Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kompromis albo strajk. W gotowości ponad 22 tysiące związkowców - Norwegia

Czytali temat:
Tomasz Dull Jan Maryjan mart enty Riggman b4u (1837 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kompromis albo strajk. W gotowości ponad 22 tysiące związkowców
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
sum
(sum)
Wiking
Nawet podwyżka 100 NK do godziny nie jest zadowalająca . Obecnie wykwalifikowany monter ,spawacz, ma stawkę zbieracza szparagów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 36  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tigwelder1
(Tigwelder1)
Wiking
Jeśli związki nie wywalczą przynajmniej 40 koron do godziny i to bez żadnych kompromisów to proponuję wypisać się z takich związków.Podwyżki które były "wywalczone przez związki" we wcześniejszych latach były takie jakie 20 lat temu w biednej Polsce.Te całe strajki w BOGATEJ Norwegii są porównywalne do buntu dziecka,które na uspokojenie dostanę lizaka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
sum
(sum)
Wiking
Trzeba wypisać się że związków ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Pipefither
(Pipefither)
Wiking
Dokładnie płacimy na związki czy to nam się podoba czy nie a związki robią nic ! samym wyjście że związków już daje nam 1,5 % podwyżki. Gadżety raz na rok typu długopis raczej nas nie satysfakcjonuje. Pracujemy w przemyśle ciężkim i bardzo bogatym oil gas a zarobki zbliżone do ludzi sprzątających pow. płaskie czyli dosyć bezpieczna jest to praca oczywiście nie obrażając ludzi którzy sprzątają nic im nie ujmuje praca jak każda inna pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Martin19
(Martin19) Online
Wiking
Związki … był taki jeden związkowiec Ove … w pewnej dużej fabryce co robił wszystko pod siebie nikomu nie pomógł .. i tak jak maja wywalić to wywala na zbity ryj .. z wypłaty zabierają rocznie kilka ładnych tysięcy noków od głowy .. drodzy przyjaciele zobaczcie na Lønnsslipp ile tal byliście okradani.. jak sami sobie nie ogarnięcie pewnych spraw to nikt nie pomoże nie namawiam do rezygnacji ale sama ekonomia .. miesięcznie oddawać około 1000.- za frajer . … zal trochę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 21  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Kilkanaście lat temu wystarczyła jedna wypłata by utrzymać rodzinę, druga można było odkładać. Dziś potrzeba dwóch wypłat ny przeżyć, lub jednej osoby, która dobrze zarabia i zachorowuje się niszcząc sobie zdrowie. Mi to przypomina Polskę, kiedy to Balcerowicz do biedaków mówił ze trzeba zaciskać pasa by dogonić Europę. Pamietam jak jedno z dzieci miało stypendium w średniej szkole około 2500kr, później nastały rządy Arny Solveig i po 5 latach kolejne dziecko miało tylko 1000kr, mimo ze wszystko było drozsze, a podatki i opłata były już większe. Barnetrygdt to jakaś kpina, co znaczą te pieniadze przy obecnych cenach? Ciagle się tylko czyta ze tu obetną a tam trzeba więcej płacić… Z roku na rok jest coraz gorzej, zwykli ludzie są traktowani jak frajerzy. Najbogatsi maja dobrych adwokatów, doradców wiec uciekają z tego kraju, a zapracowanym ludziom walczącym o przetrwanie wszystko można wmówić. Strajki są potrzebne, i to gwałtowne strajki. Sam mam swoją działalność, ale im biedniejsze społeczeństwo tym mniejszy rynek. Ci którzy eksportują liczą rekordowe zyski, również dzięki słabej koronie, ale reszta za to płaci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 35  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Leon vvv
(traceroute)
Wiking
Ja nigdy do związków nie należałem. Na często zadawane pytanie czy należę odpowiadam ,że tak i ucinam sprawę. Jak mi warunki nie odpowiadają poprostu zemieniam pracodawcę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dik Dik
(Dik)
Wiking
Plusy bycia w związku: ferieoenger zamiast 10,2 jest 12,5% to około 10000 kr więcej, 5% ekstra zniżki na ubezpieczenie auta, darmowe ubezpieczenie podróżne dla siebie i rodziny, możliwość przejścia na emeryturę w wieku 62 lat, a związki dopłacają różnice i tak dalej…
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
Dik napisał:
Plusy bycia w związku: ferieoenger zamiast 10,2 jest 12,5% to około 10000 kr więcej, 5% ekstra zniżki na ubezpieczenie auta, darmowe ubezpieczenie podróżne dla siebie i rodziny, możliwość przejścia na emeryturę w wieku 62 lat, a związki dopłacają różnice i tak dalej…

Bajki opowiadasz kolego, chyba , że jesteś niejakim Archaniołem G, feriepenger (ich wysokość tj, procent) nie zależy od przynależności do związków zawodowych, tylko od wieku, a z pomysłem, że wcześniejsze przejście na emeryturę jest zarezerwowane dla związkowców - to już w ogóle odleciałeś, jak nie wiesz - to nie pisz i nie wprowadzaj ludzi w błąd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok