Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Polacy najliczniejszą grupą imigrantów w Norwegii. Mieszka i pracuje tu już prawie 109 tysięcy rodaków - Norwegia

Czytali temat:
W Z EWA J Jan Maryjan Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski KRZYSZTOF MARCINIAK Wojtek oscar Robert E. boj fra oszlo Magdalen@ Emil Moderator (697 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stash Qu
(stashqo)
Wiking
@Kamil Przybyl
No właśnie sytuacja się odwróciła. Na wyjazd decydują się teraz ludzie, których najbardziej dotyka polityka obecnego rządu. Pracownicy umysłowi, sporo osób z IT czy też przedsiębiorcy, którzy nie byli w stanie znieść wiecznego dokręcania śruby przez komuchów. Emigracja dalej istnieje tylko cele są inne, wcześniej to była typowa emigracja zarobkowa, w której świetnie odnajdywali się pracownicy niskowykwalifikowani, teraz zarobki są mniej atrakcyjne, trudno przy najniższej pensji utrzymać jednocześnie siebie i rodzinę w Polsce. Obecnie ludzie wyjeżdżają parami lub całymi rodzinami z myślą o znalezieniu kraju do spokojnego życia na przyzwoitym poziomie, zupełnie inne cele emigracji. Nie lubię się zbytnio w politykę bawić w internetach, ale pis moim zdaniem sukcesywnie niszczy klasę średnią, na forach ludzie nie pytają już gdzie wyjechać żeby szybko zarobić i wrócić tylko gdzie wyjechać żeby godnie żyć i nie musieć wracać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
108 Postów
EWA J
(ewunia200)
Początkujący
No mam nadzieje,ze piszesz wlasnie ten post z Polski a nie z Norwegii gdzie bieda wyglada nam z kazdego kata w domu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Rafik71
(Rafik71)
Wiking
.....Cale szczescie ze mamy jeszcze mozliwosc wyboru co dla kogo jest lepsze ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 27  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Osobiście znam wielu ludzi, którzy wyjechali i nie byli to ludzie z wielkich miast. Wielu rozważa wyjazd. Może to na północy pojawiają się ci nowi Polacy? Tu gdzie mieszkam coraz trudniej o ludzi do pracy.
Jeśli do miejscowości z której pochodzą Polacy niedowierzający ze w Polsce sie polepszyło jedyne co dotarło z dobrobytu jest 500 plus to ja się im nie dziwie.
W każdym bądź razie dni rządów pisu są policzone, może być przy następnych wyborach jak z Senatem, no i i jak to HGW mówiła „wchóci nochmalność”, wtedy to liczba Polaków w no do miliona dobije...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
io500
(io500)
Wiking
wiekszosc jednak zminusowala-mysle, ze to sa ludzie na tyle mlodzi, ze nie pamietaja rzadow Rudego a ja pamietam dokladnie dlaczego PIS wtedy wygral i nikt mi bzdur nie wcisnie, ze bylo inaczej ....ludzie juz takie mieli obrzydzenie do tego klamania w kazdym przemowieniu Ryzego i jego ministrow, tej teatralki i miny zatroskanego Rudzielca ze wybierali COS byle nie PO, sluchalem co mowili nie tylko znajomi ale w kolejkach,pociagach autobusach czy poprostu w kabaretach(obejrzyjcie KMN ci ktorzy minusuja a prawa wyborczego jescze nie mieli a poznacie kredo tamtego Rzadu-nie czarujmy sie, PIS mial farta i tyle.-nie pisze jako pisowiec, zeby nie bylo raczej zwolennik obiektywnego myslenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
io500
(io500)
Wiking
,,...Polacy najliczniejszą grupą imigrantów w Norwegii...,,-pewno to przypadek ale osobiscie czesciej slysze Litewski czy Arabski ale moze to tylko przypadek? Nie tak dawno byl artykul, ze w Norwegii przybylo lasow a gdzie sie nie obejrze to same lesne,,rzyska,, i zwalone pnie. W mojej okolicy to doslownie horror, jakby gmina jakas umowe z IKEa podpisala, to tez zapewne przypadek bo subiektywnie widze tylko wokol siebie ale mimo wszystko to troche zastanawiajace. Moze ktos kolo Was posadzil las a nie wycial?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok