Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Przedszkola jeszcze nigdy nie były tak drogie. Miesięczne maksimum przekroczyło 3 000 koron - Norwegia

Czytali temat:
mart enty boj fra oszlo ja ja Magdalen@ famila Takatamjakas (888 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Wszystko wskazuje na to ze norweski rząd nie lubi za bardzo dzieci i chce by wszyscy byli bezdzietnymi singlami... Zamykają dochodowe lotniska i przekonują ludzi ze można sobie do innego lotniska autobusem czy pociągiem dojechać to kto wie... Faktem jest ze utrzymanie dziecka w Norwegi kosztuje kupę kasy i im więcej ma się dzieci tym więcej trzeba w pracy czasu spędzać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stash Qu
(stashqo)
Wiking
Normalna sprawa, rosną zarobki, inflacja, nikt za darmo przedszkola nie będzie prowadził. Szczególnie, że z tego co kojarzę to ostatnio rząd nakazał aby na jednego opiekuna przypadało mniej dzieci, przedszkola musiały więc zwiększyć zatrudnienie. Nie mam jedynie pojęcia co do tego ma kurs nok i zamknięcie lotniska dla emigrantów, ale ponarzekać zawsze warto, no nie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Z lotniskiem to chodziło dokładnie o Rygge, które to lotnisko było dochodowe i bardzo wygodne, to był przykład jednej z głupszych decyzji prawicowego rzadu. Ja wole na rzycie patrzeć obiektywnie, kilkanaście lat temu można było sobie w Norwegi pozwolić na dużo więcej niż obecnie a jeszcze przed „erą” naszych przyjazdów do Norwegi to Pakistańczycy czy Wietnamczycy byli w stanie dorobić się po kilka nieruchomości. Najzabawniejsze jest to ze kiedyś Norwegia była biedniejsza a były tu lepsze możliwości, dziś jest bardzo bogata a w biedniejszej Polsce ludziom zaczyna się żyć lepiej (bynajmniej widzę to w mazowieckim). Co do przedszkoli to są i tak stosunkowo tanie, w Warszawie ludzie płaca po 1500-2000zl.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Chciałem napisać życie a nie rzycie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Xx1 napisał:
Z lotniskiem to chodziło dokładnie o Rygge, które to lotnisko było dochodowe i bardzo wygodne, to był przykład jednej z głupszych decyzji prawicowego rzadu. Ja wole na rzycie patrzeć obiektywnie, kilkanaście lat temu można było sobie w Norwegi pozwolić na dużo więcej niż obecnie a jeszcze przed „erą” naszych przyjazdów do Norwegi to Pakistańczycy czy Wietnamczycy byli w stanie dorobić się po kilka nieruchomości. Najzabawniejsze jest to ze kiedyś Norwegia była biedniejsza a były tu lepsze możliwości, dziś jest bardzo bogata a w biedniejszej Polsce ludziom zaczyna się żyć lepiej (bynajmniej widzę to w mazowieckim). Co do przedszkoli to są i tak stosunkowo tanie, w Warszawie ludzie płaca po 1500-2000zl. Ja tylko w sprawie tego nieszczęsnego lotniska!!!.
To lotnisko, nie zostało zamknięte przez żaden Norweski rząd.
Tylko lokalne władze w Oslo, podniosły podatek gruntowy i inne pochodne w tym temacie, na to konkretne lotnisko.
Właściciel lotniska po dokładnej kalkulacji za i przeciw, zamknął prawnie lotnisko, a wszystkich pracowników wysłał na bezrobotne. które legalnie trwa dwa lata.
I tak władze w Oslo "dostały piąchą w nos".
Ludzie, ludziska, jak już chcecie się wypowiadać w jakiejś konkretnej sprawie, to czytajcie chociażby prasę krajową, a o lokalnej nie wspomnę.
Inaczej zawsze się ośmieszacie i nic więcej.
Norwegia, to nie polaczkowy kaczystan, gdzie każda ważna decyzja, zapada o północy spisywana na kolanie, kiedy świeci blady księżyc, którego trudno jest ukraść.
Z tym lotniskiem, jest dokładnie tak samo jak z bramkami, to NIE rząd stawia bramki, a jedynie władze lokalne, a to w Norwegi JEST BARDZO DUŻA RÓŻNICA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Z bompenger jest troszke bardziej skomplikowane niz to opisujesz
"Med samtykke frå Stortinget kan departementet fastsetje at det skal krevjast bompengar på offentleg veg, fastsetje storleiken på avgiftene, og setje vilkår om bestemt bruk av avgiftsmidlane. Bompengane kan nyttast til alle tiltak som denne lova gir heimel for. Dessutan kan dei nyttast til investeringar i faste anlegg og installasjonar for kollektivtrafikk på jernbane, inkludert sporveg og tunnelbane."
Proces jest dozo bardziej rozwlekly. Radze poczytac. www.faktisk.no/artikler/Gn6/hvem-bestemm...kal-betale-bompenger

A z panem x to sie nie kloc bo on ma racje.............zawsze Jak mowi ze koszt przedszkola w PL jest 1/10 sredniej pensji to tak jest i juz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Z lotniskiem to jest długa historia i z tego co pamietam to zaczęło się od tego ze Ryanair (który był właścicielem lotniska) nie przestrzegał norweskich standardów. Jeszcze jakiś czas temu rząd norweski, który faworyzuje lotnisko w Gardermoen mówił ze będą dobre połączenia kolejowe wiec po co przywracać lotnisko? Rygge to Østfold, nie podlega pod Oslo, jak lokalne władze Oslo mogą podnosić ceny gruntów w Østfold? Jak ktoś był ostatni raz w Warszawie na wycieczce szkolnej to zapraszam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Przeciez ty po prostu nie wiesz nic Tragiczne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok