Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Czytali temat:
(946 niezalogowanych)
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
Alex_m napisał:
B.K. napisał:
Osobiście nie spotkałam się z nikim kto ma taki numer i nic nie moge na ten temat powiedziec ale wydaje mi się,ze to nie bedzie miało zadnego znaczenia jaki ma numer...jak ma prace i gdzie mieszkać to nie maja podstaw aby odmowic pozwolenia....jesli numer nie bedzie im pasowal to go też zmienią... oj tu jest wszystko mozliwe



oj nie sadze droga pani aby te ich mozliwosci byly az tak nie wymierne poniewaz te numery przydziela skattvest w porozumieniu z innymi instytucjami


czyzby? znam takich co posiadali dwa numery i cyrki sie zaczęły jak przyszło do rozliczenia podatkowego albo dany osobnik pomimo,ze miał wszystko w porządku wogole nie figurował w skacie....a moze to był ich błąd jak nadawali numer bo potrafią wszystko pokręcic...ja osobiscie dwa razy zmieniałam papiery bo mi żle wpisywali nazwisko....i co jest paradoksem dzieci miały dobrze a razem składałam papiery tu w urzędach jest wszystko możliwe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Alex_m)
Wiking
JLK21 napisał:
Alex_m napisał:
pisze w imieniu kolegi ktory mieszka tu nie caly rok i niestety nie posiada jeszcze netu! wlasnie konczy mu sie pierwsze pozwolenie na pobyt(1 roczne).
pytanie brzmi! czy to prawda ze nie dostanie kolejnego pozwolenia (5 letniego) jezeli waznosc jego paszportu konczy sie w 2010r oczywiscie jezeli wczesniej nie wymieni tego paszportu????


a to nie jest tak przypadkiem ze waznosc paszportu nie mniej niz pol roku??



Alex_m napisał:

tak tylko nie ktorzy posiadaja numer personalny (DIN) ktory zaczyna sie od daty urodzin jak moj np. ale sa osoby ktorych personal number zaczyna sie nie od daty urodzin a od numeru przyporzadkowanemu danemu podatnikowi na zupelnie innej zasadzie np600884...) pierwsze 2 cyferki nie istnieja w kalendzazu bo nie ma 60 sierpnia przeciez prawda i co w tedy czy jest to jakas przeszkoda w otrzymaniu tego przedluzenia?????


numer tymczasowy - tez taki mialem na poczatku...[/quote]



dokladnej daty ukonczenia waznosci nie znam wiem tylko ze konczy sie w 2010r
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Alex_m napisał:
....danemu podatnikowi na zupelnie innej zasadzie np:(600884...) pierwsze 2 cyferki nie istnieja w kalendzazu bo nie ma 60 sierpnia przeciez prawda i co w tedy czy jest to jakas przeszkoda w otrzymaniu tego przedluzenia?????
Tak zaczyna się -D- numer...
czyli numer czasowy i jest on poprawny ...
Oznacza że ktoś urodził się.... 20 - 08 /sierpnia / 1984 roku..
Numery czasowe mają dodane na początku do daty urodzenia ...-4-....
w większości przypadków...
Natomiast stały numer ...-F-.... ma dopiero normalną datę urodzenia i końcowe liczby są całkiem inne od -D-nr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
w numerze tymczasowym pierwsza cyfra oznacza plec!!!! ludziska!!! powaznie,nie zartuje. numer tymczasowy mozna miec tutaj do smierci jezeli sie chce a raczej niechce wiazac z norge. paszport.....hmm.....a jak ktos jest tutaj 15 lat i nigdy nie wyjechal do kraju to co nie dostanie nastepnego pozwolenia ? i jeszcze pare rzeczyale juz pozno.poszperaj w archiwum,miedzyinnymi bylo o przemeldowaniu sie o podatkach i pozwoleniach chyba wszystko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Alex_m)
Wiking
krolestwo za konia napisał:
w numerze tymczasowym pierwsza cyfra oznacza plec!!!! ludziska!!! powaznie,nie zartuje. numer tymczasowy mozna miec tutaj do smierci jezeli sie chce a raczej niechce wiazac z norge. paszport.....hmm.....a jak ktos jest tutaj 15 lat i nigdy nie wyjechal do kraju to co nie dostanie nastepnego pozwolenia ? i jeszcze pare rzeczyale juz pozno.poszperaj w archiwum,miedzyinnymi bylo o przemeldowaniu sie o podatkach i pozwoleniach chyba wszystko.



nie mowimy tu o 15 letniej egzystencji w norge tylko nie spelna rocznej to chyba jest roznica prawda????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
idz czlowieku zloz papiery byle w terminie a warunki jakie musisz spelnic przeczytasz w na kazdym portalu ktory tylko w nazwie ma "norge" skoro nie chcesz czytac tutaj postow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
czytam te posty i nie chce mi sie ich komentowac odpowiedz czlowieku masz juz na 1 stronie a ty dalej drazysz temat
nie szukaj dziury w calym tylko idz z tymi papierami i je zloz i po krzyku
nie wiem co ty jeszcze chcesz wiedziec moze chcesz by ktos zrobil to za ciebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
OGÓLNIE...takie zachowanie nosi nazwę

...NERWICA NATRĘCTW....

Z reguły Osobnik nie szkodliwy w sensie fizycznym...
Niemniej bardzo uciążliwy psychicznie....

Wywołuje wrażenie na otoczeniu ,że jest agresywny ....
Niemniej to tylko objawy impulsywności i nadpobudliwości osobniczej...

Da się z takimi żyć ..
Trzeba ich Tylko Ostentacyjnie Ignorować i TYLE...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Alex_m)
Wiking
gabriel napisał:
OGÓLNIE...takie zachowanie nosi nazwę

...NERWICA NATRĘCTW....

Z reguły Osobnik nie szkodliwy w sensie fizycznym...
Niemniej bardzo uciążliwy psychicznie....

Wywołuje wrażenie na otoczeniu ,że jest agresywny ....
Niemniej to tylko objawy impulsywności i nadpobudliwości osobniczej...

Da się z takimi żyć ..
Trzeba ich Tylko Ostentacyjnie Ignorować i TYLE...




garbiel jezeli do mnie kierujesz te slowa to sie bardzo mylisz w najmiejszym stopniu nie pasuje do tego opisu niemniej jednak bronie sie jak kazde stworzenie! agresja odpowiadaj podwojna ogresja!!!!


talka jest ta beznadziejna strona ktora zezwala na zdominowanie wszystkich pytan watkow jak i calego forom przez 3 moze 4 sprzymierzonych sobie uzytkownikow!!! nie ma forumowicza ktory nie zostal by przez nich oblezony ponizony mysla ze kim oni sa ???? tak naprawde nic nie wartymi bezimiennymi zlosliwcami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Alex_m napisał:

dokladnej daty ukonczenia waznosci nie znam wiem tylko ze konczy sie w 2010r


zezwolenie z policji sie konczy w 2010r. dnummer mozesz miec cale zycie bedac tutaj - jesli zalezy Ci na stalym numerze to idz do skattu i wypelnij wniosek - a wlasciwie zglos ze od teraz mieszkasz tutaj na stale i po klopocie - wypelnisz to i podrzucisz do skattu i juz...
www.skatteetaten.no/Templates/Skjema.aspx?id=7511&epslanguage=NO ...i bedziesz mial numer staly personalny norweski... wszyscy moi znajomi po wypelnieniu tego dostali nowe numerki.. a innym po pierwszym roku podatkowym przychodzil skattekort w styczniu juz z nowym numerem bez dodatkowego wypelniania...

Alex_m napisał:

jezeli naprawde czytasz te posty i rozumiesz ich tresc i zawartosc to powinnas sie zorientowac ze pisze w imieniu kolegi ja jestem tu juz albo tylko 4 lata wiec wszystko to mam juz za soba pytam bo sam nie jestem w stanie odpowiedziec na pytania kolegi!!! od tego do h..ja jest forum czy nie tak!!!! nie orientuje sie jak sprawa wyglada w tej chwili je dyne co chce w tej chwili od ciebie kolejna zgryzliwa OSOBO to zebys sie wysrala za mnie w tej chwili bo mi sie nie chce isc!!!!! niczego wiecej akurat od ciebie nie chce, tylko to. a te flustracje zachowaj dla siebie albo dla meza no chyba ze on by ci za takie slowa w leb przy... bal wiec wsac se leb w swoja glopia cipe i sie nie ozdzywaj nie proszona

mieszkasz w NO 4 lata a zadajaesz takie pytania jakbys dopiero co przyjechal albo sasiad czy kolega za Ciebie wszytsko zalatwial w urzedach... - ja jestem tu 2,5 a po 3 miesiacach wiedzialem juz co i jak...
POZA TYM - NAJLEPIEJ ZAWSZE DOWIEDZIEC SIE U ZRODLA!!
Ring gratis til Skatteetaten: 800 80 000.
For mobiltelefon gjelder egne satser. Fra utlandet: +47 22 07 70 00
.


link bezposredni gdybys nie mogl znalesc a bardzo ten Twoj kolega chcilalby miec staly numer:
www.skatteetaten.no/templates/skjemalaster.aspx?id=7511&returnurl=%2fupload%2fskjemaer%2falltid%2fRF-1401B.pdf
www.skatteetaten.no/templates/skjemalaster.aspx?id=7511&returnurl=%2fupload%2fskjemaer%2falltid%2fRF-1401B.doc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok