Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Kredyt na mieszkanie w Polsce - Norwegia

53 Posty

(agam)
Nowicjusz
Mam zamiar kupić mieszkanie w Polsce i za jakiś czas wrócić do kraju. W Norwegii mam dom, częściowo spłacony. Mam pytanie. Czy można w Polsce w banku wziąć kredyt hipoteczny z uwzględnieniem zarobków z Norwegii? Albo wziąć kredyt w norweskim banku na zakup mieszkania w Polsce? Nie mam pojęcia z której strony to ugryźć. Ani ja ani mąż nie mamy dochodów w Polsce, ja i dzieci nie mamy też stałego meldunku. Czy ktoś miał podobny problem? Możecie coś doradzić?
Wiem, że kolega brał kredyt w norweskim banku na zakup mieszkania w Bułgarii, ale zastawem był jego dom w Norwegii. Ja nie mogę wziąć tak dużej pożyczki pod zastaw tego domu,bo nie jest spłacony a chcę kupić duże mieszkanie i po prostu tych pieniędzy mi nie wystarczy.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Mielony)
Nowicjusz
Nie wiem jak w norweskich bankach czy sfinansują zakup nieruchomości w Polsce. Polskie banki finansują polskie nieruchomości na podstawie dochodów z zagranicy. Znajdź jakiegoś pośrednika w Polsce bo pewnie nie masz czasu szukać ofert w poszczególnych bankach. Pośrednicy to np: Open Finance, Expander to chyba są dwa największe ale mnóstwo takich firm w Polsce. Na pewno coś znajdziesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
dodam tylko, ze jeden z moich znajomych chciał 40tys kredytu w pl, bo tak mu pasowalo!
od 7 lat ma stałe dochody w No i nie są małe ca.25tys nok netto....
Zaden bank w wlkp nie chciał mu dac.....

Ma stałe zameldowanie w pl, tak jak cała jedo rodzina......

Takze nie jest łatwo.....
Wiem, ze np. pko sa daje kredyty hipoteczne na podstawie norw.zarobków, ale wymaga posiadania konta u siebie i konkretnych wpływów (regularnych)!
Tak jak pisze kolega powyzej > trzeba by zatrudnic doradce finansowego....
PS: proponuje wstrzymac sie kilka miesiecy, bo mieszkania spadają na łeb na szyje w polandii.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty

(agam)
Nowicjusz
Dzięki za pomoc. Mam zamiar wstrzymać się jeszcze trochę, tylko nie wiem czy wtedy nie spadnie też wartośc mojego domu w Norwegii. Chciałam go sprzedać, a zainwestowałam dużo pieniędzy w remont i nie chciałabym ich stracić.Skontaktuję się z doradcą, chociaż kiedyś Open finance sprzedał mi kredyt, z którego nie bardzo byłam zadowolona.Mam wrażenie, że łatwiej było z Polski wyjechać niż teraz do niej wrócić.Zresztą sytuacja w Europie nie ułatwia decyzji...
Jeszcze raz dziękuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Aga Cz.
(Aga1974)
Nowicjusz
Moi znajomi interesują się podobnym tematem i z tego co wiem z rozmów z nimi, to polskie banki sprawdzają, czy ma się kredyt w innym kraju, zwlaszcza jeżeli sie tam mieszka i pracuje i udzielają odmowy. (mam nadzieję, że nie wszystkie, albo, że to nie do konca prawda). Więc lepiej jest najpierw kupic mieszkanie w Polsce, dopiero potem w Norge. Wiem, ze u Ciebie już za poźno na taką radę ale piszę o tym, zebyś się dowiedziała, że istnieje takie prawdopodobieństwo. Mój mąż bez problemu kupił mieszkanie w Polsce pracując tutaj w N. ale mieszkanie tu wynajmowal, nie miał żadnego kredytu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
W Banku Millennium nie ma większego problemu ale trzeba mieć tam konto. Druga sprawa że złodzieje jakich mało, warunki mają niekorzystne . I praktycznie nie ma możliwości spłacić kredyt przed czasem bo i tak bank wyjdzie na swoje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
factorytka napisał:
W Banku Millennium nie ma większego problemu ale trzeba mieć tam konto. Druga sprawa że złodzieje jakich mało, warunki mają niekorzystne . I praktycznie nie ma możliwości spłacić kredyt przed czasem bo i tak bank wyjdzie na swoje.


Oczywiscie, ze nie mozna moze najpierw poczytaj zanim zabierzesz glos.

możliwość wcześniejszej spłaty kredytu - bez opłat w sytuacji, gdy wcześniejsza spłata następuje po okresie 3 lat kredytowania, a także w ciągu pierwszych 3 lat, jeśli łączna suma nadpłat nie przekroczy 30% przyznanej kwoty kredytu.

www.bankmillennium.pl/pl/klienci-indywid...e/kredyt-hipoteczny/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
Optimus napisał:
factorytka napisał:
Optimus napisał:
factorytka napisał:
W Banku Millennium nie ma większego problemu ale trzeba mieć tam konto. Druga sprawa że złodzieje jakich mało, warunki mają niekorzystne . I praktycznie nie ma możliwości spłacić kredyt przed czasem bo i tak bank wyjdzie na swoje.


Oczywiscie, ze nie mozna moze najpierw poczytaj zanim zabierzesz glos.

możliwość wcześniejszej spłaty kredytu - bez opłat w sytuacji, gdy wcześniejsza spłata następuje po okresie 3 lat kredytowania, a także w ciągu pierwszych 3 lat, jeśli łączna suma nadpłat nie przekroczy 30% przyznanej kwoty kredytu.

www.bankmillennium.pl/pl/klienci-indywid...e/kredyt-hipoteczny/


Ależ mi jest ciebie żal


To zrob cos co ukoi moj bol i przestan pisac brednie. Najlepszym sposobem bedzie jak sobie pierdolniesz czyms ciezkim w pusty.


Brednią wg. ciebie jest to ze banki to złodzieje ? Poczytać można ale teoria od praktyki odbiega dalece.
W Norge nie jest wcale inaczej. Wyczytać możesz ze poziom finansowania wynosi nawet do 100% wartości zakupu (forstehjemslan), a gówno prawda musisz mieć 10% (od tego roku chyba nawet 15%) i nie dotyczy to obcokrajowców, bo ten z kolei powinien mieć minimum 20% kapitału własnego. Przy problemie z uzbieraniem kapitału własnego może pomoc komuna, która, jak wynika z tego co można wyczytać z internetu, może udzielić kredytu, pokryć w całości "wkład własny". I tu gówno prawda, bo po ich wyliczeniach, przy ok 240 000 brutto rocznie mogą udzielić ci kredytu w wys. max. 70 000NOK na oproc. ok 6%
Teorią tutaj wiele nie zwojujesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
factorytka napisał:
Optimus napisał:
factorytka napisał:
Optimus napisał:
factorytka napisał:
W Banku Millennium nie ma większego problemu ale trzeba mieć tam konto. Druga sprawa że złodzieje jakich mało, warunki mają niekorzystne . I praktycznie nie ma możliwości spłacić kredyt przed czasem bo i tak bank wyjdzie na swoje.


Oczywiscie, ze nie mozna moze najpierw poczytaj zanim zabierzesz glos.

możliwość wcześniejszej spłaty kredytu - bez opłat w sytuacji, gdy wcześniejsza spłata następuje po okresie 3 lat kredytowania, a także w ciągu pierwszych 3 lat, jeśli łączna suma nadpłat nie przekroczy 30% przyznanej kwoty kredytu.

www.bankmillennium.pl/pl/klienci-indywid...e/kredyt-hipoteczny/


Ależ mi jest ciebie żal


To zrob cos co ukoi moj bol i przestan pisac brednie. Najlepszym sposobem bedzie jak sobie pierdolniesz czyms ciezkim w pusty.


Brednią wg. ciebie jest to ze banki to złodzieje ? Poczytać można ale teoria od praktyki odbiega dalece.
W Norge nie jest wcale inaczej. Wyczytać możesz ze poziom finansowania wynosi nawet do 100% wartości zakupu (forstehjemslan), a gówno prawda musisz mieć 10% (od tego roku chyba nawet 15%) i nie dotyczy to obcokrajowców, bo ten z kolei powinien mieć minimum 20% kapitału własnego. Przy problemie z uzbieraniem kapitału własnego może pomoc komuna, która, jak wynika z tego co można wyczytać z internetu, może udzielić kredytu, pokryć w całości "wkład własny". I tu gówno prawda, bo po ich wyliczeniach, przy ok 240 000 brutto rocznie mogą udzielić ci kredytu w wys. max. 70 000NOK na oproc. ok 6%
Teorią tutaj wiele nie zwojujesz.


Nie przypisuj mi tez, ktorych nie napisalem. . Odnioslem sie do tego, ze w oczywisty sposob napisalas nieprawde w kwestii wczesniejszej splaty w banku milenium.
Proba przykrycia niekompetencji duza iloscia liczb majacych sprawic wrazenie wartosciowych nijak sie maja do faktu, ze podalas nierzetelna informacje. Zamiast sie jednak przyznac do bledu ty brniesz dalej probujac zmienic przedmiot sporu.To marna erystyka i mozesz jej probowac z ludzmi niezaprawionymi w tego typu sporach. W twoim przypadku ego bierze gore nad przygotowaniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
Jeżeli kupią nieruchomość w polsce a w miedzy czasie w sprzedadza nieruchomość w norge to chocby chcieli i tak nie spłacą kredytu bez kary finansowej, wczesniej niz dopiero po 3 latach.

Dla mnie to jest jednoznaczne. Przez 3 lata mają rece uwiązane, mogą spłacić tylko do 30% wartosci ale za podniesienie raty kredytu też dowalają 2 %
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok