Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Norweski paszport trudniej będzie dostać: wyższe wymagania językowe dla przyszłych obywateli - Norwegia

Czytali temat:
boj fra oszlo G123 G-321 Bergen Personal AS Mariusz S Ryszard Lwie Serce Riggman Broda (2082 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Projektowy
(Projektowy)
Wiking
I bardzo dobrze. Jak ktoś po tylu latach nie potrafi komunikować się na poziomie B1 (co i tak jest dość niskim wymaganiem) to znaczy, że nie chce się integrować.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
gregorek0078 Gradalski
(gregorek0078)
Wiking
Brawo
Debili nie potrzebuje Norwegia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -17  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(shownomercy66)
Wiking
Długość pobytu w Norwegii nie ma nic do znajomości języka. Można mieszkać w np. Oslo i po 5 latach biegle mówić po norwesku. A można mieszkać gdzieś na wsi, 15 lat, uczyć się z Bokmål, bo on jest dostępny do nauki. A jednak mieć problemy z porozumiewaniem się ponieważ miejscowi używają tylko dialektu, o innym nie chcą słyszeć, w innym nie chcą rozmawiać i sami między sobą mają problem w zrozumieniu. Czasem mam wrażenie że oni sami nie znają odmiany Bokmål.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
shownomercy66 napisał:
Długość pobytu w Norwegii nie ma nic do znajomości języka. Można mieszkać w np. Oslo i po 5 latach biegle mówić po norwesku. A można mieszkać gdzieś na wsi, 15 lat, uczyć się z Bokmål, bo on jest dostępny do nauki. A jednak mieć problemy z porozumiewaniem się ponieważ miejscowi używają tylko dialektu, o innym nie chcą słyszeć, w innym nie chcą rozmawiać i sami między sobą mają problem w zrozumieniu. Czasem mam wrażenie że oni sami nie znają odmiany Bokmål.
Jest jeszcze opcja iż pomimo mieszkania w Oslo i 10-lat. pracuje się tylko w brygadach polskojęzycznych i brak jest kontaktu z językiem mówionym, a to nie to samo co radio lub telewizja.
W sklepie nie trzeba znać języka ponieważ i tak każdy kupuje wzrokowo a nie słuchowo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
napisał:
shownomercy66 napisał:
Długość pobytu w Norwegii nie ma nic do znajomości języka. Można mieszkać w np. Oslo i po 5 latach biegle mówić po norwesku. A można mieszkać gdzieś na wsi, 15 lat, uczyć się z Bokmål, bo on jest dostępny do nauki. A jednak mieć problemy z porozumiewaniem się ponieważ miejscowi używają tylko dialektu, o innym nie chcą słyszeć, w innym nie chcą rozmawiać i sami między sobą mają problem w zrozumieniu. Czasem mam wrażenie że oni sami nie znają odmiany Bokmål.
Jest jeszcze opcja iż pomimo mieszkania w Oslo i 10-lat. pracuje się tylko w brygadach polskojęzycznych i brak jest kontaktu z językiem mówionym, a to nie to samo co radio lub telewizja.
W sklepie nie trzeba znać języka ponieważ i tak każdy kupuje wzrokowo a nie słuchowo.


Ty to jestes najlepszym przykladem o czym piszesz. Siedziec tu tyle lat co Ty i ani be ani me...jak zwykly analfabeta
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Riggman napisał:Ty to jestes najlepszym przykladem o czym piszesz. Siedziec tu tyle lat co Ty i ani be ani me...jak zwykly analfabeta
Ja chociaż jestem norweskim analfabetą z świadomego wyboru i nijak mi to przeszkadza, jednak mimo tego jestem również uczestnikiem równoległego forum społecznego jednak norweskiego.
A TY CO?
Umiesz biegle mówić i pisać po norwesku, a jednak siedzisz non stop na tym polskojęzycznym forum i stalkujesz innych jak leci, jesteś na dodatek forumowym SZCZUREM I NIKIM NADTO!.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
napisał:
Riggman napisał:Ty to jestes najlepszym przykladem o czym piszesz. Siedziec tu tyle lat co Ty i ani be ani me...jak zwykly analfabeta
Ja chociaż jestem norweskim analfabetą z świadomego wyboru i nijak mi to przeszkadza, jednak mimo tego jestem również uczestnikiem równoległego forum społecznego jednak norweskiego.
A TY CO?
Umiesz biegle mówić i pisać po norwesku, a jednak siedzisz non stop na tym polskojęzycznym forum i stalkujesz innych jak leci, jesteś na dodatek forumowym SZCZUREM I NIKIM NADTO!.



Nie innych tylko Ciebie coby wszyscy wiedzieli jaka z Ciebie menda spoleczna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Riggman napisał: Nie innych tylko Ciebie coby wszyscy wiedzieli jaka z Ciebie menda spoleczna
Jednymi słowy, jesteś STALKEREM A TO W NOORGE JEST KARALNE!.
Pomimo tego iż to forum jest w polandi.
Dobrze, żeś się dobrowolnie przyznał, SZCZURZE FORUMOWY.
Inna sprawa to taka iż to co ty piszesz na mój temat to mi akurat LATA KOŁO BNATA!!!.
Te Osoby które ja akurtat znam z reala tylko się dziwią iż nie reaguję prawnie na takie pomówienia i agresję z waszej strony. Jednak mnie nauczono iż GÓWNO TRZEBA OMIJAĆ Z DALEKA .
I tak właśnie czynię.
A żeby było śmieszniej to i tak, dzięki tobie i temu drugiemu szczurowi, otrzymałem konkretną pomoc o jaką na tym forum prosiłem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
440 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
G123 napisał:
Riggman napisał: Nie innych tylko Ciebie coby wszyscy wiedzieli jaka z Ciebie menda spoleczna
Jednymi słowy, jesteś STALKEREM A TO W NOORGE JEST KARALNE!.
Pomimo tego iż to forum jest w polandi.
Dobrze, żeś się dobrowolnie przyznał, SZCZURZE FORUMOWY.
Inna sprawa to taka iż to co ty piszesz na mój temat to mi akurat LATA KOŁO BNATA!!!.
Te Osoby które ja akurtat znam z reala tylko się dziwią iż nie reaguję prawnie na takie pomówienia i agresję z waszej strony. Jednak mnie nauczono iż GÓWNO TRZEBA OMIJAĆ Z DALEKA .
I tak właśnie czynię.
A żeby było śmieszniej to i tak, dzięki tobie i temu drugiemu szczurowi, otrzymałem konkretną pomoc o jaką na tym forum prosiłem.


Sek w tym ze jak ja jak inne 'szczury' tego forum Ci duzo pomagalismy a Ty jak zawsze wszystkich wyzywasz dlatego jak wczesniej pisalem jestes zwyczajna menda spoleczna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok