Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Jeszcze jedna rzecz bez sensu, bo bylbym zapomnial.
Jak prowadzi sie firme jednoosobowa, to bez sensu jest placic bez sensu ksiegowej, skoro samemu mozna to wszystko zrobic zupelnie za darmo. Co prawda pisma przychodza po norwesku i ani slowa z nich nie rozumiem... ale co miesiac bez sensu placic tyle pieniedzy za nic???

Przeciez prawo jest takie samo.
Jakby co zapytac mozna na forum MN, nieprawdaz?

No i ostatnia rzecz bez sensu. Gacie i skarpetki codziennie zmieniac tez jest bez sensu, bo i tak sie pobrudza. Szybciej niz w ciagu 2 tygodni i tak sie na mnie nie polamia, wiec po co bez sensu tracic kupe kasy na proszek i prad do pralki, n nie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
WujekJanek napisał:
Jeszcze jedna rzecz bez sensu, bo bylbym zapomnial.
Jak prowadzi sie firme jednoosobowa, to bez sensu jest placic bez sensu ksiegowej, skoro samemu mozna to wszystko zrobic zupelnie za darmo. Co prawda pisma przychodza po norwesku i ani slowa z nich nie rozumiem... ale co miesiac bez sensu placic tyle pieniedzy za nic???

Przeciez prawo jest takie samo.
Jakby co zapytac mozna na forum MN, nieprawdaz?

No i ostatnia rzecz bez sensu. Gacie i skarpetki codziennie zmieniac tez jest bez sensu, bo i tak sie pobrudza. Szybciej niz w ciagu 2 tygodni i tak sie na mnie nie polamia, wiec po co bez sensu tracic kupe kasy na proszek i prad do pralki, n nie?


Idac dalej, po co pytac na forum? Jest to bez sensus, bo i tak kazdy tylo oczernia i wyzywa, a Polak, Polakowi wilkiem. Itd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Karol.Ky napisał:
WujekJanek napisał:
Jeszcze jedna rzecz bez sensu, bo bylbym zapomnial.
Jak prowadzi sie firme jednoosobowa, to bez sensu jest placic bez sensu ksiegowej, skoro samemu mozna to wszystko zrobic zupelnie za darmo. Co prawda pisma przychodza po norwesku i ani slowa z nich nie rozumiem... ale co miesiac bez sensu placic tyle pieniedzy za nic???

Przeciez prawo jest takie samo.
Jakby co zapytac mozna na forum MN, nieprawdaz?

No i ostatnia rzecz bez sensu. Gacie i skarpetki codziennie zmieniac tez jest bez sensu, bo i tak sie pobrudza. Szybciej niz w ciagu 2 tygodni i tak sie na mnie nie polamia, wiec po co bez sensu tracic kupe kasy na proszek i prad do pralki, n nie?


Idac dalej, po co pytac na forum? Jest to bez sensus, bo i tak kazdy tylo oczernia i wyzywa, a Polak, Polakowi wilkiem. Itd.


Nie, zadawanie pytan na forum nie jest bez sensu, gdyz jako takie nie pociaga za soba skutkow finansowych i nie zmniejsza sily nabywczej Tyskiego.

Bez sensu jest cos, za co musisz zaplacic, skoro sam mozesz to zrobic tak samo dobrze, lub nawet lepiej niz fachowiec - ktory jest oszustem i zlodziejem chcacym jedynie wyludzic twoje pieniadze.

Ktos nawet kiedys stwierdzil, ze Polska jest krajem o najlepszym (potencjalnie) systemie sluzby zdrowia, jako ze kazdy Polak jest internista, doskonale znajacym sie na wszystkim i w niczym nie potrzebujacym pomocy.

No chyba ze darmo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
Interesuje mnie czy warto wydawac te 1,5% dochodu na czlonkostwo w zwiazkach zawodowych???

ja jestem w zwiazkach juz kilka lat i nie 1,5 % tylko 2 % od kwoty brutto miesiecznie lub 2 tyg ale to chyba kwestia jakie zwiazki..ja mam fellesforbundet

,Ubezpieczenia i korzyści, które pokrywa składka członkowska

(LO Favør)

Kollektiv Hjemforsikring - Zbiorowe ubezpieczenie mieszkania pokrywa:

 Uszkodzenie mienia osobistego w Twoim mieszkaniu z powodu pożaru, wybuchu lub

uszkodzenia rur wodociągowych.

 Kradzież w związku z włamaniem. Dotyczy to także kradzieży z balkonu lub tarasu.

 Typowe wypadki, jak np uszkodzenie jakiegoś przedmiotu przez zerwanie,

przewrócenie i.t.p.

 Kradzież zablokowanego roweru, stojącego poza miejscem objętym ubezpieczeniem.

 Kradzież mienia z zamkniętego samochodu.

 żywność w zamrażarce.

 Ubezpieczenie podczas przeprowadzki.

 Pomoc prawna.

 Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

 Ubezpieczenie dotyczy stałego miejsca zamieszkania członka związku na terenie

Skandynawii. Ubezpieczenie dotyczy także innego niż stałe miejsca zamieszkania na

terenie Skandynawii, n.p. wynajmowanego pokoju czy kawalerki.

 Ubezpieczenie NIE dotyczy poza Skandynawią

Grunnforsikring – Ubezpieczenie na wypadek zgonu małżonki(a) i dzieci

 Obejmuje członka związku, jego małżonkę albo konkubinę i dzieci poniżej 21 lat.

 Obejmuje także zgon płodu po upływie 26 tygodnia ciąży.

 Jeżeli oboje rodzice są członkami związku należącego do LO, wypłaca sie podwójne

ubezpieczenie.

 Dla czynnego zawodowo członka związku, mającego stałe zameldowanie POZA

Skandynawią, jego małżonki/konkubiny i dzieci, wypłaca sie podwójne

ubezpieczenie.

Fritids/ulykkeforsikring – Ubezpieczenie od wypadku w czasie wolnym od pracy

 Obejmuje CZŁONKA związku przy wypadku w czasie wolnym od pracy, do

ukończenia 70 roku życia.

 Dotyczy na terenie całego świata. Poza Skandynawią, ubezpieczenie dotyczy pobytu

tymczasowego i nie dłuższego niż 12 miesięcy. Przy wyprowadzeniu się na stałe ze

Skandynawii, ubezpieczenie staje się nieważne już w momencie wyjazdu.

 Obejmuje zgon, stałe kalectwo i koszty leczenia związane z wypadkiem w czasie

wolnym od pracy.

Andre forsikringer - Inne ubezpieczenia

 Jako członek związku należącego do LO, możesz za dogodną cenę wykupić wiele

innych ubezpieczeń. Wejdź na stronę lofavør.no gdzie znajdziesz listę wszystkich

ubezpieczeń.

Jako członek LO, możesz ubiegać się o Lofavør Mastercard.

Członkowie LO mogą ubiegać się o LO-stypendium na dokształcanie zawodowe.

Członkowie naszego związku mogą ubiegać się o nasze własne stypendium dokształceniowe.

Członkowie LO mogą odciągnąć z podatku do 3 850,- kr, bądź procentową część od tej sumy,

jeśli składka członkowska została zapłacona za część roku.

Ale najwazniejsze wtym wszystkim jest to ze jestes chroniony przed duzą organizacje, norwegowie lubia sobie wymyslac powody przy zwolnieniu z pracy a jak jestes w zwiazkach to juz tak latwo Cie nie zwolnia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
6e6 napisał:
Interesuje mnie czy warto wydawac te 1,5% dochodu na czlonkostwo w zwiazkach zawodowych???

ja jestem w zwiazkach juz kilka lat i nie 1,5 % tylko 2 % od kwoty brutto miesiecznie lub 2 tyg ale to chyba kwestia jakie zwiazki..ja mam fellesforbundet

,Ubezpieczenia i korzyści, które pokrywa składka członkowska

(LO Favør)

Kollektiv Hjemforsikring - Zbiorowe ubezpieczenie mieszkania pokrywa:

 Uszkodzenie mienia osobistego w Twoim mieszkaniu z powodu pożaru, wybuchu lub

uszkodzenia rur wodociągowych.

 Kradzież w związku z włamaniem. Dotyczy to także kradzieży z balkonu lub tarasu.

 Typowe wypadki, jak np uszkodzenie jakiegoś przedmiotu przez zerwanie,

przewrócenie i.t.p.

 Kradzież zablokowanego roweru, stojącego poza miejscem objętym ubezpieczeniem.

 Kradzież mienia z zamkniętego samochodu.

 żywność w zamrażarce.

 Ubezpieczenie podczas przeprowadzki.

 Pomoc prawna.

 Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

 Ubezpieczenie dotyczy stałego miejsca zamieszkania członka związku na terenie

Skandynawii. Ubezpieczenie dotyczy także innego niż stałe miejsca zamieszkania na

terenie Skandynawii, n.p. wynajmowanego pokoju czy kawalerki.

 Ubezpieczenie NIE dotyczy poza Skandynawią

Grunnforsikring – Ubezpieczenie na wypadek zgonu małżonki(a) i dzieci

 Obejmuje członka związku, jego małżonkę albo konkubinę i dzieci poniżej 21 lat.

 Obejmuje także zgon płodu po upływie 26 tygodnia ciąży.

 Jeżeli oboje rodzice są członkami związku należącego do LO, wypłaca sie podwójne

ubezpieczenie.

 Dla czynnego zawodowo członka związku, mającego stałe zameldowanie POZA

Skandynawią, jego małżonki/konkubiny i dzieci, wypłaca sie podwójne

ubezpieczenie.

Fritids/ulykkeforsikring – Ubezpieczenie od wypadku w czasie wolnym od pracy

 Obejmuje CZŁONKA związku przy wypadku w czasie wolnym od pracy, do

ukończenia 70 roku życia.

 Dotyczy na terenie całego świata. Poza Skandynawią, ubezpieczenie dotyczy pobytu

tymczasowego i nie dłuższego niż 12 miesięcy. Przy wyprowadzeniu się na stałe ze

Skandynawii, ubezpieczenie staje się nieważne już w momencie wyjazdu.

 Obejmuje zgon, stałe kalectwo i koszty leczenia związane z wypadkiem w czasie

wolnym od pracy.

Andre forsikringer - Inne ubezpieczenia

 Jako członek związku należącego do LO, możesz za dogodną cenę wykupić wiele

innych ubezpieczeń. Wejdź na stronę lofavør.no gdzie znajdziesz listę wszystkich

ubezpieczeń.

Jako członek LO, możesz ubiegać się o Lofavør Mastercard.

Członkowie LO mogą ubiegać się o LO-stypendium na dokształcanie zawodowe.

Członkowie naszego związku mogą ubiegać się o nasze własne stypendium dokształceniowe.

Członkowie LO mogą odciągnąć z podatku do 3 850,- kr, bądź procentową część od tej sumy,

jeśli składka członkowska została zapłacona za część roku.

Ale najwazniejsze wtym wszystkim jest to ze jestes chroniony przed duzą organizacje, norwegowie lubia sobie wymyslac powody przy zwolnieniu z pracy a jak jestes w zwiazkach to juz tak latwo Cie nie zwolnia


No ale 2% placisz praktycznie zupelnie za nic.
2%.
Czlowieku, to jest w zaleznosci od twoich zarobkow od jednego do az 2 TYSKICH dziennie!!!
Nie oplaca sie...
Lepiej walnac browara i ponarzekac z kolegami ze szef godziny obcina, feriepenge za zeszly rok caly czas nie wyplacone, chociaz juz listopad, a na placu budowy ciebie hetaja jak stara kobyle, a inni tylko siedza, patrza i sie z ciebie smieja... Nie wiedziec czemu...

A co browar to browar.
Kto by tam zlodziejom darmo za nic placil, Polak GUPI nie jest, okradnac sie nie da.

Powtarzam, minimum jedno Tyskie dziennie!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
tomasz wojcik
(Tomek762)
Wiking
Panie janie nikt tu na tyskie nie przelicza tylko pan . Ja po prostu po 4 latach czlonkostwa nie doczekalem sie od nich pomocy a ze znam jezyk to po 3 mies zadzwonilem do adwokata powiedzalem jaka sprawa . Adwokat sprawe rozwiazal w 3 tyg . Lider zwiaz w moim zakladzie zapewnial mnie ze sprawe zalatwi 3 mies. Do dzis pamietam jego mine jak mnie zobaczyl na spotkaniu z adwokatem. W mojej firmie zrzeszonych jest prawie 200 os . Ja sie wypisalem jak sie pozniej okazalo nie jako jedyny . W firmie caly czas pracuje na takich samych warunkach co ci zrzeszeni à ubezpieczenie wykupilem oddzielnie w innej firmie. I taka to sprawa. Jak tos sie czuje pewniej w pracy bedac czlonkiem zwiazk zaw to niech sie zapisze . Pozdrawiam forumowiczow LYKKE TIL
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Nie z podatku durniu a z podstawy opodatkowania
Wiem że to dla ciebie taki sam kosmos jak różdżka i różyczka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
tomasz wojcik
(Tomek762)
Wiking
Placi sie jakis procent z wyplaty ja placilem od 700 do 900 nok miesiecznie koledzy norwedzy zapewniali mnie ze dzieki temu jestem traktowany jak ( norweg ) tylko ze jak przydzielali zadania w pracy jakos tak wypadalo ze ja dostawalem najciezsze z czasem zrozumialem ze nie ma co sie spinac i zaczolem uprawiac jak ja to nazywam ( norweski system ) troche chorobowego troche urlopu troche pracy i tp i tak jest do dzis a ze zwiazkow sie wypisalem bo wiedzialem ze jak przyjdzie co do czego to beda chronic swoje dupy a nie jakiegos tam polaka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
Nie warto placisz okolo 10 tys rocznie a prawo pracy jest takie same dla tych co sa czlonkami I dla tych co nie sa. W razie problemow radze prawnika bedzie szybciej I taniej. Bylem w zwiazkach 4 lata i jak przyszlo co do czego to sprawe zalatwilem sam z prawnikiem . Wypisalem sie bo nie bylo sensu placic a jak dodatkowo znasz jezyk to juz calkiem nie ma sensu

Jestem w związkach 8 lat i jak do tej poro mi nie pomogli ani nie zaszkodzili ale z doświadczenia już wiem ze jak jest jakaś trudna sprawa to raczej nie pomogą .Możecie być w związkach ale jak wasz zakład nie ma podpisanej umowy branżowej ze związkami to mały z tego pożytek jestem tylko w tych związkach bo i tak mi mała składka wychodzi od podatku mogę odpisać mam jakieś tam ubezpieczenie i jakąś tam kartę z banku i tyle
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
indywidualne ubezpieczenie wychodzi grosze zwlaszcza w pakiecie z damem i samochodem
a i adwokat tez wujdzie taniej niz skladka roczna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok