Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Proszę się zalogować lub zarejestrować by zobaczyć lub zmodyfikować swój profil.
23 Posty
Ania Laskowska
(ankaka)
Wiking
kurczę, ja naprawdę nie wiem skąd Wy bierzecie te "mądre" informacje , że trzeba wymienić prawo jazdy! TO JEST TOTALNA GŁUPOTA.!!! zakodujcie sobie to w końcu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
jesli chodzi o podatek to tutaj go sobie obliczysz , musisz tylko podac nr tabeli
skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Har du flyttet til Norge fra et annet EØS-land?

Da trenger du ikke å bytte til norsk førerkort for å kunne fortsette kjøringen i Norge hvis førerkortet fortsatt er gyldig.

Førerkortet har stort sett samme gyldighet i Norge som i det landet hvor det er utstedt. Du er imidlertid underlagt norske helsekrav og gyldighetsperiode for førerkortklassene.

Derfor bør du kontakte en trafikkstasjon for å få vite nøyaktig hvilke førerrettigheter du har. Alternativt til å beholde ditt førerkort, kan du få direkte innbytte til norsk førerkort.

Førerkort i «tunge» klasser(klassene C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D og DE) var før 10. september 2008 gyldig i 10 år fra registrert bosetting i Norge, men ikke utover det utenlandske førerkortets gyldighetstid. I dag er gyldighetstiden 5 år, men gyldighetstiden kan være noe lengre i en overgangsperiode hvis du tok fast bopel i Norge før 10. september 2008. Når du fornyer ditt utenlandske førerkortet, må du framlegge tilfredsstillende legeattest, og førerkortet får gyldighet i 5 år.

Søker du om innbytte av ditt utenlandsk førerkort i «tunge» klasser mer enn ett år for sent, må du bestå en praktisk førerprøve for å få utstedt norsk førerkort med tilsvarende klasser.

Ditt innleverte utenlandske førerkort blir returnert til utstederlandet med informasjon om at du har fått norsk førerkort.


www.vegvesen.no/Forerkort/Om+forerkort/D...k+forerkort/EOS-land
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...no

i,co na to

nasz zawodowiec

pewnie powie,ze to go

nie obowiazuje,bo o tym nie

slyszal i 'brac' tez nic o tym nie wspominala...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
ty sie skup na sobie ty globbetroterze za 5pln z kat.C od kilkunastu miesiecy ( moge pomylic sie o 3mies)

Ja mimo,ze nie czytam, nie pisze po norw to potrafie to ogarnąc!
Otóż > przepis dotyczy tych, którzy są tu na stałe, mają stały D numer i reszte tych farmazonów!
Dodatkowo jest tam magiczna data 10 wrzesien 2008 : ))))

wiec odpowiem ci mistrzu w stylu zachodniopomorskim > mam na to, jak i na twoje mądrosci wyjebane : ))

ps:Zmieniajcie, płaćcie, róbcie kursy, etc......
Ja znam grubo ponad setke kierowców kat.C+E , którzy pracują tu juz ponad 10 lat i zaden nie zmienił prawka na norw.do dziś!
Zarowno ja, jak i oni przechodzą kilka kontroli w miesiącu SV i politi i jakos nikt im/mnie prawka nie zabiera!
Ale wy wiecie lepiej i wiecej (zwłaszcza ten brzydki, koszerny kolo)

aaaaaaaaaaaaa do kolegi od netto/brutto > Jesli dostaniesz np: I klase podatkową (ost bardzo modną) i 36%, ale podatek bedzie naliczany z tabeli 7100, to musisz odliczyc od brutto jakies 30-31%, bo taki ca bedzie pobierał twoj pracodawca : ))

pozdrawiam serdecznie "truckerów" z kat C
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Damian Rzeszów
(Patronas)
Początkujący
Do Anna82 mogłabyś Aniu przetłumaczyć 3 i 4 linijkę od końca bo w translatorze wychodzi to dość niezrozumiale .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
89 Postów
Damian Rzeszów
(Patronas)
Początkujący
Marianku dzięki za info . Na początek oczywiście tylko na waciki . 149NOK brutto za godz . N początek bardziej dla załapania języka . A potem zobaczę .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
piotr Koć
(piotrkoc76)
Wiking
brzydal napisał:
...troche

wazeliny nie zaszkodzi

a moze nawet sie przyda,jak juz bedziesz (na zawsze) w no...





Weź ty ssij pałe wioskowy kozaczyno

Przepraszam innych użytkowników za takie wrzuty ale mam dośc takiego PEDALSTWA.h...j wie, h...j pomoże siedzi za 120nok i w niedziele dorabia odsnierzaniem a tu stara sie błysnąc.
Typelly Polish motherfucker!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
petross napisał:
brzydal napisał:
...troche

wazeliny nie zaszkodzi

a moze nawet sie przyda,jak juz bedziesz (na zawsze) w no...





Weź ty ssij pałe wioskowy kozaczyno

Przepraszam innych użytkowników za takie wrzuty ale mam dośc takiego PEDALSTWA.h...j wie, h...j pomoże siedzi za 120nok i w niedziele dorabia odsnierzaniem a tu stara sie błysnąc.
Typelly Polish motherfucker!


No to pojechałes koluniu....
dałes sie sprowokowac, a to tutaj (Mn) jest w cenie....
aaaaaaaaaaaa kot z miasta Łodzi pochodzi......

ps: tez kiedys patrzyłem kto jest skąd, ale jakos mi przeszło i teraz wazne jest ....who is who : ))
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
piotr Koć
(piotrkoc76)
Wiking
mówi że z Łodzi a pewnie jest z Brzezin albo innego podłodzkiego zadupia....nieważne masz racje ostatni raz reaguje ale za te pi.....dolenie głupot mu sie należało
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok