Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Kierowcy autobusów będą płacić za bilety. „To zorganizowana kradzież” - Norwegia

Czytali temat:
helen :) Joanna Kuchnicka boj fra oszlo Łukasz Ch 24gregor@onet.eu Cezary Gadomski (1058 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kierowcy autobusów będą płacić za bilety. „To zorganizowana kradzież”
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kgt666 Kgt666
(Kgt666)
Wiking
"najlepszy kraj do życia" haha nawet na bilet miesięczny nie stać pracującej osoby ...śmiech na sali...norkownia to kraj do "dziadowania "...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 31  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
W życiu często bywa tak ze trzeba dotknąć dna by moc się odbić. Poziom życia klasy pracującej idzie na dno w szybkim tempie, a było tu tak pięknie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 20  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Nie wiem nad czym ten placz. Jazda autobusem za darmo albo ze znizka jest dochodem. Od dochodu nalezy placic podatek. Podatek powinni placic wszyscy i nie wiem dlaczego kierowcy autobusow mieliby byc z tego zwolnieni. No bo.........czy to znaczy ze kierowcy tirow powinni dostawac za darmo paliwo do swoich prywatnych samochodow?.
Ja tez mam sluzbowy telefon ale prywatne rozmowy musze opodatkowac bo to jest dla mnie dochod. I robie to z przyjemnoscia. W koncu dostaje duzo wiecej z powrotem niz wplacam. W leczeniach, w szkole, w emeryturze, itd, itd. Taka jest istota dzialania panstwa i nazywanie tego dnem jest po prostu ignorancja
Dla mnie dnem jest jak ktos kto pracowal 40 lat w urzedzie w naszej kochaniej Polsce i zostal dzisiaj z emerytura wysokosci 2.600 zl. Oczywiscie mozna wszystkich policjantow, nauczycieli, urzednikow, sprzataczki i sprzataczy, pielegniarki, sprzedawcow i innych oskarzyc o brak inicjatywy i to ze pracowali tylko 1 etat a nie szarpali sie z dwoma, bo wtedy mieli by dwa razy wiecej. Jest to jednak wyraz jeszcze gorszej ignorancji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Koledzy chyba dawno w Polsce nie byli Z tego co widzę jak wielu tu dobrze się ostatnio wiedzie to wstyd mi się przyznać jak ubogo żyją obecnie Polacy w Norwegi. Osobiście popieram norweski socjalizm, ale ten z przed 10 lat, kiedy ludzie mieli równe szanse, kiedy ambitni i pracowici ludzie byli w stanie się tu czegoś dorobić. Dziś wydaje mi się ze dzieli się tu społeczeństwo na tych, którzy mają i pomnażają to i tych, którzy na to ich bogactwo pracują. Tylko coś tu się w ich ekonomicznych rachunkach rozjechało, przeciętna wypłata na niewiele starcza, szczególnie jeśli ktoś ma rodzinę i musi płacić kredyt lub czynsz za mieszkanie, tu już nie ma czego ludziom obcinać. O cenach żywności nawet nie pisze ponieważ wybór jest żałosny a wielu ma niedaleko do 40% tańszej Szwecji. Biedny obywatel jest kiepskim konsumentem i to się mści na gospodarce, na kieszeniach bogaczy również. 2600zl w pl / 0,43(kurs korony)= 6046kr x 4(statystycznie polska jest 4x tańsza)= 24186kr . Znam takich co mniej zarabiają ciężko pracując w Norwegi. To wszystko trzeba sobie przeliczyć, w Polsce są dużo większe możliwości oszczędzania, chocby 5zl za kilo świni od rolnika (znam takich co po tyle kupują i robią z tego ekologiczne i pyszne wyroby). Pamiętajcie ze plując na Polskę plujecie na samych siebie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 28  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Hm................ Poprosze o definicje plucia. Panstwa ktore nie toleruja krytyki przede wszystkim Chiny i Korea Pln. Tam krytyke kara sie smiercia. Czyzby Polska byla na tym poziomie?
Krytyki przede wszystkim nie toleruje ten kto jest zakompleksiony. Czyzby Polacy tacy byli? Niektorzy na pewno tak (szczegolnie tutaj), ale ze wiekszosc taka jest? W to nie wierze.
Dla mnie, dobry przyklad plucia to post JM. Munndiarea bez sensu i znaczenia. Smieszne
Tak wiec........jak mowisz o pluciu to masz to na mysli? Czy moze pluciem dla ciebie jest porownanie srednich zarobkow i cen w danym kraju w sosunku do tych danych. A moze "nie mowienie" o bolaczkach ojczyzny jest dla ciebie patriotyzmem?
No ale tak to juz jest Patriotami sa przede wszystkim ci, ktorzy glosno krzycza. Wiec krzycz o slawie Polski i Sobieskim, a ja sobie bede placil swoje podatki i obydwoje bedziemy zadowoleni. Ja sobie bede przedkladal fakty na wiare i wyimaginowane obrazy a ty ............. No wlasnie, masz racje. Kazdy robi co chce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Ciężko spotkać Norwega który krytykuje swój kraj. Podobnie jest z innymi nacjami, które odniosły sukces. Obiektywnie patrząc Polacy maja wiele powodów do dumy, choćby nasza kiełbasa Polacy to ambitny i cwany naród, dlatego kiedy dostał możliwości to zaczął się rozwijać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Pisanie ze polska to dno jest niesprawiedliwe i to właśnie jest plucie. Ja pisałem ze poziom życia klasy robotniczej w Norwegi może sięgnąć dna jeśli utrzyma się obecna tendencja cięcia wszystkiego mimo ze już nie ma czego ciąć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 28  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
No a co robil przez 2000 lat? Plul na innych...............i dalej to robi
Ciekawe stwierdzenie ze norweg nie krytykuje swojego kraju i ludzi. A czymze wtedy jest janteloven, jak nie krytyka samego siebie?
Polski, narodowosocjalistyczny rzad............pluje dzis na wszystkich dookola. I w kraju i w Europie. Czy to jest powod do dumy? No moze i tak...........ja tam nie wiem.
O kurde....... juz wiem Ja po prostu nie jestem partiota. Nie uwazam ze jestem najlepszy na swiecie.............a wszyscy inni to dno. I tak mi dopomoz Bog i prezes i dlugopis i Erna i Maryska.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok