Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Umowa, jasne warunki i wynagrodzenie: do tego ma prawo pracownik sezonowy - Norwegia

Czytali temat:
Tadek W Kasia K boj fra oszlo Łukasz Ch krakusik Onty_Ja_Gabriel_3. Krzysztof80 didowsky Lena Sobczak (1679 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Umowa, jasne warunki i wynagrodzenie: do tego ma prawo pracownik sezonowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
didowsky
(didowsky)
Wiking
Jeśli pracodawca proponuje stawkę akordową za 1kg malin około 14 koron, a prawo ustala minimalne wynagrodzenie godzinne w tej branzy na okolo 115koron per h. Jak moge ubiegac sie o swoje ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
didowsky napisał:
Jeśli pracodawca proponuje stawkę akordową za 1kg malin około 14 koron, a prawo ustala minimalne wynagrodzenie godzinne w tej branzy na okolo 115koron per h. Jak moge ubiegac sie o swoje ? Jeżeli podpiszesz umowę akordową to wtedy , nie obowiązuje stawka godzinowa.
Ponadto nie ma obecnie stawki 115-kr/t.
Jest oficjalna stawka minimalna dla sezonowych pow.18-roku, 123,15-kr/B.
Jednak, jest też stawka dla "stażystów-praktykantów" 70% stawki, dla stałych bez wykształcenia /143,05 - 70%/ co daje 100,135-kr. I to są obecnie stawki legalne, praca w tzw. akordzie /na kg.. szt., m3, koszyczki i inne wynalazki, też jest legalna dlatego.
NIKT, NIKOGO ,NIE ZMUSZA DO PODPISYWANIA TAKIEJ CZY INNEJ UMOWY.
Jednak umowę już podpisaną, trzeba niestety przestrzegać i nie psioczyć na forach za plecami "darczyńcy, wrednego krwiopijcy".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
didowsky
(didowsky)
Wiking
po pierwsze , jesli nie wiesz jak powinno wygladac minimalne akordowe wynagrodzenie to prosze nie wypowiadaj sie , a juz na pewno nie w takim ofensywnym stylu bo ja tylko zadalem pytanie. Poza tym prosze powiedz gdzie 'psiocze' na tego darczynce. Myslisz ze kazdy bedzie dawac sie oszukiwac ? Jesli jest cos zapisane w prawie to powinno byc respektowane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...stawka wydaje sie bardzo niska
...obyscie sie nie ,,pozabijali,,rodacy wsrod tych krzakow goniac za akordem(rekordem )
...zwroc uwage przede wszystkim na warunki socjalne- mieszkanie,prysznic,toaleta,bo z tym bywa tragicznie czasami
...jezeli cos bedzie nie tak to wzywaj Inspekcje Pracy na pole...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
didowsky napisał:
po pierwsze , jesli nie wiesz jak powinno wygladac minimalne akordowe wynagrodzenie to prosze nie wypowiadaj sie , a juz na pewno nie w takim ofensywnym stylu bo ja tylko zadalem pytanie. Poza tym prosze powiedz gdzie \'psiocze\' na tego darczynce. Myslisz ze kazdy bedzie dawac sie oszukiwac ? Jesli jest cos zapisane w prawie to powinno byc respektowane. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO W PRAWIE PRACY, JAK MINIMALNE AKORDOWE WYNAGRODZENIE !. I nie będę tutaj wnikał w szczegół, ponieważ uważam iż jesteś "botem tej administracji" jedynie by podbijać temat.
I jeszcze jedno.
Ja nie myślę, lecz ja to wiem, że psioczycie.
Najpierw jak niewolnicy, godzicie się na każde urągające warunki, "podpisując" cyrografy. PAMIĘTAĆ TRZEBA IŻ UMOWA USTNA, JEST RÓWNIEŻ WAŻNA W NORWEGI I NIE ZAWSZE JEST WYMAGANA UMOWA PISEMNA!.
Następnie wylewacie morze jadu i nienawiści, ponieważ nie dajecie rady fizycznie i psychicznie na danym projekcie.
Ponadto zanim następnym razem zaczniesz się znowu głupio bronić, to chociaż przeczytaj dokładnie inne odpowiedzi na zadawane pytania.
To tyle z mojej strony w tym administracyjnym sztucznym temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
didowsky
(didowsky)
Wiking
a czy przypadkiem nie jest tak ze przy stawce akordowej zarobki musza byc tak ustalone aby nie byly wiecej niz 20% nizsze od tej godzinowej ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok