Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

65 Postów
Dariusz S
(dreamstars)
Początkujący
Kolega Norweg prowadzący firmę budowlaną potrzebował swego czasu malarza i płytkarza wiec umieścił ogłoszenie w urzędzie pracy. W ciągu dwóch dni dostał 55 CV z czego 45 było Polaków, Litwinów, Estończyków itd. 5 Szwedów, dwóch Egipcjan w tym jeden astrolog i 3 Norwegów. Trochę się ponabijał, szczególnie z tego astrologa po czym zatrudnił Norwega, notabene najsłabszego z całej brygady aplikantów Więc twoje CV gdzieś tam leży pod stertą papierów i nigdy nie zostanie podniesione. Dlaczego ? Dlatego że kolejka jest ogromna, najpierw mają pierwszeństwo Norwegowie a później kilkudziesięciu bezrobotnych różnych nacji mających prawo pobytu gdzie duże grono z nich obciąża budżet socjalny Norwegi. Nie wiem czego wy sie naczytaliście ale zachód już sie nasycił, zaczyna być tak samo jak w kraju, pracodawcy mają wybór i wtedy moja droga najczęściej dochodzi do mobbingu. Więc jak nawet uda Ci się jakimś cudem znaleźć pracę to pytanie na jak długo. Nie mniej jednak życzę powodzenia i radzę zastanowić się dwa razy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
dreamstars napisał:
Kolega Norweg prowadzący firmę budowlaną potrzebował swego czasu malarza i płytkarza wiec umieścił ogłoszenie w urzędzie pracy. W ciągu dwóch dni dostał 55 CV z czego 45 było Polaków, Litwinów, Estończyków itd. 5 Szwedów, dwóch Egipcjan w tym jeden astrolog i 3 Norwegów.... zatrudnił Norwega.

Cos w tym jest.
Kolezanka (Rosjanka) uzyskala tutaj w Norwegii wyksztalcenie sekretarki medycznej (czyli odbieranie telefonow, prowadzenie kartoteki, zastrzyki, pobieranie krwi, itp) i juz drugi rok pracuje tylko na zastepstwo troche tu, a troche tam. Dodam, ze mowi super po norwesku, choc troche z akcentem. Wszyscy ja chwala, dostaje tylko same super pozytywne rekomendacje, lecz jak przychodzi do zatrudnienia na stale, to zawsze Norwezka doztaje prace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty

(crow)
Stały Bywalec
No kurcze, jakis dziwny zbieg okolicznosci ....... w Norwegi zatrudniaja w pierwszej kolejnosci Norwegow. Dziwny jest ten swiat
No i jak przeciez powrzechnie wiadomo, warunkiem bycia bardzo dobrym plytkarzem jest znajomosc astronomi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
monika Piotrowska
(myszuncia1)
Wiking
Dzięki za info...napewno skorzystam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
monika Piotrowska
(myszuncia1)
Wiking
wiem że łatwo nie będzie ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
monika Piotrowska
(myszuncia1)
Wiking
Dzięki Darunia za opinie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
monika Piotrowska
(myszuncia1)
Wiking
Dzięki Darku. .mam problem z tel. Sorki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok