Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
sztefan anty Theresa GROBELSKA Ezat (13185 niezalogowanych)
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ilcia napisał:
sama z doświadczenia wiem, że znaleźć pracę w ciemno jest ogromnie trudno, jednak na moją wyobraźnię lepiej działa merytorycznie, rzeczowo przedstawiona prawda niż naśmiewanie się z tego, iż ktoś mógł wpaść na tak głupi pomysł, jak poszukiwanie pracy w kraju, gdzie inni tak świetnie sobie radzą (choć sami niewiele potrafią - znam i takich, którym jakoś się jednak udało).
Pani Ilcio
a ja ze swojego doświadczenia widziałem pewnie już ze setkę takich co źle skończyli na emigracji
najwięcej to w USA
żony i dzieci pewnie myślą, że taki sobie inną znalazł i o nich zapomniał
a oni zowią się z angielskiego bumami
żyją w parkach i chlają
podobnie w Anglii
dobra wnioski
emigracja to bardzo ciężki kawałek chleba
a już poza takimi duperelami jak dobry zawód, doświadczenie, języki
to trzeba mieć
SILNĄ PSYCHIKĘ
bez tego nie ma nawet co myśleć o wyjeździe
nie na kobiecą główkę pojąć Pani Ilcio, że ja i paru innych tylko przeprowadzamy wstępną selekcję potencjalnych emigrantów
ale kobiety nie do myślenia Pan Bóg stworzył
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
ilo na
(ilcia)
Wiking
Osz kurna... toż jest jednak bardzo ważna misja i cel, który środki uświęcić potrafi Tak serio, to nigdy nie patrzyłam na to w ten sposób, ale zaimponiło mi to trochę, że Pan się być może naprawdę rodakamii przejmujesz a nie tylko bawisz gdy szydzić możesz.


Mówisz, że nie do myślenia kobieta stworzona? Świat się zmienia Panie Jasta i jakkolwiek inne plany co do kobiet Stwórca miał, tak dawno wymknęła się mu ta "niemyśląca' istota spod kontroli.

Energia atomowa również służyć miała innym celom, niż te, do których wykorzystać ją można teraz w konfliktach zbrojnych.

I dla prochu inne zastosowanie wynalazca przewidział nie mając pojęcia, że do zabijania posłuży.


Tak więc i kobiety Pan nie lekceważ, bo nie to robi, do czego ją stworzono, lecz to, na co ma ochotę i do czego sposobność posiada.

Pozdrawiam Pana serdecznie i nie zostaje mi nic innego jak życzyć, byś Pan miał ogrom siły i cierpliwości do ratowania wszystkich napalonych ignorantów, co to szczęścia w Norwegii szukać będą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
Dziękuję osobą które odezwały się na priv i podesłały ciekawe linki z biurami pracy w norwegi na pewno pomogą od czegoś trzeba zacząć..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
99 Postów
J Majkowski
(chromis79)
Początkujący
Rzymski82 napisał:
ilcia napisał:
Rzymski82 napisał:
[b]

No właśnie tu macie problem. Pomaganie i pomaganie. Ja nie chce aby mi ktoś cokolwiek załatwiał i jak wyskoczę z pomysłem ponad moje siły to bym wolał aby mnie ktoś sprowadził do ziemi.



Szczęście, że nie wszyscy tak mają. Gdyby każdy ludź na tej ziemskiej planecie działał w podobny sposób, to nadal siedzielibyśmy w jaskini a zamiast telewizji oglądalibyśmy ryciny wykute w skale.

Nie ma rzeczy niemożliwych.
Jeden zna język komunikatywnie i coś tam potrafi całkiem nieźle zrobić, ale nie wierzy w siebie zaś w opinię innych, że mu się na pewno nie uda - i najczęściej mu się nie udaje bo nawet nie próbuje, bo z góry zakłada porażkę.

Inny zaś po norwesku tylko "takk" i "jeg heter" powie, po angielsku zna jeszcze słowa "exit" "window" "fuck you" "beer", ale mierzy wysoko i nie słucha kiedy na około mówią, że to niemożliwe żeby znalazł pracę i mieszkanie tylko idzie do przodu... i częściej udaje się jemu, niż temu pierwszemu.


Czy ty czytałaś co ja napisałem? Odnosiło się to do tego że to ja mam komuś szukać roboty. Ty za to jesteś osobą która by mu doradzała wyjazd. To nie jest wyjście do sklepu po mleko, jak nie będzie to wrócę i spoko, starce co najwyżej 5 minut. koleś nic nie wie o kraju do którego chce wyjechać. Kompletnie nic. Nie wie co chce robić ani za ile ani gdzie ani czy z tego da się żyć. Ile musi wydać a ile da radę zaoszczędzić. Super niech jedzie. Ja nie mówię że nie trzeba próbować, ale aby mierzyć siły na zamiary. Poczytaj od początku skąd ten temat. Wzięło się od tego że kolesie dawali 130 zł jakiemuś facetowi za wyrobienie paszportu. Czy Ty w ogóole czaisz jaki to jest poziom kretynizmu? I Ty myślisz że taki ktoś poradzi sobie w obcym kraju jak we własnym każdy go dyma?


Rzymski czy ja chociaz raz prosilem Cie żebyś Ty mi pracy szukał??Cos przekoloryzowałeś....jezeli sie mylę to prosze rozjaśnij mi to...Twoi wszechwiedzący bracia na emigracji również dali się oszukać,oto dowód:

Wiadomość od Oszukany123 offline
19 Grudzień 2012, 21:24



no 38 gosci na 1200 koron ma wylaczony jak narazie ale jesli tylko dodzwonie sie to dam znac

A plan mój jest taki,dostałem tą wiadomość od jednego z forumowiczów:
PROPOZYCJA
KUP TANI BILET LOTNICZY
PRZYLEC ZA GROSZE
WYNAJMIJ POKOJ HOTEL NA 5,6DNI
ZNASZ JEZYK TO SIE DOGADASZ
POSZUKAJ PRACY POROZNOS CV
MASZ FACH W REKACH ,,,,,,,,,ZNAJDZIESZ PRACE PEWNE JAK W BANKU
POTEM MYSL O PRZYJEŹDZIE
I co o tym kolega Rzymski myśli??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
chromis79 napisał:
Rzymski82 napisał:
ilcia napisał:
Rzymski82 napisał:
[b]

No właśnie tu macie problem. Pomaganie i pomaganie. Ja nie chce aby mi ktoś cokolwiek załatwiał i jak wyskoczę z pomysłem ponad moje siły to bym wolał aby mnie ktoś sprowadził do ziemi.



Szczęście, że nie wszyscy tak mają. Gdyby każdy ludź na tej ziemskiej planecie działał w podobny sposób, to nadal siedzielibyśmy w jaskini a zamiast telewizji oglądalibyśmy ryciny wykute w skale.

Nie ma rzeczy niemożliwych.
Jeden zna język komunikatywnie i coś tam potrafi całkiem nieźle zrobić, ale nie wierzy w siebie zaś w opinię innych, że mu się na pewno nie uda - i najczęściej mu się nie udaje bo nawet nie próbuje, bo z góry zakłada porażkę.

Inny zaś po norwesku tylko "takk" i "jeg heter" powie, po angielsku zna jeszcze słowa "exit" "window" "fuck you" "beer", ale mierzy wysoko i nie słucha kiedy na około mówią, że to niemożliwe żeby znalazł pracę i mieszkanie tylko idzie do przodu... i częściej udaje się jemu, niż temu pierwszemu.


Czy ty czytałaś co ja napisałem? Odnosiło się to do tego że to ja mam komuś szukać roboty. Ty za to jesteś osobą która by mu doradzała wyjazd. To nie jest wyjście do sklepu po mleko, jak nie będzie to wrócę i spoko, starce co najwyżej 5 minut. koleś nic nie wie o kraju do którego chce wyjechać. Kompletnie nic. Nie wie co chce robić ani za ile ani gdzie ani czy z tego da się żyć. Ile musi wydać a ile da radę zaoszczędzić. Super niech jedzie. Ja nie mówię że nie trzeba próbować, ale aby mierzyć siły na zamiary. Poczytaj od początku skąd ten temat. Wzięło się od tego że kolesie dawali 130 zł jakiemuś facetowi za wyrobienie paszportu. Czy Ty w ogóole czaisz jaki to jest poziom kretynizmu? I Ty myślisz że taki ktoś poradzi sobie w obcym kraju jak we własnym każdy go dyma?


Rzymski czy ja chociaz raz prosilem Cie żebyś Ty mi pracy szukał??Cos przekoloryzowałeś....jezeli sie mylę to prosze rozjaśnij mi to...Twoi wszechwiedzący bracia na emigracji również dali się oszukać,oto dowód:

Wiadomość od Oszukany123 offline
19 Grudzień 2012, 21:24



no 38 gosci na 1200 koron ma wylaczony jak narazie ale jesli tylko dodzwonie sie to dam znac

A plan mój jest taki,dostałem tą wiadomość od jednego z forumowiczów:
PROPOZYCJA
KUP TANI BILET LOTNICZY
PRZYLEC ZA GROSZE
WYNAJMIJ POKOJ HOTEL NA 5,6DNI
ZNASZ JEZYK TO SIE DOGADASZ
POSZUKAJ PRACY POROZNOS CV
MASZ FACH W REKACH ,,,,,,,,,ZNAJDZIESZ PRACE PEWNE JAK W BANKU
POTEM MYSL O PRZYJEŹDZIE
I co o tym kolega Rzymski myśli??



ja ci odpowiem -mam nadzieję ,że piszesz to z darmowego neta na lotnisku

hotel na 5-6 dni to w Polsce z 2 miesiące musisz robić by zrobić sobie taki wypad
rada jak w Amber Gold ,byś mnie źle nie zrozumiał i by się nikt nie czepił ..ja ci nie odradzam latać każdy może i w hotelu mieszkać ale zawsze się zastanawiałam co robią te samochody na poboczach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
chromis79 napisał:PROPOZYCJA
KUP TANI BILET LOTNICZY
PRZYLEC ZA GROSZE
WYNAJMIJ POKOJ HOTEL NA 5,6DNI
ZNASZ JEZYK TO SIE DOGADASZ
POSZUKAJ PRACY POROZNOS CV
MASZ FACH W REKACH ,,,,,,,,,ZNAJDZIESZ PRACE PEWNE JAK W BANKU
POTEM MYSL O PRZYJEŹDZIE

Hm ... i
Nie wiem jak tam sobie myśli Chiński ...
---
Niemniej , Propozycja ta jest dobra na późną wiosnę , tak po Wielkanocy , a nie na Świąteczny Okres Noworoczny ...
---
No może jeszcze , tak po 07-stycznia , gdy Norgi leczą Kaca ...
---
Och i ach ... zaczyna się Świąteczny SZAŁ ... !!! .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
99 Postów
J Majkowski
(chromis79)
Początkujący
gabriel napisał:
chromis79 napisał:PROPOZYCJA
KUP TANI BILET LOTNICZY
PRZYLEC ZA GROSZE
WYNAJMIJ POKOJ HOTEL NA 5,6DNI
ZNASZ JEZYK TO SIE DOGADASZ
POSZUKAJ PRACY POROZNOS CV
MASZ FACH W REKACH ,,,,,,,,,ZNAJDZIESZ PRACE PEWNE JAK W BANKU
POTEM MYSL O PRZYJEŹDZIE

Hm ... i
Nie wiem jak tam sobie myśli Chiński ...
---
Niemniej , Propozycja ta jest dobra na późną wiosnę , tak po Wielkanocy , a nie na Świąteczny Okres Noworoczny ...
---
No może jeszcze , tak po 07-stycznia , gdy Norgi leczą Kaca ...
---
Och i ach ... zaczyna się Świąteczny SZAŁ ... !!! .

Ale ja moze pod koniec stycznia się wybieram ,moze na poczatku lutego...temat jeszcze przemyśle...A moje finanse nie musicie się martwić raczej....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
NEXT napisał:...hotel na 5-6 dni to w Polsce z 2 miesiące musisz robić by zrobić sobie taki wypad
rada jak w Amber Gold...

Jak zwykle pieprzysz ode rzeczy ...

Anker Hostel
Termin : 7/Jan/2013 - 12/Jan/2013
Rodzaj pokojuPon - Wt - Śr - Czw - Pt
Two Bed Room
Bezpłatne anulowanie
Śniadanie nie jest wliczone
Razem
PLN 332,05


One Twin Bed
Dwa pojedyncze łóżka
W łazience znajduje się prysznic. Udogodnienia to regulacja klimatyzacji i codzienne sprzątanie. Ten pokój dla niepalących jest wózkiem inwalidzkim. Pokój / Łóżko typ zależy od dostępności w momencie zameldowania.

Niemniej
Ach i Och ... właśnie zaczął się Świąteczny Szał ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
gabriel napisał:
NEXT napisał:...hotel na 5-6 dni to w Polsce z 2 miesiące musisz robić by zrobić sobie taki wypad
rada jak w Amber Gold...

Jak zwykle pieprzysz ode rzeczy ...

Anker Hostel
Termin : 7/Jan/2013 - 12/Jan/2013
Rodzaj pokojuPon - Wt - Śr - Czw - Pt
Two Bed Room
Bezpłatne anulowanie
Śniadanie nie jest wliczone
Razem
PLN 332,05


One Twin Bed
Dwa pojedyncze łóżka
W łazience znajduje się prysznic. Udogodnienia to regulacja klimatyzacji i codzienne sprzątanie. Ten pokój dla niepalących jest wózkiem inwalidzkim. Pokój / Łóżko typ zależy od dostępności w momencie zameldowania.

Niemniej
Ach i Och ... właśnie zaczął się Świąteczny Szał ...


sam pieprzysz,i weź 3 stówki i zamieszkaj tam zanim kogoś poślesz


1. Confirm Details
Anker Hotel
Check-in:
07/01/13
Check-out:
12/01/13
Number of nights:
5

Room detailsPeopleCost per personTotal

1 Single (Private bathroom)
1434.38 379.40
PLN 1,897.00
PLN
Total 1,897.00
PLN
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
chromis79 napisał:
gabriel napisał:
chromis79 napisał:PROPOZYCJA
KUP TANI BILET LOTNICZY
PRZYLEC ZA GROSZE
WYNAJMIJ POKOJ HOTEL NA 5,6DNI
ZNASZ JEZYK TO SIE DOGADASZ
POSZUKAJ PRACY POROZNOS CV
MASZ FACH W REKACH ,,,,,,,,,ZNAJDZIESZ PRACE PEWNE JAK W BANKU
POTEM MYSL O PRZYJEŹDZIE

Hm ... i
Nie wiem jak tam sobie myśli Chiński ...
---
Niemniej , Propozycja ta jest dobra na późną wiosnę , tak po Wielkanocy , a nie na Świąteczny Okres Noworoczny ...
---
No może jeszcze , tak po 07-stycznia , gdy Norgi leczą Kaca ...
---
Och i ach ... zaczyna się Świąteczny SZAŁ ... !!! .

Ale ja moze pod koniec stycznia się wybieram ,moze na poczatku lutego...temat jeszcze przemyśle...A moje finanse nie musicie się martwić raczej....


a kto ci broni .
powodzenia i miłego zwiedzania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok