Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Narkotyki zamiast soku i bagażnik wypełniony dorszami. Polscy przemytnicy wciąż zadziwiają Norweską Służbę Celną - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
konny
(konny)
Wiking
Dlaczego kierowca z dorszem zostal zatrzymany? Czy nie wolno wywozic ryb, czy wywozil ich zbyt duzo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(Ninka28)
Wiking
Tez jestem ciekawa dlaczego został zatrzymany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
thorberg6
(thorberg6)
Wiking
Jest limit ile kilo filetów można maksymalnie wywieść z Norwegii. O ile pamiętam to jest to 15 kilo, niech chce mi się sprawdzać .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(silwer_84)
Wiking
Do końca 2017r. było 15kg i okaz z głową (mógł być i halibut 100kg, byleby wypatroszony i koniecznie z głową).
Od początku 2018r. obowiązuje zapis:
"Wyjeżdżając z Norwegii, można zabrać ze sobą 10 kilogramów ryb albo produktów rybnych z własnych połowów.
Jeżeli połowy ryb odbyły się w ramach działalności przedsiębiorstwa rybnego, wówczas maksymalna ilość wywożonych ryb lub produktów rybnych wynosi 20 kilogramów, pod warunkiem, że zorganizowane połowy zostały udokumentowane."
>>www.toll.no/en/l/languages/pl/przepisy-c...z-norwegii1/>>
Byłem w tym roku na wyprawie wędkarskiej. Z życia wyglądało to tak, że przed powrotem do Polski właściciel mariny wydał nam (wędkarzom) kartki A4, na których widniał dorsz, czarniak, plamiak i karmazyn, ale nie było molwy (a tego gatunku połowiliśmy najwięcej). Pewnie sam przygotował takie cudo i jedyne co zrobił to podpisał (pieczątki chyba też nie było). Nie mieliśmy pewności co by było gdyby... Norwegia piękny kraj i piękne łowienie, ale wędkarze jadący po "mnienso" - żenada i wstyd, nieważne czy z Polski, Rosji czy Niemiec!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok