Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pierwszy wyjazd za Granice prawdopodobnie na stale - Norwegia

4 Posty
Filip Lapinski
(LordNitos)
Wiking
Witam serdecznie, chcialbym sie ogolnie dowiedziec na co warto zwracac uwage planuja wyjazd do Norwegii, wiem ze nie powinno sie jechac w ciemno.

Pytanie moje jest takie, czy jest jakas szansa na znalezienie pracy nie majac zadnych uprawnien ani doswiadczenia?

Nie jest do konca tak, ze nie mam doswiadczenia. Pracowalem ponad 2 lata jako pomocnik montera kadlubow w stoczni, z tym ze na czarno i bez zadnych uprawnien na ciecie i szczepianie. Mam uprawnienia operatora walca drogowego oraz wyksztalcenie mechanika samochodowego. Z tym, ze brak mi doswiadczenia w tych zawodach.

Druga sprawa jest, do jakiego miasta najlepiej sie udac aby szukac pracy. Czy tez moze w jakim miescie najlepiej szukac tej pracy.

Plan jest ogolnie taki, ze jade sam a jak sie ustabilizuje juz to sciagam narzeczona i dziecko do norwegii i planujemy zaczac od nowa


Na pewno bylo milony takich pytan, takze przepraszam za kolejne ale na prawde kazdy ma inne pytania i kazdy je formuluje inaczej.

Zastanawiam sie nad zrobieniem uprawnien jako monter rusztowan (bodajze paragraf 17) z tym, ze tez pytanie jak w norwegii wyglada praca w tym zawodzie.


Druga sprawa, dla takiej osoby bez doswiadczenia i pracujaca np. jako pomocnik na budowie jakie sa srednie zarobki miesieczne? Chcialbym sobie to przekalkulowac na koszty zycia czyli mieszkanie itp.

Bo wyjezdza sie po to aby miec lepiej, a nie klepac taka sama bide jak w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
LordNitos napisał:
Druga sprawa, dla takiej osoby bez doswiadczenia i pracujaca np. jako pomocnik na budowie jakie sa srednie zarobki miesieczne? Chcialbym sobie to przekalkulowac na koszty zycia czyli mieszkanie itp.
156 kr. na godzinne brutto dostaje taka osoba, jezeli dotanie prace. Bo dostac prace bez wyksztalcenia, bez praktyki i bez znajomosci norweskiego, graniczy z cudem. Chyba, ze ktos ciebie upcha gdzies po znajomosci.
Problem polega na tym, ze osob chetnych do pracy, a nie posiadajacych kwalifikacji sa setki, jak nie tysiace. Na kazde ogloszenie o prace, gdzie nie trzeba kwalaifikacji, zaklady dostaja setki zgloszen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
ola ola
(kolola)
Wiking
to prawda i to bez względu do jakiego miasta pojedziesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
tylko po polsku będziesz załatwiał pracę czy w jakimś innym języku ?
może zadzwoń do agencji pracy która zajmuję się rekrutacją ludzi do pracy w No już w Polsce i wtedy będziesz wiedział na czym stoisz i nie stracisz kasy ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Filip Lapinski
(LordNitos)
Wiking
Bylem dzisiaj w Gdańsku w Adecco, powiedziala mi pani ze do norwegii tylko spawacze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
tak więc masz już pierwszą odpowiedz, teraz zadzwoń do jakiejś agencji pracy w Norwegii lub bezpośrednio do pracodawcy i okaże się na czym stoisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Filip Lapinski
(LordNitos)
Wiking
A takie pytanie, czy sa jakies Agencje Pracy Polskie w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
125 Postów
...... ......
(gosiaaurelia)
Stały Bywalec
oj chyba nie ma ale moze staraj sie zatrudnic np. w adecco, jobzone, manpower.....tylko takie znam ze slyszenia, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
126 Postów
to ja to ja
(thespecialone)
Stały Bywalec
LordNitos napisał:
A takie pytanie, czy sa jakies Agencje Pracy Polskie w Norwegii?

Przygotuj sie na wyjazd, bo póki co brzmisz jak gimbus.....
Jezyk to podstawa (juz NIE ang), zawód i kilkuletnia praktyka w nim, kupe kasy (min.20tys pln),Konkretne i przetłumaczone papiery, bo w przeciwnym razie wrócisz do Polski pusty i zadłuzony!
No, chyba ze masz kogos, kto da ci dach nad głową i ogarnie robote, ale to tez bedzie droga krzyzowa, bez języka i doswiadczenia!
Musisz pojąc to, ze za granicą jest o wiele trudniej odnalezc sie i zyc, mając nawet prace!
I pamietaj tez, ze telewizja kłamie i mówi tylko i plusach zycia za granicą(norge), ale nie wspomina o ludziach, którzy bija cie na głowe wykształceniem, doswiadczeniem, czesto znających podstawy norweskiego, a nie mogacych znalezc pracy!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
LordNitos napisał:
Bylem dzisiaj w Gdańsku w Adecco, powiedziala mi pani ze do norwegii tylko spawacze

aaa to ciekawe bo znajomy pracuje jako spawacz w adecco i dostał wypowiedzenie i wielu jego znajomych też siedzi bez pracy......

Z takimi papierami jak twoje to anglia bo łatwiej o prace dla osób bez "papierów" a i benefity są chyba nawet lepsze niż w NO.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok