Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
Zainteresowalem sie Gdzie jest taki kraj w ktorym sa sami fajni ludzie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
2sort napisał:
Zainteresowalem sie Gdzie jest taki kraj w ktorym sa sami fajni ludzie?

Dobre : ) Ale zawsze istnieje prawdopodobienstwo spotkania samych fajnych ludzi, im jest ich wiecej tym wieksze.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Satokh napisał:

Poza tym każdy jest kowalem swojego losu. Jeśli czujesz się obco, nie możesz się odnaleźć to chyba czas przemyśleć swoje położenie. Po co się męczyć i być nieszczęśliwym? Może lepiej wrócić i zarabiać w Polsce najniższą krajową i czuć się u siebie.
Peace

Wlasnie rozmawiamy tu o powrotach do Polski. Ale nic nie jest czarno-biale i nie jest latwo podjac taka decyzje z dnia na dzien. Wizja Mrożka w Emigrantach nadal aktualna.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Lahotron
(Lahotron)
Wiking
Tak czytam komentarze i kazdy po swojemu albo broni Norwegii albo miesza z blotem.
A ja powiem:
1. A kto obiecywal ze bedziesz sie czuc jak u siebie w domu w Norwegii?
2. Moim zdaniem ten kto odczuwa ze jest tutaj niechciany to albo faktycznie jest niechciany i jest do tego jakis powod, albo ma niska samoocene i kompleksy.
3. Kazdy ma swoja historie, nie wrzucajmy ludzi do jednego worka.

Mieszkam w NO od 10 lat i szanuje siebie jako Polaka, nie probuje udawac ze jestem 'norsk' bo mnie stac tutaj na dom czy na nowe auto. Nie wstydze sie tego kim jestem. Tylko tak mozna uzyskac szacunek lokalnych.
Pamietajcie ze jestesmy tutaj goscmi, ile by sie lat nie mieszkalo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 34  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Patriota Polak
(Patriota1)
Wiking
W NO to są dobre tylko pieniądze ale ,tylko w tedy gdy wymieniasz je na PLN
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 21  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
J M
(y36)
Wiking
jak korona za kilka miesiecy bedzie po 39 groznych to ruszy fala
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PolskaKrew i
(PolskaKrew)
Wiking
otóż to, właśnie przez kurs korony norwegia staje sie mało atrakcyjna. Każdy umie liczyć.
Jak słyszę że niektórzy mówią że odkładają na czysto 10-12 tyś nok to ja się pytam po co tu jesteś????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Karol O
(karol01)
Wiking
wyjechalem w 2015 do UK i po problemie, normalnie zyje w cywilizowany kraju a nie jak szczur w piwnicy jak polowa emigrantow norweskich,no i ta pogoda , ludzie , kultura , jezyk, no wreszczcie chce sie zyc ! w No byla dobra kasa ale sie skonczylo eldorado, teraz tylko twardziele i niedobitki zostaly w NO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
PolskaKrew napisał:
otóż to, właśnie przez kurs korony norwegia staje sie mało atrakcyjna. Każdy umie liczyć.
Jak słyszę że niektórzy mówią że odkładają na czysto 10-12 tyś nok to ja się pytam po co tu jesteś????

Po pierwsze:
- Ciekawy jestem, ile ty odkładasz miesięcznie ponad te 12,-tys. nok skoro tu siedzisz i to jeszcze na takim wygwizdowie.
Po drugie:
Nawet gdyby ta korona na dzień dzisiejszy była i po 0,30,-zł. to ja się pytam ciebie.
KTO W POLSCE NA DZIEŃ DZISIEJSZY ODKŁADA NA CZYSTO, TRZY TYSIĄCE ZŁOTYCH.
Oczywiście pracując jako fizyczny po 37,5,- godziny tygodniowo i 150 godzin miesięcznie.
Bez stresu i kombinowania jak koń pod górę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jolanta nilsen
(jolanta nilsen)
Wiking
wszystko zalezy jaka prace chcesz podjac pamietam kiedys 15 lattemu jeden chiszpan powiedzial ze Norwegia jest dla ludzi malo ambitnych bylam w szoku po latach to rozumiem wszystko zalezy od tgeo jaka prace podejmuje obcokrajowiec jesli taka jaka norweg nie chce to jest ok ale jesli ma wieksze ambicje to zaczynaja sie schody . rozumiem flustracje rodakow i innych obcokrajowcow bo jesli ktos ma wieksze kompetencje od Norwegow i zna b dobrze jezy a pracuje np w elicie to ma prawo do flustracji. specjalnie jesli Norwegia informuje ze nie ma dyskryminacji ,rasizmu i wszystko jest the best,, no oczywiscie wszystko robia tylko ze w bialych rekawiczkach. i z takim zaklamaniem jest sie ciezko pogodzic. my Polacy uwielbiamy gadac na siebie na panstwo . powinnismy brac przyklad z norwgow wszystkie brudy czyszczone we wlasnych granicach i wspaniale sie wybielanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok