Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kierowcy autobusów będą płacić za bilety. „To zorganizowana kradzież” Transport i komunikacja
Monika Pianowska 15 sierpnia 2019
08:00

Kierowcy autobusów będą płacić za bilety. „To zorganizowana kradzież”

14
Skomentuj
Kierowcy zrzeszeni w związkach zawodowych zgodnie stwierdzili, że to duże obciążenie. MN
Do tej pory zarówno osoby zatrudnione w Norwegii jako kierowcy autobusów, jak i członkowie ich rodzin, mogli korzystać z tańszego transportu publicznego na terenie swojego okręgu. Wiadomo już, że od przyszłego roku stracą ten przywilej – specjalne bilety dla pracowników zostaną opodatkowane.
Jeśli ustalony podatek wynosiłby 28 proc., dla zatrudnionych w branży jego wprowadzenie 1 stycznia 2020 będzie oznaczało roczne wydatki rzędu kilkudziesięciu tysięcy koron. Zdaniem związkowców wielu z nich sobie na nie nie pozwoli.
Reklama

Nie wszystkich będzie na to stać

Jak podaje portal Klassekampen, w okręgu Møre og Romsdal nieopodatkowany bilet dla kierowcy autobusu jest wart 26 tys. koron, w przypadku czteroosobowej rodziny już 78 tys. Po opodatkowaniu przywileju do tańszego korzystania z przejazdów autobusami korzystający z niego obecnie zatrudnieni w branży będą się musieli liczyć z dodatkowymi opłatami. Jeśli podatek wyniósłby przykładowo 28 proc., byłaby to kwota rzędu 21 840 koron rocznie.

Kierowcy zrzeszeni w związkach zawodowych zgodnie stwierdzili na łamach norweskiej prasy, że to duże obciążenie i nie każdego będzie stać na takie wydatki, inni uznali, że bardziej opłaca się kupić używany samochód. Do tej pory nieopodatkowane przejazdy dla kierowców autobusów i ich rodzin były wpisane w układ zbiorowy pracy w Norwegii. W wyniku decyzji rządu o wycofaniu ulg na bilety związkowcy zapowiedzieli już przyszłoroczną walkę o wyższe wynagrodzenia dla zatrudnionych w branży.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Xx1
Xx1 15-08-2019 22:43

Pisanie ze polska to dno jest niesprawiedliwe i to właśnie jest plucie. Ja pisałem ze poziom życia klasy robotniczej w Norwegi może sięgnąć dna jeśli utrzyma się obecna tendencja cięcia wszystkiego mimo ze już nie ma czego ciąć.

29
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 15-08-2019 22:38

Ciężko spotkać Norwega który krytykuje swój kraj. Podobnie jest z innymi nacjami, które odniosły sukces. Obiektywnie patrząc Polacy maja wiele powodów do dumy, choćby nasza kiełbasa Polacy to ambitny i cwany naród, dlatego kiedy dostał możliwości to zaczął się rozwijać.

19
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
ad wolanski
ad wolanski 15-08-2019 21:38
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 15-08-2019 20:09

Koledzy chyba dawno w Polsce nie byli Z tego co widzę jak wielu tu dobrze się ostatnio wiedzie to wstyd mi się przyznać jak ubogo żyją obecnie Polacy w Norwegi. Osobiście popieram norweski socjalizm, ale ten z przed 10 lat, kiedy ludzie mieli równe szanse, kiedy ambitni i pracowici ludzie byli w stanie się tu czegoś dorobić. Dziś wydaje mi się ze dzieli się tu społeczeństwo na tych, którzy mają i pomnażają to i tych, którzy na to ich bogactwo pracują. Tylko coś tu się w ich ekonomicznych rachunkach rozjechało, przeciętna wypłata na niewiele starcza, szczególnie jeśli ktoś ma rodzinę i musi płacić kredyt lub czynsz za mieszkanie, tu już nie ma czego ludziom obcinać. O cenach żywności nawet nie pisze ponieważ wybór jest żałosny a wielu ma niedaleko do 40% tańszej Szwecji. Biedny obywatel jest kiepskim konsumentem i to się mści na gospodarce, na kieszeniach bogaczy również. 2600zl w pl / 0,43(kurs korony)= 6046kr x 4(statystycznie polska jest 4x tańsza)= 24186kr . Znam takich co mniej zarabiają ciężko pracując w Norwegi. To wszystko trzeba sobie przeliczyć, w Polsce są dużo większe możliwości oszczędzania, chocby 5zl za kilo świni od rolnika (znam takich co po tyle kupują i robią z tego ekologiczne i pyszne wyroby). Pamiętajcie ze plując na Polskę plujecie na samych siebie...

29
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
J M
J M 15-08-2019 18:16
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 15-08-2019 15:38

W życiu często bywa tak ze trzeba dotknąć dna by moc się odbić. Poziom życia klasy pracującej idzie na dno w szybkim tempie, a było tu tak pięknie...

21
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kgt666 Kgt666
Kgt666 Kgt666 15-08-2019 15:09

"najlepszy kraj do życia" haha nawet na bilet miesięczny nie stać pracującej osoby ...śmiech na sali...norkownia to kraj do "dziadowania "...

32
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas