Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Skok cen ropy i kolejny spadek korony. Norwegia odczuwa efekty konfliktu na Bliskim Wschodzie - Norwegia

Czytali temat:
Marek Nowak tomasz nowak Karol Pitek Zbigniew Karpinski (266 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Luki KW)
Wiking
sranie w banie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:35  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jan kaczmarek
(antychryst)
Wiking
Norwegia odczuwa...debilizm polityków i banksterów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:36  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jossi
(Jossi)
Wiking
Słaby kurs korony jest skutkiem polityki pieniężnej prezes NorgesBanku, kształconej przede wszystkim na Uniwersytecie Ekonomicznym w Oslo, w którym poziom nauczania, podejrzewam, jest nizszy niż w polskim liceum ekonomicznym. I czego tu od nich wymagać? Kurs nie pójdzie w górę, bo nauczeni doświadczeniem emigranci zarobkowi zaraz zaczną przelewać korony do swoich krajów i będzie dosyć duzy odpływ gotówki z rynku. Wy macie tu zarabiać, mieszkać, a przede wszystkim wydawać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:22  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Marek Nowak
(Filemon)
Wiking
To tekst dla mas. Prawda jest taka, że jest to zaplanowane oszustwo polityków przez grę Norges Bank na osłabienie NOK. Od 2013 roku Norges Bank sprzedaje cały NOK z wpływu za ropę i gaz zamieniając go na $ i inwestuje na rozkaz hegemona w USA. Jeszcze 10 lat wstecz 1$ kosztował 5 NOK, dzisiaj 11 !!!!!! To jest okradanie swych obywateli, nieświadomych tego. Cała ta gra idzie na zasadzie popytu i podaży im więcej NOK na rynku tym jego niższa cena, to chyba każdy rozumie, czyli im droższa ropa i gaz i więcej go Norwegia sprzedaje to tym niższy kurs NOK !!!! To chyba już jest oczywiste, ale to nie koniec drenowania kieszeni Norwegów, to fantastyczny pretekst dla banksterów by podwyższyć stopy procentowe w " obronnie" NOK , oczywiście stopy procentowe nie mają żadnego związku z kursem NOK, ale są kolejnym drenowaniem kieszeni obywateli. Konsekwencje. Zarobki Norwegów sa o połowę niższe niż 10 lat temu, emerytury dokładnie tak samo, wartość domów również. Tak więc Norweg juz nie jedzie za granicę a musi siedzieć w domu, nie kupi domu na starość w Hiszpanii bo za ten swój nad fiordem dostanie połowę wartości ( w dolarach), nie pojedzie na emeryturę do Hiszpanii bo z tej połowy emerytury = nędzy nie jest wstanie się utrzymać. To nie wszystko , przecież gros żywności jest z importu, tak więc cała importowana żywność jest 2x droższa ..... można wyliczać, też naiwnych już nie znajdą by za nich pracować na budowach i przy rybach, bo nawet biedocie europejskiej przestaje się to opłacać. W 10 lat nastąpiła pauperyzacja norweskiego społeczeństwa zafundowana przez rodzimych polityków. Ale propaganda działa właśnie podano, że fundusz olejowy ma wartośc 17 bilionów NOK, który nigdy nie jest do zabrania z giełdy amerykańskiej, wszystko przepadło, takie są reguły gry.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok