Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
helen :) Joanna Kuchnicka boj fra oszlo Łukasz Ch 24gregor@onet.eu Cezary Gadomski (1064 niezalogowanych)
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Xx1 napisał:
Ciężko spotkać Norwega który krytykuje swój kraj. Podobnie jest z innymi nacjami, które odniosły sukces. Obiektywnie patrząc Polacy maja wiele powodów do dumy, choćby nasza kiełbasa Polacy to ambitny i cwany naród, dlatego kiedy dostał możliwości to zaczął się rozwijać.
Gwoli ścisłości:
Kiełbasa to nie jest polski wytwór/ produkt, tylko Słowiański - Europejski.
W dawnej polsce kiełbasę jadali tylko możni jako rarytas.
Biedotę nie było na to stać.
Dlatego też nie przywłaszczaj sobie coś, co nie jest twoje, jak nie przymierzając, robi to obecnie, tylko jedna słuszna kociarska partia.
Mało tego, ta tak zwana "polska kiełbasa" nie jest obecnie aż tak dobra jak ogólnie się sądzi.
Lepsze i smaczniejsze są te niemieckie i południowo europejskie.
Niemniej, każdy sobie chwali swoje, a najlepiej te, które pamięta z własnego dzieciństwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Xx1 napisał:
To wszystko trzeba sobie przeliczyć, w Polsce są dużo większe możliwości oszczędzania, chocby 5zl za kilo świni od rolnika (znam takich co po tyle kupują i robią z tego ekologiczne i pyszne wyroby). Pamiętajcie ze plując na Polskę plujecie na samych siebie...

Ja w kwestii formalnej.

Nie mozna robic ekologicznych wyrobow z miesa swin, co nie sa chodowane ekologicznei. Ekologiczna chodowla to wolny wybieg na swiezym powietrzu, dobre traktowanie zwierzat i naturalna pasza. Owa chodowla generuje koszty i one sa spore.
Na nawiasem mowiac, dla dobra planety i naszych potomkow powinnismy ograniczac spozycie miesa. Trzeba tez miec na sercu dobrobyt zwierzat, chodowanych w karygodnych warunkach i skazywanych na niepojete cierpienia.

Warto sie nad tym zastanowic, a nie prowadzic bezsensowna dyskusje nad tym, gdzie sie lepiej zyje.

Pod kazdym wzgledem zyje sie lepiej w Norwegii. Nie jest sie tutaj narazanym na nienawisc do wszystkiego, co odbiega od skrzywionego katolickieg pogladu o dobrym chrzescijanienie i prawdziewym polaku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Xx1 napisał:
Koledzy chyba dawno w Polsce nie byli Z tego co widzę jak wielu tu dobrze się ostatnio wiedzie to wstyd mi się przyznać jak ubogo żyją obecnie Polacy w Norwegi.

Może być "ubogo" i pięknie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok