Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
halina manka Jolka K helen :) Joanna Kuchnicka mart enty boj fra oszlo emilianrozanski Andrew1962 nienia piotras88 Mysiumysiu (3518 niezalogowanych)
3 Posty

(Zuzza)
Wiking
Zobaczymy na jak długo...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
jacek lytaw
(kiaaudi)
Wiking
Eksperymenty nie szczepienia. Wam chodzi tylko o glupie paszporty a nikt z was nie bierze pod uwage skutkow tej pseudo szczepionki... Badania nad szczepionkami trwaja min 3 do 4 lat lecz mimo to powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
Mysiumysiu
(Mysiumysiu)
Wiking
Testy na granicy są darmowe? Jeśli nie to ile taki kosztuje, czy mogę mieć swój test z Polski i okazać go na granicy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
112 Posty
Początkujący
Do Megip:
Widzę tu pewną różnicę. Wiarą wykazuje się raczej matka która czyta opinie bez podawania źródła, osób którzy nie mają ani wykształcenia, ani doświadczenia w dziedzinie na której temat się wypowiadają. Ta druga wykazuje się nie wiarą w przeczytane informacje, a zaufaniem do naukowców, którzy poświecili nierzadko parędziesiąt lat na zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Czemu osoba która ufa mechanikowi, że trzeba wymienić olej co ileś tysięcy kilometrów w samochodzie, nie powie że to spisek mechaników na całym świecie w celu wyciągnięcia pieniędzy. Bo nie zna się na tym. Musi zaufać osobie która się zna. Tylko tyle i aż tyle. Jak nie masz wiedzy to musisz zaufać fachowcom. Idąc do szkoły mały człowiek przyswaja wiedzę już poznaną przez innych. Nie musi w nią wierzyć. Może ją sprawdzić, ale na boga nie wszystko. Wszystkiego się sprawdzić nie da. Trzeba zaufać komuś kto w tej dziedzinie jest profesjonalistą.

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
76 Postów
Megip
(Megip)
Początkujący
A czy Władziu przeczytał dokładnie, ze zrozumieniem to co napisałam czy tylko końcowe dwa zdania?? Słuszna uwaga... “Trzeba zaufać komuś kto w tej dziedzinie jest profesjonalistą.” A według Ciebie, kto nim jest?
Ja wierzę w naukę. Mocno. Wierzę, że uczyniliśmy jako homo sapiens gigantyczny postęp w ciągu ostatnich kilku stuleci. Jeszcze 150 lat temu lekarze wycierający skalpele w brudne od krwi i zaschniętej ropy fartuchy dokonywali operacji na żywca, śmiertelnie zarażając pacjentów. Dziś przeszczepiamy kończyny i narządy, zwalczamy coraz więcej chorób, czy jesteśmy o wiele bliżej niż dalej poradzenia sobie z głodem na świecie...
Czy wierzyć sprzedawcom cudownych “eliksirów”? Zdesperowanym ludziom szerzącym głupie teorie? Podstawy ku temu są duże – przez ruch antyszczepionkowy, zwany często proepidemicznym... Na szczęście, nauka się nie daje i Ja też się nie daje ciemnym masom...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Artur Waligóra
(ArturWaligora)
Wiking
Co z osobami obecnie przebywającymi na kwarantannie? Muszą odbębnić jeśli zostało kilka dni po 21.06 czy są od tego momentu z kwarantanny zwolnione?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Do Megip.
Ja nie chciałem cię w żadnym razie atakować. Zgadzam się z tobą w 100%. Mówię tylko, że tłumaczenie ludziom żeby UWIERZYLI nie ma sensu. Tak jak mówiłeś dochodzi się do punktu w dyskusji, kiedy jedna osoba wierzy w to, a druga w tamto. Naukowcy nie biorą teorii naukowych na wiarę i my też nie powinniśmy. Ale powinniśmy wykazać ZAUFANIE. Przynajmniej w sytuacjach gdy znakomita większość naukowców głosi jakąś teorię. Zresztą większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że znaczenie "teoria naukowa" nie jest teorią w potocznym tego słowa znaczeniu. Jest to już udowodniona hipoteza naukowa.
Tak na marginesie drogi Megip czytając twój post odnoszę wrażenie, że troszkę mnie nie zrozumiałeś. Pewnie z powodu moich trudności z przelaniem myśli na "papier". Ja się zgadzam, jak już wielokrotnie podkreślałem, że ufać należy ekspertom w danej dziedzinie a nie laikom.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok