Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Utrata prawa jazdy za predkosc - Norwegia

Czytali temat:
11 Postów

(PrzemoPtb)
Wiking
Witam wszystkich.
Zglaszam sie z zapytaniem dotyczacym utraty prawa jazdy w Norwegii,a jazdy po innych krajach UE.
Dokladniej czy moge sie poruszac bez wyzej wymienionego dokumentu po innych krajach czy zatrzymanie i zakaz poruszania sie po Norwegii na okres 3miesiecy rowniez zakazuje mi poruszania sie po Szwecji i innych panstwach czy tylko zaplace mandat za brak uprwanien jezeli mnie zatrzymaja do kontroli i podam ze zapomnialem???
Z gory dziekuje za udzielone odpowiedzi jakze waznym dla mnie temacie..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:6  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
PrzemoPtb napisał:
Witam wszystkich.
Zglaszam sie z zapytaniem dotyczacym utraty prawa jazdy w Norwegii,a jazdy po innych krajach UE.
Dokladniej czy moge sie poruszac bez wyzej wymienionego dokumentu po innych krajach czy zatrzymanie i zakaz poruszania sie po Norwegii na okres 3miesiecy rowniez zakazuje mi poruszania sie po Szwecji i innych panstwach czy tylko zaplace mandat za brak uprwanien jezeli mnie zatrzymaja do kontroli i podam ze zapomnialem???
Z gory dziekuje za udzielone odpowiedzi jakze waznym dla mnie temacie..

Ty kombinujesz jak koń pod górę ...
---
A jak w Polsce zabrano by tobie prawko ... to mógłbyś jeździć w Czechach lub w Gebelsowie ..!?? .
---
I tłumaczyć , że zapomniałeś ...!!? .
---
Nie wiem jak jest w EU ... jednak w Skandynawii jest elektroniczna kontrola dokumentów /komputerowa / po rejestracji auta / jeżeli masz Norge tablice , to od razu wykaże , że masz zabrane prawko ...
---
tak czy siak ...Osobiście bym nie ryzykował ... trzy miechy to nie wieczność ...może przez ten czas ..."nabierzesz ...rozumu..." .
---
A jak cię dorwą i trafisz na służbistę , to wylądujesz w kiblu i będzie jeszcze gorzej , niż obecnie ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-8  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(PrzemoPtb)
Wiking
Tak oczywiscie przyznaje racje,ale jezeli wykroczenie bylo dokonane w Norwegii to jakim prawem moga mi zakazac jazdy w innym panstwie jezeli to bylo wykroczenie za predkosc.,
Rozumu pewnie juz mnie nie nauczy ten fakt..,
Dzieki za poswiecenie czasu.
Pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
PrzemoPtb napisał:
Tak oczywiscie przyznaje racje,ale jezeli wykroczenie bylo dokonane w Norwegii to jakim prawem moga mi zakazac jazdy w innym panstwie jezeli to bylo wykroczenie za predkosc.,
Rozumu pewnie juz mnie nie nauczy ten fakt..,
Dzieki za poswiecenie czasu.
Pzdr

KPISZ SOBIE , CZY O DROGĘ PYTASZ ...!? .
---
przecież i Polska i Norge są w Strefie Schengen ...!!! .
---
A czytałeś , co ma w Polsce wejść od Lutego tego roku w związku z przekraczaniem prędkości na drogach ...!!! .
---
Nie będę tutaj mędrkował , co do wykroczeń drogowych , za MŁODY JEZDEM ...
... niemniej jak tak właśnie sprawę stawiasz , to możesz być w realu...ździebko zdziwiony przy kontakcie z policją bez prawka ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:10  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów
ciekawski ciekawski
(ciekawski)
Stały Bywalec
A jakie miales prawojazdy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
fiolet > nie pierdol!

Prawko zabrane za predkosc w norge nie zabrania poruszania sie samochodem po innych krajach!
I tak np. w szwecji kolega moze juz pomykac, zresztą w innych krajach równiez!
To samo dotyczy innych krajów, poza norge!
I schengen nie ma z tym nic wspólnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Miałes sie podciagnac z przepisów i mniej pic, a widze ze ciagle walisz zamiast sie uczyc!
ps: Kwestia czasu kiedy kolega dostanie prawko do polandii i moze po legalu latac po całej europie,za wyjątkiem norge!
Pomysl purple > w De, Pl i wielu innych krajach UE nie traci sie prawka za predkosc, a napewno nie za przekroczenie o 30km/h.......
ps II: kolego > naciskaj jak sie da na politi w norge,zeby jak najszybciej wysłali ci "lejce" do polandii i lataj po całym swiecie do woli : )
A tego starego "hasioka" nie słuchaj : ))
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(PrzemoPtb)
Wiking
Witaj
Tak wlasnie myslalem ze strefa Szengen nie ma nic wspolnego z prawkiem.,,
Tak zwana strefa Szengen dotyczy calkowicie innego tematu,byla ostatnio akcja w Oslo,policjanci w cywilu sciagali nie grzecznych chlopcow do Pl.
Prawko mialem polskie,ale zaznaczylem aby wyslali mi na norweski adres,ciekawe czy sie dostosuja.
Pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Brak Prawa Jazdy , w związku z zatrzymaniem , przez upoważnione służby ... danego Kraju , to to samo , co JEGO FAKTYCZNE NIEPOSIADANIE ... , i nie ma znaczenia za jakie konkretnie przewinienie , zostało akurat zatrzymane ... !!! .
---
Możesz robić co ci się rzewnie podoba , twoje prawo ... !!! .
Słuchaj się tych co ..."mundże" ... radzą , to w skrajnym przypadku i w Polsce , jeszcze tobie prawko zabiorą ... !!! .
Wolna wola ...
---
Tyle ode mnie we tymże tymmacie ...

BĘC...!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
243 Posty

(Grubas)
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
PrzemoPtb napisał:
Witaj
Tak wlasnie myslalem ze strefa Szengen nie ma nic wspolnego z prawkiem.,,
Tak zwana strefa Szengen dotyczy calkowicie innego tematu,byla ostatnio akcja w Oslo,policjanci w cywilu sciagali nie grzecznych chlopcow do Pl.
Prawko mialem polskie,ale zaznaczylem aby wyslali mi na norweski adres,ciekawe czy sie dostosuja.
Pzdr


W Statens vegvesen- mozesz sie dowiedziec szczegolow w w/w sprawie
www.vegvesen.no/Om+Statens+vegvesen

A tu masz prawo Lovdata,gdzie znajdziesz odpowiedzi nan i inne zapytania
www.lovdata.no/cgi-wift/wiftldles?doc=/u...titt=vegtrafikk&
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok