Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

4 Posty
Kinia K
(Kings88)
Wiking
Hmm

A wracając do tematu. Czyli tylko Grzegorz otrzymał podobny telefon?

Jak to wygląda u reszty? Zarejestrowaliście się wcześniej w jakiejś konkretnej parafii? Rozmawiałam ze znajoma i powiedziała, ze ona i jej dzieci przynależą do parafii czyli, ze nikt nie musi do niej dzwonić żeby jej podatki trafiały do tego konkretnego kościoła.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
Do mnie dzwonili , ciekawe jest jednak przekonanie że jak Polak to katolik ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Ola Ola
(Oluska)
Wiking
...i co jest w tym smiesznego?
Wielu ludzi z tych kursow korzysta.
A wspieranie Caritas,? Nie wiem, czy kiedys ktos z Was orientowal sie, ile Caritas robi dla Polakow przyjezdzajacych do Norwegii - poczawszy od pomocy ze znalezieniem mieszkania, darmowego jedzenia, az do znalezienia pracy.
Miedzy innymi dzieki tym pieniadza, otrzymywanym dzieki tym rejestracja w kosciele, corka mojej kolezanki moze chodzic na darmowe katechezy w jezyku polskim i na jezyk polski, co jest istotne w przypadku malzenst polka-norweg gdzie niekoniecznie w domu mowi sie po polsku.

Polacam zapoznanie sie z faktami, przed wysmianiem wszystkiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Ola Ola
(Oluska)
Wiking
Polacy - jest nas tu ponad 100 000 (oficjalnie), nic dziwnego ze w Norwegii przybylo raptownie katolikow...
Do mnie tez dzwonili z kurii, mila pani wszystko mi wytlumaczyla, bylam na poczatku nastawiona sceptycznie, kazalam zadzwonic jej pozniej, ale sprawdzilam jakie sa fakty i faktycznie - jesli dolacze do bazy to z niczym sie to dla mnie nie wiaze, wespre kosciol katolicki nic tak naprawde nie placac, pieniedzmi ktore rzad norweski przekazuje na koscioly i wyznania (rzad pieniadze te zabiera sobie z puli wszystkich placonych podatkow, wiec nie placimy za to nic, jedynie mamy okazje zupelnie za darmo wesprzec kosciol katolicki w norwegii - a wiec tak naprawde nas, polakow).
Pani zadzwonila jeszcze raz, na nic nie namawiala, powiedziala ze jesli mam opory przed rejestracja telefoniczna, moge sie dopisac rowniez przez internet:
medlem.katolsk.no
O darmowych kursach norweskiego tez mowila, sprawdzilam i faktycznie znalazlam stronke - www.stolavcourses.com/

Dlatego proponuje sie zmobilizowac i zrobic na zlosc wszystkim norweskim dziennikarzom i plotkom sianym przez protestancki rzad, ktoremy po prostu oczy wyszly z orbit, ilu polakow jest katolikami.

Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/kosciol_w_norwegii/p...5.html#ixzz3SrIgL4nf

A jak ktos nie chce, to zawsze moze odebrac telefon i powiedziec uprzejmie 'NIE'.
Co do sprawdzenia numeru telefonu - polecam stronke 1890.no oraz 1881.no , na gulesider wielu info nie ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Jak to wygląda u reszty? Zarejestrowaliście się wcześniej w jakiejś konkretnej parafii? Rozmawiałam ze znajoma i powiedziała, ze ona i jej dzieci przynależą do parafii czyli, ze nikt nie musi do niej dzwonić żeby jej podatki trafiały do tego konkretnego kościoła.

wystarczylo poczytac
jestem zarejestrowany dzieci korzystaja z katechezy ,zabaw ,poczestukow ,gratis ciasto i kawa
ale zmienilem adres i mam kolejny telefon i pewnie komus sie pomylilo
ale zastanawiam sie co za pies ogrodnika doniusl sam nie zje a drugiemu nie da
pewnie jakis polonorek
taka bardzo norweska zeby tylko krulestwo nie zbiednialo lepiej niech bedzie na narkotyki dla norweskich cpunow albo dla skalniaka pijaka

50 mln to tylko 746koron na osobe rocznie co do ktorych mozna zdecydowac gdzie maja trafic

parafie maja jawna ksiegowosc co miesiac przysylaja gazetki z zycia parafi i tam jest rozliczenie miesiaca


pieniadze z podatkow nie trafiajana Caritas
oni wysylaja osobno giro na dobrowolne wplaty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
431 Postów

(Turysta11)
Wyjadacz
Moim zdaniem te rozmowy przez telefon to trochę naciągana sprawa, po prostu nie odbierać telefonów których nie możecie sprawdzić i tyle, w żadnym wypadku nie podawać żadnych personaliów ani numeru np id, tak naprawę to Ksiądz może Cię zapytać lub po prostu podejść do niego i się go zapytać. Tylko pozytywy z tego wynikają ponieważ sami poznacie Księdza a on was, była taka sytuacja że, ja przestałem chodzić do kościoła, ale wynajmowałem pokój, koło plebani budynek też należący do kościoła był, czasem przychodził i odwiedzał ludzi, Zapytał czy mogę mu podać numer personalny, potrzebny mu do systemu, dzieki temu dostaną więcej pieniędzy z budżetu, pomyślałem że dlaczego nie przecież to idzie na utrzymanie całego kościoła w Norwegii, tylko dla tego że nie chodzę do kościoła to nie oznacza że nie jestem katolikiem, ale tu chodzi numery które nie powinne się dostać w niepowołane ręce więc zawsze sprawdzajcie komu podajecie, Wy decydujecie czy dać lub nie , nie ma takiego przymusu. Czasem Księża też pomagają ludziom nie tylko Caritas, fundacja to jedno a to co z człowieka wychodzi to drugie. Jeżeli ma ktoś dobrą wolę to www.caritas.no/ i najlepiej samemu się z kontaktować.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Sebastian Zet
(SebastianSB43_300)
Nowicjusz
najprościej nie utożsamiać się z tą religią/wyznaniem mimo iż jestem katolem to nie praktykuję tego i po sprawie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
SebastianSB43_300 napisał:
najprościej nie utożsamiać się z tą religią/wyznaniem mimo iż jestem katolem to nie praktykuję tego i po sprawie
Według mnie Bardziej wierzący jest ateista niż nie praktykujący katolik.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
kat ko
(dioniza01)
Nowicjusz
Ja od kurii dostałam list z prośbą o potwierdzenie rejestracji w kościele katolickim.Było tam napisane w jaki sposób można to zrobić.O ile dobrze pamiętam wystarczyło wysłać sms,zadzwonić lub zalogować się na ich stronie i potwierdzić dane.Do każdej z tych form był dołączony dokładny opis i kod.Oczywiście zapomniałam o tym i dopiero przypomniałam sobie po telefonach z kurii (których nie odbierałam).Zalogowałam się na stronie ,zaznaczyłam co trzeba i po sprawie!Nie jestem praktykującą katoliczka ale w tej wierze zostałam wychowana i otrzymałam sakramenty święte.Więc pytam jeśli nic nie płacąc mogę pomóc to dlaczego NIE???Dodam jeszcze ,że po przyjeździe do Norwegii nie znając nawet podstaw norweskiego chodziłam na darmowy kurs właśnie do kościoła katolickiego w Drammen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
131 Postów
Szymon K....
(pepoconti)
Stały Bywalec
PACIFIC napisał:
SebastianSB43_300 napisał:
najprościej nie utożsamiać się z tą religią/wyznaniem mimo iż jestem katolem to nie praktykuję tego i po sprawie
Według mnie Bardziej wierzący jest ateista niż nie praktykujący katolik.


Ile to takich znam chodza co niedziele do kosciola i mysla ze to wystarczy a w piatki jedza mieso, w niedziele robia zakupy i tak dalej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok