Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rok szkolny 2020/2021: za tydzień dzieci rozpoczynają naukę - Norwegia

Czytali temat:
mart enty (488 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Rok szkolny 2020/2021: za tydzień dzieci rozpoczynają naukę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Drago41
(Drago41)
Wiking
Witam wszystkich. Mam pytanie związane z zapisaniem dziecka do szkoły. Moja narzeczona przyjechała z synkiem do mnie do Oslo i chcieli byśmy dać małego do szkoły. Problem w tym, że ona nie ma jeszcze pozwolenia na pracę a chłopiec nie jest moim synkiem. Co w takim przypadku zrobić. Planujemy ślub ale to jeszcze troszkę potrwa. Co mam robić w takiej sytuacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
nie bardzo rozumiem pytania, w Norwegii jak i w strefie Schengen można przebywać max 90 dni w okresie 180 dni, jeśli dłużej to trzeba się zameldować, aby się zameldować trzeba mieć powód, czyli podać dlaczego chce tutaj dana osoba mieszkać, to Folkeregisteret decyduje czy zamelduje daną osobę czy nie, bez meldunku i norweskiego Pesela niczego nie załatwisz, obojętnie czy masz ślub czy nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok