować się, że są z Polski.

Polaka poznasz po zachowaniu

W oczy rzuca się przepuszczanie kobiet w drzwiach,
jest to tutaj na tyle rzadki obrazek, że przeważnie nie pudłuję i Polaka rozpoznam - mówi Stefan, 30-letni Niemiec z Brandenburgii.

Polaka można rozpoznać również po stylu prowadze-
nia samochodu. Naszym rodakom zawsze gdzieś się spieszy, co odróżnia nas od Niemców. -Na przykład
przed światłami Niemcy ustawiają się gęsiego na jednym pasie,choć mają jeszcze dwa do dyspozycji. I takie coś przeważnie doprowadza Polaków do
białej gorączki, więc kiedy jakiś pojazd opędza całą stawkę, mogę strzelać, że jest to Polak - z rozbawieniem opowiada Stefan.



Polacy są spokojnymi, kulturalnymi pacjentami

Katalońska lekarka zauważa, że Polacy są bardzo spokojnymi pacjentami.
Opowiada, iż ma teraz w pracy kilku stałych pacjentów - Polaków. Dwie panie pracujące w fabryce i restauracji oraz dwóch mężczyzn, którzy pracują jako kierowcy. Wszyscy według niej to bardzo kulturalni ludzie.

- Znajomi, którzy byli w Polsce w tym roku, potwierdzili moje obserwacje. W waszym kraju najbardziej urzekli ich właśnie ludzie. Jesteście dobrze wykształceni. Poza tym nawet Polacy o niskim stopniu wykształcenia reprezentują sobą poziom, którego mogłoby im pozazdrościć wielu Hiszpanów - mówi.

Paulina Matysiak, Wirtualna Polska
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Lomo napisał:
A widzieliście czym jeżdzą orginalni Norwegowie w Oplandzie i Telemarku. Prehistoryczne modele, nierzadko bez błotników , nie mówiąc o progach. Traktują samochód po prostu jako środek komunikacji. Ale tam są takie warunki drogowe że szkoda nawet takich wozów młodszych niż 10 lat. W zimę wpadanie do rowu to normalka.
to gdzie ty byles w tym Opland na moto cros chyba
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Rob Cio
(RobCio14)
Wiking
Pod koniec roku z odsetkami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty

(dariuszkrzewiak)
Nowicjusz
po 5 tyg tez sie zdazylo ale ostatnio jezdze w niedziele i juz z pol roku nic nie przychodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1245 Postów
arek renegade
(renegade)
Maniak
ja tez kobiety zawsze przepuszczam przy wchodzeniu/ wychodzeniu z autobusu np. I nie widze w tym qrwa nic niestosownego...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok