Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Od 1 lipca nowe przepisy dotyczące zasiłku opiekuńczego - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Od 1 lipca nowe przepisy dotyczące zasiłku opiekuńczego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Marta P
(lechia45)
Wiking
Witam,
Nasze bliźniaki przyszły na świat 1.06.2016. Mąż złożył wniosek o zasiłek 18.06.2017. Ja z dziećmi mieszkam w Polsce, mąż pracuje w Norwegii.
Do końca sierpnia 2017 będę otrzymywała pieniądze z tytułu urlopu rodzicielskiego, od września - przez kilkanaście tygodni - pieniądze za zaległy urlop wypoczynkowy. Moje pytanie brzmi, czy w związku z tym że będę "zarabiała", zasiłki na dzieci będą pomniejszone o te kwoty które otrzymam?
Dziękuję i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
lechia45 napisał:
Witam,
Nasze bliźniaki przyszły na świat 1.06.2016. Mąż złożył wniosek o zasiłek 18.06.2017. Ja z dziećmi mieszkam w Polsce, mąż pracuje w Norwegii.
Do końca sierpnia 2017 będę otrzymywała pieniądze z tytułu urlopu rodzicielskiego, od września - przez kilkanaście tygodni - pieniądze za zaległy urlop wypoczynkowy. Moje pytanie brzmi, czy w związku z tym że będę "zarabiała", zasiłki na dzieci będą pomniejszone o te kwoty które otrzymam?
Dziękuję i pozdrawiam.


Pobieranie przez matkę zasiłku macierzyńskiego nie ma wpływu na wysokość zasiłku opiekuńczego. Na prawo do pobierania świadczenia ma wpływ fakt czy dzieci uczęszczają do państwowego przedszkola lub żłobka. Dla osób składających podanie po 01.07.2017 dodatkowo brany pod uwagę jest okres przynależności do systemu ubezpieczeń społecznych.

Więcej informacji:www.multinor.no/zasilek-na-dzieci/zasilek-opiekunczy.html
Zgłoś wpis
1 Post

(Dorkra5110)
Wiking
Czy mi należy się zasiłek moje dziecko ma 6 lat chodzi do przedszkola mąż pracuje w Norwegii a ja z córką w Polsce i nie nie pracuję nie mam żadnego dochodu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Marta P
(lechia45)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź - czy pieniądze z tytułu zaległego urlopu wypoczynkowego również nie mają wpływu na wysokość wypłaconego zasiłku opiekuńczego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
cabanka
(cabanka)
Wiking
Witam,
Czy związku ze zmianą przepisów nie otrzymam zasiłku kontantstøtte jeśli mąż pracował 5,5 roku w Norwegii natopiast ja w Polsce 4 lata?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Melly300)
Wiking
Mamy podobną sytuację i chyba niestety pieniążki przejdą koło nosa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(taktak)
Wiking
Czy lata studiow jakkolwiek licza sie do tych 5 lat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok