Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Lokalne wybory po norwesku, czyli jak i gdzie oddać swój głos [WYBORY 2019] - Norwegia

Czytali temat:
Marek Ozimek EWA J Tomasz Szymanski Anna Czarnota Joanna Kuchnicka mart enty boj fra oszlo monika mojanorwegia Łukasz Ch (1291 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Lokalne wybory po norwesku, czyli jak i gdzie oddać swój głos [WYBORY 2019]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Polscy obywatele nie powinni głosować, według mnie nie mają moralnego prawa
do głosowania w Norwegii ... nie ważne jak długo tu mieszkają... nawet "nowi" obywatele nie powinni mieć takiego prawa , system Szwajcarski jest chyba idealnym w tej kwestii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -40  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
io500
(io500)
Wiking
a co z Polonia np w USA czy na Polinezji? tez nie maja moralnego prawa(wg Ciebie) ale wg PRAWA dalej glosuja bo takie maja prawo,ba obowiazek MORALNY a przeciez nie przebywaja w Kraju i czasami juz Go na oczy nie zobacza A Ty glosujesz w Norwegii przebywajac w Niej i masz mozliwosc zmienic na pewien czas ,,prorytety postepowania,,(zawsze po Twoim wyjezdzie moga wrocic do poprzednich)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Skandynawianka
(Skandynawianka)
Wiking
Nie ma się prawa głosować, jeśli nie złożyło się wniosku o wpisanie do rejestru "manntallet", czyli rejestru osób, ktore posiadają prawo wyborcze. Nie ma czegoś takiego jak automatyczne prawo do głosowania. Nie będąc wpisanym do manntallet można głosować tylko w wybranych punktach i tylko wtedy, gdy jednocześnie złoży się wniosek o zgłoszenie do tego rejestru. Tylko wtedy głos będzie ważny. Oczywiście nie będąc w tym rejestrze nie dostanie się żadnej karty wyborczej, która uprawnia do głosowania np. w pobliżu waszego miejsca zamieszkania. O swoje prawo wyborcze trzeba się zatroszczyć. Ono samo się nie pojawi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Skandynawianka
(Skandynawianka)
Wiking
Chciałabym, żeby autor poprawił artykuł, bo wprowadza potencjalnych wyborców w błąd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Skandynawianka napisał:
Nie ma się prawa głosować, jeśli nie złożyło się wniosku o wpisanie do rejestru "manntallet", czyli rejestru osób, ktore posiadają prawo wyborcze. Co za niedorzeczność w twoim wpisie.
Ja nigdzie sam się nie rejestrowałem i nie wypełniałem żadnej zgody.
Po otrzymaniu stałego meldunku -F- numer, otrzymałem kartę do głosowania lokalnego i tyle. Akurat, takie lokalne wybory były w tym czasie tam gdzie mieszkałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
turysta 6na9
(turysta 6na9)
Wiking
Nigdy nigdzie się nie zapisywałem a otrzymałem kartę do głosowania na 9 września i co w tej sytuacji wg Ciebie? Mam prawo zagłosować czy nie? Jeżeli nie to dlaczego mi przysłali kartę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Skandynawianka
(Skandynawianka)
Wiking
Dziś osoba obsługująca wyborców w Innbyggerservice w Bergen powiedziała mi, że obcokrajowcy nie dostają kart wyborczych. I że nie dostanę niczego takiego. Podczas głosowania wypełniałam wniosek o zgłoszenie do manntallet. Tylko wtedy, gdy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, mój głos będzie ważny. Mieszkam w Norwegii i jestem zarejestrowana tu od ponad 3 lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Skandynawianka
(Skandynawianka)
Wiking
A może po prostu coś się pozmieniało?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok