Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
rogal78 napisał:
nie umią

Może chociaż pisać umieją.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Janek1972
(Janek1972)
Wiking
Kilka godzin temu była diametralnie inna dysproporcja polubień do tego tematu - rozgrywają nas jak niewolników !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Janek1972
(Janek1972)
Wiking
Ten portal to jawna forma manipulacji i odurniania Polaków ! Prowadzony jest przez WSIowe i UBckie służby ! Ciekawy jestem jak długo mój post się utrzyma...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Jak wielu z nas wie w Norwegi obowiązują limity przepracowanych godzin w miesiącu. W państwie bezgotówkowym, bez możliwości dorobienia na czarno (co jest całkiem normalne i w pełni usprawiedliwione jeśli panstwo łupi i pozostawia mieszkańcom tylko tyle by nie zdechli i by mogli dalej tyrać na bezwzględna machinę do wyzysku) już nie będzie możliwości przejścia z klasy robotniczej do chociażby wyższej klasy średniej. Bitcoin był jakąś nadzieją by uciec kontroli banksterow i rządzących, ale od kiedy banki i rządy wypowiedziały wojnę kryptowalutom widząc w tym wielkie zagrożenie dla ich wyzyskiwaczego systemu kurs kryptowalut poleciał na łeb, na szyję. Dystans między biednymi się zwiększa i niedługo kiedy sztuczna inteligencja pozbawi nas większości stanowisk i będziemy żyli w nędzy bogaci będą zbyt silni by tak jak to często bywało w histori ruszyć na nich z kosami... Łudźmy się dalej ze państwo i bogaci się o nas troszczą...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
zaskar bygg
(zaskarbygg)
Wiking
Placenie karta kosztuje sklep 2% w Japoni mozna placic prawie za wszystko w krypto. Jeszcze kilka lat i bedzie to standart, z reszta juz tak mozna placisz dalej karta na ktorej jest krypto i z portwela kryptowalut znika ci kasa a sklep dostaje oplate np. nok
Ale do tego spoleczenstwo musi dorosnac, tak jak do ebili, glaskanie szkielka z usmiechem na twarzy juz opanowali
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Neutral
(Neutral)
Wiking
Xx1 jeżeli twierdzisz że państwo norweskie rżnie Cię podatkiem, i zostawia tylko tyle co na przeżycie, zawsze możesz wrócić do polski ,kraju o cudownej gospodarce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Neutral, w ludzkiej naturze jest choć trochę kombinować. Każdy dba o swój interes. Bankierzy czy politycy to zwykli ludzie, często są głupi (choć wykształceni), niektórzy znęcają się nad rodzinami, inni robią świństwa kiedy nikt nie widzi, duża cześć oczywiście jest w porządku, ale oni decydują o naszym życiu sami nie będąc idealnymi. Jeśli będą mieli pełna kontrole nad nami to będzie koszmar, tylko sekty chcą mieć pełna kontrole. Co do polski to mam w rodzinie wielu zdolnych ludzi, którzy doszli do konkretnych zarobków a te nasze w Norwegi są dla nich co najmniej śmieszne. Zreszta zawsze trzeba brać pod uwagę różnice w cenach, podobno czterokrotna, czyli jeśli ktoś zarabia tu np 20000nok na reke to w Polsce wystarczy mu 5000nok. Ja osobiście dużo pracuje i sporo zarabiam, gdybym miał rodzine w Polsce to pewnie bym stawiał kolejny dom, ale mam rodzine tu i muszę tyrać po godzinach na to na co jeszcze kilka lat temu zarabiałem pracując 7,5 gdz dziennie bo ceny drastycznie wzrosły.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Są rzeczy które nie jest trudno zrozumieć. Jeśli zamiast gotówki wszelki obrót pieniędzmi będzie rejestrowany to jest oczywiste że będzie to służyło wyłącznie państwu. Polacy są ostatnią nacją która kocha być kontrolowaną.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
TomaszLenartowicz napisał:
Są rzeczy które nie jest trudno zrozumieć. Jeśli zamiast gotówki wszelki obrót pieniędzmi będzie rejestrowany to jest oczywiste że będzie to służyło wyłącznie państwu. Polacy są ostatnią nacją która kocha być kontrolowaną.
Hm....... jako obywatel jakiegos panstwa, jestem dosc mozno zaimteresowany, zebys nie zarabial na czarno i nie placil podatku. Tak jak ja place.
Chyba na tym polega panstwo, nie?
Skoro jednak nie moge na ciebie liczyc ze placisz podatek to trzeba kontroli......proste
I oczywiscie masz racje! To bedzie sluzylo panstwu, tylko........... panstwo to przeciez ja i ty. A jesli nie....to droga wolna, kotku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok