Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

mieszkanie z komuny - Norwegia

19 Postów
magdalena szymczak
(sweet2858)
Wiking
Mam pytanie czy jest możliwość otrzymania mieszkania z komuny? jak starać się o takie.Czy rodzina ma jakieś szanse.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
sweet2858 napisał:Mam pytanie czy jest możliwość otrzymania mieszkania z komuny? jak starać się o takie.Czy rodzina ma jakieś szanse.Oficjalnie taka możliwość jest...
Jednak jest parę ...ALE...:

I- dobra znajomość Norweskiego w piśmie i Mowie ...
II- długoletni pobyt w Norge ze Stałym Pobytem ponad 5-lat... nie mylić z REZYDENCJĄ... bo to dwa różne bieguny .
III- Udokumentowana legalna praca ... / legalne bezrobocie w granicach 2-lat./
IV- Legalny kontrakt na zajmowane Obecne Mieszkanie , i dalsza niemożliwość płacenia pełnego czynszu bez drastycznego pogorszenia się standardu ekonomicznego pełnej rodziny razem z dziećmi , oraz niemożliwość znalezienia DUŻO tańszego mieszkania , odpowiedniego dla tejże rodziny w okolicy obecnego zamieszkania ...
.....
.....
.....
XXXXXXXX- Naprawdę , trzeba w Komunie UDOWODNIĆ , że wyczerpało się wszystkie dostępne prawne możliwości , zamiany drogiego obecnego mieszkania na takie , które gwarantuje godne mieszkanie , niemniej czynsz jest jednocześnie dostępny do obecnych , legalnych dochodów danej rodziny...

No to by było tyle...

Nawet w Polsce , czeka się nieraz latami na mieszkanie Socjalne z Miasta ...
Tu , nie ma takich mieszkań komunalnych Naszym Krajowym rozumieniu ... są tylko mieszkania socjalne...
A to jak wyżej zaznaczyłem ...INNA BAJKA...

(na gościnnych występach)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
sweet2858 napisał:
Mam pytanie czy jest możliwość otrzymania mieszkania z komuny? jak starać się o takie.Czy rodzina ma jakieś szanse.

Sprobuj przez OBOS: www.obos.no

Wypelnij formularz online, lub znajdz OBOS w swoim miejscu zamieszkania. Nie potrzebujesz znac biegle norweskiego, na miejscu maja formularze po angielsku. Mieszkania nie sa za darmo!.. cena jest duzo nizsza od rynkowej + zwykle miesieczny (lub dwumiesieczny) depozyt.
Nie jest to jednak tak proste jak sie wydaje:
1. Twoje zgloszenie musi zostac zaakceptowane - po prostu musisz byc w naprawde trudnej sytuacji materialnej.
2. Po akceptacji na mieszkanie bedziesz niestety czekac.. od miesiaca.. do nawet roku..

Powodzenia..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
sweet2858 napisał:
Mam pytanie czy jest możliwość otrzymania mieszkania z komuny? jak starać się o takie.Czy rodzina ma jakieś szanse.

konkretnie na jakiej zasadzie chcesz to mieszkanie otrzymac ? Jesli nie stac was na placienie rachunkow, trudnosci ekonomiczne, to nalezy zglosic sie do biura socjalnego. Nalezy rowniez zlozyc wniosek o bostøtte (doplate mieszkaniowa) do boligkontoret.

jesli chodzi o wynajecie mieszkania od komuny ( sa one duzo tansze od tych na wolnym rynku), to trzeba zlozyc wniosek, rowniez do boligkontoret, ale kolejka, w Oslo, to 2 lata.
mozna wnioskowac o priorytet w przypadku zalecen lekarskich (np.powazna choroba, ktoregos z czlonkow rodziny), ale szanse na priorytet sa naprawde znikome.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
przemyslaw potacki
(banka72)
Wiking
Witam , mam pytanie ,czy może ktoś wie jaka jest różnica między mieszkaniem komunalnym a socjalnym w norwegii. Właśnie przyznali nam z rodziną - komune bolig , ale nie wiem , czy możemy tam mieszkać już na stałę , czy do póki nasza sytuacja się nie poprawi ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
banka72 napisał:
Witam , mam pytanie ,czy może ktoś wie jaka jest różnica między mieszkaniem komunalnym a socjalnym w norwegii. Właśnie przyznali nam z rodziną - komune bolig , ale nie wiem , czy możemy tam mieszkać już na stałę , czy do póki nasza sytuacja się nie poprawi ?
W Norge nie ma jako tako , mieszkań stricte Komunalnych ...
Tu Wszystko jest czyjąś własnością prywatną którą się na jakiś czas wydzierżawia Komunie/Państwu .
---
Komune bolig to właśnie mieszkanie socjalne , i faktycznie w Norge jest Inaczej niż w POLSCE , Tu ZAWSZE zakłada się iż Dzisiaj Masz Gorzej a jutro pojutrze będzie Dużo lepiej .
---
W innym przypadku , szkoda Inwestować w kogoś , kto nie stara się polepszyć własnego bytu tylko stacza się na dno ...
---
ZADAŁAŚ pytanie w taki sposób , jak byś chciała , być ciągle na zasiłku z Komuny ...
Jeżeli jest taki wasz tok myślenia , to naprawdę możecie się pewnego ranka obudzić z ręką w nocniku ...
Niemniej , każdy kombinuje Tak , jak go nauczono w Domu Rodzinnym .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
magdalena szymczak
(sweet2858)
Wiking
A możesz napisać w jaki sposób udało wam sie załatwic takie mieszkanie i jakie dokumenty musiałas złożyć ja słyszałam że takie mieszkania przyznaja tylko osobom chorym i jak długo czekałaś
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
84 Posty
pol pot
(polpot)
Początkujący
Masz racje.
To jednak zalezy od tego (jak i gdzie) jestes chora, a w zwiazku z tym: jak dlugo mozesz czekac?
A co na to Twoj fastlege ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
magdalena szymczak
(sweet2858)
Wiking
No własnie wiec normalny zdrowy człowiek nie ma szans na takie mieszkanie!?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
gabriel napisał:
[b]W Norge nie ma jako tako , mieszkań stricte Komunalnych ...
Tu Wszystko jest czyjąś własnością prywatną którą się na jakiś czas wydzierżawia Komunie/Państwu


Bzdura. Gminy maja w swoich zasobach domy/mieszkania, ktore sa wlasnoscia wlasnie gminy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok