Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

22 Posty
KRIS GGGG
(katrina1)
Wiking
Na zwolnieniu jestem od 15 września. formularz E 115 został wysłany przez Zus oraz oryginały zwolnień. Dopiero w tamtym tygodniu dostałem pismo z NAV że z każdym zwolnieniem muszę im wysyłac własnie to EGENERKLAERING.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
@katrina1 Trzeba dosłać wszystkie wymagane egenerklæringi, o które prosi NAV i powinno być ok.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
22 Posty
KRIS GGGG
(katrina1)
Wiking
czyli musze wypełnic to egenerklaering i odpowiedziec na te pytania w formularzu


Oppgi din yrkesstatus (sett eventuelt kryss for flere)
Podaj status zawodowy (ewentualnie zaznacz kilka)

arbeidstaker-... pracownik
arbeidsledig-... bezrobotny
selvstendig næringsdriv.-... samodzielny przedsiebiorca
jordbruker/fisker/reindriftsutøver-... rolnik/rybak/hodowca
selvst.næringsdr. dagmamma-... sam. przedsiebiorca opiekunka
frilanser-... wolny zawod
annet-.. inne
2. Oppgi første fraværsdag - Podaj pierwszą nieobecność
3. Hva utgjør normal arbeidstid hos arbeidsgiver nevnt? - Ile wynosi normalny czas pracy wymieniony przez pracodawcę?
Antall timer per uke? - Liczba godzin w tygodniu?
4. Er du sykmeldt i flere arbeidsforhold? - Czy jesteś na zwolnieniu lekarskim w wielu stosunkach pracy? :?:
5. Har du utført arbeid hos arbeidsgiver nevnt i den perioden du krever sykepenger for? - Czy wykonywałeś pracę u wymienionego pracodawcy w tym czasie, którego dotyczy zasiłek chorobowy?
Evt. hvor mange timer per uke? - Ewentualnie ile godzin w tygodniu?
6. Arbeidsfør fra og med: -zdolny do pracy od do
7. Skal/har du avtalt med din arbeidsgiver at du skal avvikle permisjon eller ferie i det tidsrommet du krever sykepenger for? - Czy ty uzgodnioniłeś/zamierzasz uzgodnić z pracodawcą, że należy zlikwidować urlop lub wakacje na czas potrzebny do zasiłku chorobowego?
Hvis ja, oppgi tidsrom - Jeśli tak, podaj okres czasu
8. f.o.m. - t.o.m. - od - do
9. Har du arbeid utenfor Norge eller på utenlandsk registrert skip? - Czy pracowałeś poza Norwegią lub na zagranicznych, zarejestrowanych statkach?
10. Har du midlertidig arbeid i Norge for utenlandsk arbeidsgiver? - Czy pracowałeś czasowo w Norwegii dla zagranicznego pracodawcy?
11 Er du bosatt i utlandet? - Czy zamieszkujesz za granicą?
12. Skal du oppholde deg i utlandet i det tidsrommet du krever sykepenger for? - Czy zamierzasz przebywac poza granicami kraju w okresie, ktorego dotyczy zasiłek chorobowy?
Hvis ja, må du søke om å beholde sykepenger under utenlandsoppholdet. - Jeśli tak, musisz złożyć podanie/wniosek o zachowanie zasiłku chorobowego, w trakcie pobytu za granicą.
13. Mottar du lønn fra arbeidsgiver utover arbeidsgiverperioden? - Czy otrzymujesz wynagrodzenie od pracodawcy poza obowiazujacym okresem wyplaty swiadczen przez pracodawce??



i za każdym razem z każdym następnym zwolnieniem musze wysłac do egenerklaering?? bardzo proszę o odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
KRIS GGGG
(katrina1)
Wiking
dobrze rozumiem ze musze wypełnic ten dokument?? tylko nie wiem czy góre formularza ma wypełnic lekarz a ja tylko to co pisze egenerklaering?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Dla zwolnień wysyłanych z Polski obowiązuje następujący dokument "egenerklæring". Można go również pobrać ze strony internetowej NAV w języku polskim.

www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCIQFjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.nav.no%2F_attachment%2F805376716%3Fdownload%3Dtrue&ei=_KiSVJTCKI_zatbzgMgB&usg=AFQjCNHO4ILKHAsf0edWO5hqQHmCuEC9-Q&bvm=bv.82001339,d.d2s
Zgłoś wpis
22 Posty
KRIS GGGG
(katrina1)
Wiking
Chciałem zapytac jaki to jest druk EE bo dostałem pismo z Nav ze musze im wysłac jakis dokument EE a nie wiem bardzo jaki chodzi proszę o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok