Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pracy jest więcej niż fachowców: nad fiordami potrzeba siły roboczej. Szczególnie w Oslo - Norwegia

Czytali temat:
Mariusz Kucharski Jarek K norge 72 norge 72 tomasz jagodziński Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski boj fra oszlo ja ja Łukasz Ch Ikett Personalpartner Miroman Odin MNMN (1192 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Z moich obserwacji wynika ze oczywiście brakuje rąk do pracy, ale stawki w firmach są śmieszne wiec młodzi uczą się zawodów, które dają szanse na godne zarobki, wymagania w firmach są tak wyśrubowane ze słabi fachowcy nie utrzymują się długo na stanowisku a dodatkowo pensja, która nie starcza na życie nie jest szczególnie dla nich motywująca. Oczywiście wiele miast się rozbudowuje, najbogatsi jeżdżą coraz lepszymi autami a tym na dole coraz ciężej związać koniec z końcem. Pracowników przyciąga się dobra płaca i dobrymi warunkami...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 38  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...to sa zle wiesci dla wszystkich
...trudno bedzie o podwyzke
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
121 Postów

(pozytywnazołza)
Stały Bywalec
Moze w koncu Norwegowie bedą doceniac tych pracownikòw co u nich pracują (co zostali ) ,na mysli mam tutaj obcokrajowcòw , moze beda czesciej mogli liczyc na norweskie podwyżki... moze polacy beda bardziej szanowani, doceniani..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
kris ***
(kris205)
Wiking
W Oslo na norweskich budowach zaczeli wprowadzać od jakiegoś czasu tak zwane WYŚCIGI SZCZURÓW kosztem jakości i zdrowia które sa dla mnie najważniejsze .Jeszcze projekt dobrze nie wystartuje A już ma odległe opóźnienia, chore. Współczuję tym którzy kupują takie mieszkania,Tyle milionów koron A jakość wykonania porażająca . Polacy są gonieni ciągle ino terminy i terminy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...chłopy pomyślta!
...mam zagadke dla ,,was,,,
....czy jest chociaz jeden kraj w których polscy pracownicy po chwilach ,,chwały,,
...nie zostali znienawidzeni
...USA,Irlandia,GB,Holandia,Niemcy,itd... znienawidzeni!
...a były momenty,, chwały,,
...USA do dziś wspomina Solidarność,Irlandczycy byli dla Nas jak bracia jeszcze niedawno,Anglicy pokochali Nas za dywizjon 303,Holendrzy szanowali za waleczność pod Grunwaledem,Belgowie dziękowali za księzniczke Matylde polskiego pochodzenia,itd...
...kiedy Norwegowie nas wyplują?????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Polacy za granica narzucają sobie dużo większe tempo niż w kraju, branże, która opanujemy sprowadzamy na psy, później marudzimy ze nam zle i jedziemy do innego kraju. Na szczęście młodsze pokolenia, choć są nazywane leniwymi są mądrzejsze. Ja osobiście w każdej branży pracowałem jak głupi, ale się ceniłem, jednak zawsze jest granica stawki, po której już nie ma zleceń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
121 Postów

()
Stały Bywalec
bojfraoszlo napisał:
...chłopy pomyślta!
...mam zagadke dla ,,was,,,
....czy jest chociaz jeden kraj w których polscy pracownicy po chwilach ,,chwały,,
...nie zostali znienawidzeni
...USA,Irlandia,GB,Holandia,Niemcy,itd... znienawidzeni!
...a były momenty,, chwały,,
...USA do dziś wspomina Solidarność,Irlandczycy byli dla Nas jak bracia jeszcze niedawno,Anglicy pokochali Nas za dywizjon 303,Holendrzy szanowali za waleczność pod Grunwaledem,Belgowie dziękowali za księzniczke Matylde polskiego pochodzenia,itd...
...kiedy Norwegowie nas wyplują?????????

Chłopy pomyślta! dlaczego Holendrzy gratulują dzis Polskiemu rządowi za tak skuteczne uszczelnienie Vat-u w Polsce,ze tak wspaniale gospodarka Polska sie dźwignèła. Dnia dzisiejszego premier Polski byl zaproszony do Holandii,aby wskazac Holenderskiemu rządowi wskazòwki dotyczące uszczelnienia Vat-u w Holandii dziwita się..? czy nie dziwita się.. ?
To jest dopiero zagadka dlaczego tak sie dzieje.. ?????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Polska zła...Polacy źli...tylko oni geniusze.... Polscy?! ... jak to możliwe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
To musze przyznac: Wskazywac wskazowki to morawiecki potrafi. Szczegolnie wskazowki nieprawdziwe albo takie ktore sam wymyslil. Takie wskazowki sa dobre, bo ich nie widac i wtedy mozna mowic ze sa jak ich nie ma.
Tak wiec................... jest dobrym wskazywaczem wskazowek wskazywaczem. Ten wskazywacz jest coraz wiekszy, w miare wzrostu ilosci klamliwych wskazowek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok