Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zastanawiam się nad wyjazdem z Polski - Norwegia

4 Posty
Wowo Wowo
(Wowo)
Wiking
Witam. Zastanawiam się nad wyjazdem do Norwegii z rodziną (żoną i trójka dzieci). Na chwilę obecną pracuje jako strażak i ratownik medyczny Ale 340 h miesięcznie to troszkę za dużo za małe wynagrodzenie.po woli nie wyrabiam. Proszę o opis sytuacji w Norwegii praca mieszkanie gdzie można znaleść pracę. Ewentualnie jeśli ktoś zechciał by mi pomóc na miejscu chętnie przyjmę. Wyjazd planuje na wrzesień. Dziękuję z góry.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jola f
(franczeska4)
Wiking
hei odwazny jestes jak chcesz wyjechac od razu z cala rodzina.Ja tez pracuje od dwoch lat w sluzbie zdrowia,zapomnij o pracy bez jezyka , chyba ze zlapiesz cos w prywatnym sektorze. O prace jest naprawde trudno, nie wiem jak jest w innych miastach ale w Bergen od maja obowiazuje Bergentest, bez niego zapomnij o pracy w branzy. W karetkach jezdza pielegniarze i to ze specjalizacja anastezjologiczna itp. A wszelkie wypociny tych co pisza jak tu jest rozowo, powinny być odgórnie karane , bo potem jest placz i zal do wszystkich i calego swiata . Naucz sie jezyka i powodzenia, to jedyna uczciwa rada.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wowo Wowo
(Wowo)
Wiking
Dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
104 Posty

(dziad)
Początkujący
franczeska4 napisał:
hei odwazny jestes jak chcesz wyjechac od razu z cala rodzina.Ja tez pracuje od dwoch lat w sluzbie zdrowia,zapomnij o pracy bez jezyka , chyba ze zlapiesz cos w prywatnym sektorze. O prace jest naprawde trudno, nie wiem jak jest w innych miastach ale w Bergen od maja obowiazuje Bergentest, bez niego zapomnij o pracy w branzy. W karetkach jezdza pielegniarze i to ze specjalizacja anastezjologiczna itp. A wszelkie wypociny tych co pisza jak tu jest rozowo, powinny być odgórnie karane , bo potem jest placz i zal do wszystkich i calego swiata . Naucz sie jezyka i powodzenia, to jedyna uczciwa rada.Pozdrawiam

Nie słuchaj Polaka, on ci nie pomoże, bo odbierzesz mu pracę. Jak myśl zakielkowala to się pakuj i przyjeżdżają z rodziną na stałe. Praca jest dla ambitnych nie dla leniwych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Przeciez bez jezyka nie da sie pravowac w w.w zawodzie. Jak chcesz sie porozumirwac. Pozatym agencje prowadza rekrutacje. Nigdy takiego kogos nie przepuszcza bo bedzie stanowil zagrozenie dla innych osob. Zostaje ci jedynie budowa ale tam tez trzeba znac jezyk
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
104 Posty

(dziad)
Początkujący
6e6 napisał:
Przeciez bez jezyka nie da sie pravowac w w.w zawodzie. Jak chcesz sie porozumirwac. Pozatym agencje prowadza rekrutacje. Nigdy takiego kogos nie przepuszcza bo bedzie stanowil zagrozenie dla innych osob. Zostaje ci jedynie budowa ale tam tez trzeba znac jezyk

To takie pierdolenie.. Podobno jak sie bardzo chce to wszystko jest mozliwe! Dlaczego chcecie czlowieka zniechecic? Strazak jest potrzebny w Norwegii, bo strazakow malo. Norwegowie nie chca byc strazakami. Niedlugo sami ciapaci beda, a nie wiem czy ktos z was by chcial by mu dom gasil strazak w turbanie. Zreszta helm mu na leb nie wejdzie, wiec wniosek iz strazacy sa potrzebni jest prosty. Dzieci do szkoly, zone do biura a sam gasic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
104 Posty

(dziad)
Początkujący
czesio2009 napisał:
Dziadek znowuż zacząłeś chlać???..żona do biura...taa...tylko niech mopa nie zapomni..

Naprawde? to moze jestesmy w roznych norwegiach? Czym ty sie tam u siebie zajmujesz, oraniem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wowo Wowo
(Wowo)
Wiking
dzieki za miłe słowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Wowo napisał:
dzieki za miłe słowaJeżeli na poważnie potraktowałeś opis iż dostaniesz pracę bez żadnej znajomości języka norweskiego w dzisiejszych czasach, to proponuję znaleźć w internecie norweskie strony straży pożarnej i zapoznać się tam z podstawowymi warunkami rekrutacyjnymi.
To samo dotyczy każdej innej legalnej pracy w sektorze publicznym.

Faktem jest iż nieraz znajdzie się ogłoszenie iż poszukiwana jest osoba do sprzątania bez znajomości języka, tak angielskiego jak i norweskiego, jednak w 99% są to polskie ogłoszenia na polskich portalach i jest to praca na dziko.

Dzisiaj trzeba być bardzo bogatym w Polsce lub "społecznym samobójcom" by z marszu, przyjechać do norwegi z całą rodziną i to z małymi dziećmi, bez żadnego zaplecza tak pracy jak i mieszkania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Wowo Wowo
(Wowo)
Wiking
nie muszę pracować w tym sektorze . rozumiem że język to podstawa . rozumiem że według ciebie to samobójstwo ale pytam czy ryzyko się opłaca przy odrobinie szczęścia i przychylności ludzi .dzieki nie napisałem z podtekstem pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok