Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Grill na balkonie - Norwegia

7 Postów
Wiking
Witam. Mieszkam w czteropiętrowym bloku i mam takie pytanie. Czy orientuje się może ktoś, czy w Norwegii można używać elektrycznego grilla na balkonie. Czy istnieją w stosunku do tego jakieś ustalenia prawne?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
maxylia napisał:
Witam. Mieszkam w czteropiętrowym bloku i mam takie pytanie. Czy orientuje się może ktoś, czy w Norwegii można używać elektrycznego grilla na balkonie. Czy istnieją w stosunku do tego jakieś ustalenia prawne?
Wszystko zależy od właściciela budynku, oraz indywidualnego regulaminu jaki jest zatwierdzony przez daną społeczność.
To mieszkanie w tym bloku to twoje - własnościowe/spółdzielcze, czy tylko podnajmujesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
76 Postów
Dan M
(DaM86)
Początkujący
Mozna elektryczny lub gazowy tego ci nie zabronia..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Wiking
Orientuje się ktoś czy mogą przyjazni sasiedzi dzwonic na Policję lub inna służbę z skarga ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
171 Postów

(wsteczniak)
Stały Bywalec
maxylia napisał:
Orientuje się ktoś czy mogą przyjazni sasiedzi dzwonic na Policję lub inna służbę z skarga ?

Juz ci gabrys napisal - zalezy od regulaminu BRL czy sameie. Ja nie ma zgody to bez policji przyjda i powiedza.

Grilling på balkong i borettslag
På balkong skal man aldri bruke kullgrill på grunn av stor fare for brannspredning. Elektrisk grill og gassgrill er tryggere alternativer fordi man i større grad kan kontrollere varmen. Sørg for at grillen står stødig og i god avstand fra brennbart materiale. Det forutsettes også at balkongen har god utlufting langs gulv og tak uten noen form for innglassing, slik at røyk og eventuell lekket gass raskt luftes ut (røyken er lettere enn luft og stiger, mens propangassen er tyngre enn luft og synker).Hold grillen under oppsikt hele tiden mens den er varm. Pass på at røyk fra grillen ikke sjenerer naboer. Merk at borettslagene ofte har egne husordensregler som må følges.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
145 Postów
Angelika Mojak
(Angela22)
Stały Bywalec
Zamień grill węglowy na gazowy i problem dymu zniknie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok