Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Czy moge wynajac swoje mieszkanie ?? - Norwegia

Czytali temat:
Ruda G-da (963 niezalogowanych)
5 Postów
Radoslaw Przejczowski
(RadoslawPrzejczowski)
Wiking
Witam jak w tytule, czy moge wynajac swoje mieszkanie ?? dodam tylko ze kredyt mam z komuny...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
RadoslawPrzejczowski napisał:
Witam jak w tytule, czy moge wynajac swoje mieszkanie ?? dodam tylko ze kredyt mam z komuny...Gdzies mi sie kiedys obilo o uszy , ze zeby odnajac swoje mieszanie w bloku (borettslag), to trzeba miec na to zgode zarzadu. Jednym slowem sa to jeszcze przezytki z dawnych czasow i w sumie nikt tego wiecej prawie nie przestrzega.
Poszukaj na necie pod haslem:
leie leilighet i borettslag

Jezeli nie mieszkasz w borettslag, to to ciebie nie dotyczy, niezaleznie jaki masz kredyt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Radoslaw Przejczowski
(RadoslawPrzejczowski)
Wiking
W sumie sasiedzi nie beda mieli nic przeciwko tylko choddzi o to czy komuna sie nie przyczepi ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Nóż ci napisano ze jeżeli masz mieszkanie z komuny to musisz poszperam w necie.
Jesli zaś masz normalny kredyt startlønnen to mieszkanie jest twoje i mozesz robic co chcesz.
A sąsiada to ty z jakiej racji chcesz pytać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Radoslaw Przejczowski
(RadoslawPrzejczowski)
Wiking
No tak na papierach mialem normalnie napisane startlonne, a z tego co wiem to sasiedzi musza wyrazic zgode na to zeby ktos inny zamieszkal na moim mieszkaniu lub po prostu osoba ktora zarzadza budynkiem itp itd... a jezeli zwracam sie z zapytaniem tu tto widocznie w necie nic nie znalazlem... a po to jest forum zeby przedyskutowac temat a nie dostac jedna odpowiedz ktora moze napisac 5 letnie dziecko ,, poszukaj w internecie ,,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Ty mi powiedz wniosles kredyt z banku na zakup mieszkania i startlønnen z komuny na wkład własny?
A i wszystko moze jeszcze regulować umowa lokatorska.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Radoslaw Przejczowski
(RadoslawPrzejczowski)
Wiking
startloonen mam z komuny 100% bez wkladu wlasnego, no i nie wiem jak umowe spisac czy standardowa czy jak...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
RadoslawPrzejczowski napisał:
a jezeli zwracam sie z zapytaniem tu tto widocznie w necie nic nie znalazlem... a po to jest forum zeby przedyskutowac temat a nie dostac jedna odpowiedz ktora moze napisac 5 letnie dziecko ,, poszukaj w internecie ,,
Jezeli nie znalazles odpowiedzi na swoje pytanie na necie, to najprosciej isc i spytac sie zarzadu borettslag.


startloonen mam z komuny 100% bez wkladu wlasnego, no i nie wiem jak umowe spisac czy standardowa czy jak...
Zalatwic 100%-towa pozyczke umialaes, a umowy nie umiesz napisac? Napisalabym to samo co porzedno, czyli "poszukaj na necie", no ale nie jestem 5 letnim dzieckiem, wiec nie napisze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Wynajac mieszkanie bez pytania nikogo o pozwolenie mozesz jedynie mieszkanie wlasnosciowe.
Innego typu mieszkanie mozesz wynajac stosujac sie do regul zarzadu. Trzeba napisac podanie z prosba o pozwolenie podajac powody i okreslic na jaki czas ( na ogol jest to 2-3 lata przy czym musisz mieszkac 1-2 lata). Wszystko masz wypisane w regulaminie wlasciwym dla danej spoldzielni.
Poza tym wynajem jest opodakowany i rozliczasz sie z tego na zeznaniu podatkowym.
To, ze dostales pozyczke nie powinno miec wplywu (teoretycznie), chyba ze komuna obwarowala ja roznymi ograniczeniami. 100% pozyczki przysluguje osobom uposledzonym w jakims sensie i moze byc, ze komuna postawila jakies warunki. Musisz przesledzic te papiery.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Radoslaw Przejczowski
(RadoslawPrzejczowski)
Wiking
Spokojnie uposledzony nie jestem 100 latwo dostac gdy jest sie kawalerem i ma sie odpowiednie zarobki nie trzeba przy tym byc uposledzonym ! Dzieki za pomoc ta wypowiedz byla sensowna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok