Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

To pracodawca opłaca nocleg i zakwaterowanie. Koniec wątpliwości w budowlance - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu To pracodawca opłaca nocleg i zakwaterowanie. Koniec wątpliwości w budowlance
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ANDREW11)
Wiking
To proszę jeszcze o wyjaśnienie jak jest z wypłacaniem diet w delegacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(ideapad310)
Początkujący
Napisaliscie w artykule ze Tyczy sie firm ktore maja uklad zbiorowy

Takie przepisy regulowane są przez układ zbiorowy (allmenngjort tariffavtale), który obowiązuje w branży budowlanej

Sek w tym ze uklad zbiorowy ma ok 1 % firm budowlanych....czy wychodzi na to ze reszte to nie obowiazuje ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Panam
(Panam)
Wiking
Bardzo dobre pytanie, tez sie pod nie podpinam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(pwroblewski7)
Wiking
tam gdzie pracuję diety jest jak szef wynajmie mieszkanie z kuchnią 736 nok za dzień , jak bez kuchni to ponad 1000 nie wiem dokładnie ponieważ zawsze miałem z kuchnią.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Andrzej Milkowski
(andrea50)
Wiking
Czy to prawda że za dojazdy do pracy własnym samochodem firma w rozliczeniu długości trasy dojazdu może liczyć kilometry pomiędzy granicami miast. To jest granica miasta zamieszkania a granica miasta pracy, a nie miejsce zamieszkania ( wyjazd do pracy ) a miejsce pracy ( przyjazd do pracy ) ? Akurat te cztery kilometry różnicy w odległości pozwalają im wypłacać niższą rekompensatę ( strefę ) za użytkowanie własnego samochodu do celów dojazdu do i z pracy.
Pozdrawiam. Andrzej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Maxx Tiger
(Maxx1971)
Wiking
Temat bardzo interesujący, znam osoby które były oddelegowane na jakiś określony czas poza miejsce swojego zamieszkania i dostawały wynagrodzenie od 250 kor/dzień do 625 kor/dzień a znam takich co dostali lokum a b. niskim standardzie i żadnych "diet", czy jest ktoś kto potrafi prosto wytłumaczyć lub zna przepis, paragraf mówiący o dietach ?? bo czuje że to nie do końca jest po prawie..pomoże ktoś ??
Pozdrawiam Stan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ozoot
(Ozoot)
Wiking
Witam. Pytanie moje czy ktoś wie gdzie dokładnie znaleźć te regulacje prawne szukałem na lovdata, arbeidstilsynet i tak jakoś nie mogę znaleźć proszę o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok