Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz
Kup tutaj reklamę »
1 Post
Yossi
(Yossi)
Wiking
Nie do konca przy zarobku 500000 zapłacisz 4,2% od nadwyzki czyli
500000x22%=110000 plus 500000-245650x4,2%=10682,7 nok razem 120682,7
Natomiast 500000x26,2% =131000 nok. Podejrzewam, że procentów się nie sumuje jak zasugerowałeś
Tak czy inaczej trzeba czekać, aż bubel zostanie ogłoszony w DU, a potem myslec jak uniknąć haraczu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kristooofff)
Wiking
Witam forumowiczów. Jeśli chodzi o koszta to wszystkim umknęła jedna rzecz na którą sam bym nie wpadł gdyby nie kredyt hipoteczny w nok który brałem w PL.Chodzi o tłumaczenie dokumentów rodacy... Jeśli ktoś z was myśli że pani w US w PL będzie się chciało to tłumaczyć to się zdziwi. Do rzeczy, o tyle o ile u doradcy podatkowego wystarczy jeden lønslip przetłumaczony to nie znaczy że w US też. Do 17ego każdego miesiaca trzeba wpłacić zaliczkę na podatek w US. Mogą zażądać lønslip czyli tłumaczenie razy 12.Selvangivelse? Jeśli jest po norwesku to kosztuje ok 800 zł bez oczywiście stron z objaśnieniami także zrobi się 1500zl za tłumaczenia plus obsługa biura podatkowego czyli następne 2000zl chyba że zrobisz to sam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
God Riff
(God Riff)
Wiking
Ciekawe czy separacja i wymeldowanie się z mieszkania zamyka sprawę opodatkowanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(BogdanKrygier)
Wiking
Warto obejrzeć wszystko wyjaśnione krok po kroku jest nawet kalkulator podatkowy .Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:30  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Szymon Raczka
(Simonss)
Wiking
a jakies wyliczenia....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
klimrad78
(klimrad78)
Wiking
boguslawa.galkowska napisał:
jak się nie wiele wie na dany temat, a szczególnie tak trudny jak podatki to lepiej się nie wypowiadać, po pierwsze pomyliły Ci się dwa podstawowe pojęcia, przychód i dochód, poczytaj sobie na ten temat, po drugie w Norwegii nie odlicza się od przychodu (ani też od dochodu) żadnych składek. Podatek to podatek, występuje jako całość i w Polsce jest też tak traktowany. Na co płacony podatek jest dzielony w Norwegii? żadnego urzędnika w Polsce to nie interesuje. Gwarantuje Ci to. Gwarantuję Ci też, że Polskie urzędy skarbowego dostają od norweskich odpowiednie informacje, jak PITa nie wyślesz i to urząd się o Twoich zarobkach dowie, i do tego doliczą Ci karę z ustawy karno-skarbowej. Koszty, ich wysokość (zwane tu fradragiem) wynikają z ustawy. Proponuję za mało zorientowanych w temacie, nie porównywać systemu podatkowego w Polsce i NO, ponieważ są one zupełnie różne (chociażby odliczenia składek zdrowotnych od podatku czy składek ubezpieczenia społecznego od dochodu w Polsce, które tu nie występują)

Bardzo mnie cieszy takie optymityczne podejscie do sprawy ale obawiam sie, ze US bedzie jednak interesowal sie na co idzie danina odprowadzana w NO ...
Prosze zapoznac sie z ponizszym artykulem ...
www.multinor.no/blog/inne-jak-to-jest-z-...yjna-wyjasniamy--168
Ja z tego wnioskuje, ze podatek w NO dzieli sie na 3 skladowe i niestety tylko 2 z nich beda brane pod uwage przy ewentualnym rozliczeniu w PL
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
imie nazwa
(jaba)
Wiking
W załączniku PIT ZG do deklaracji PIT 36 lub PIT 37 deklaruje się sumę (dochód w Norwegii w kwocie brutto + zwrot podatku danym roku podatkowym) przeliczone wg kursu NBP na zł wg każdego miesiąca wypłaty lub kursu na dzień 31 grudnia.
Tak w uproszczeniu ...Czyli razem ze składkami emerytalno rentowymi i zdrowotnymi ale
po pomniejszeniu przychodów brutto uzyskanych za granicą o 30% diety, określonej w przepisach w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju, za każdy dzień pobytu za granicą podczas trwania stosunku pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
imie nazwa
(jaba)
Wiking
T
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram