Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Karol Sikorski
(Karol789)
Wiking
Zasmucę tu niektórych. Pani Katarzyna po utracie pracy, szybko otrzymała nową propozycję pracy w zawodzie, w sąsiedniej komunie, gdyż jest świetnym fachowcem. Całość rozmowy z Katarzyną Jachimowicz na Youtube -Warto Rozmawiać 19.01.2017. Walczy o godność, o wolność z machiną państwa socjalistycznego. Niestety Norwegia jedzie bezrefleksyjnie jak walec wraz z postępem. Nie licząc się z opinią narodu, ideologia neomarksizmu gnębi i tłamsi kolejne dusze. Tym większe brawa dla odważnej Polki. Jeszcze Polska Nie Zginęła, bo niektóre państwa już się poddały...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -64  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
SENTEX napisał:
Pani Katarzyna powinna być deportowana do Salwadoru razem z reszta tych debili z Polski którzy zachowują sie ja w sredniowieczu....W stanach by ja wsadzili do paki i zaplacila by milionowe odszkodowanie niech sie cieszy ze to tylko Norwegia ..........A wojtek 23 niestety prowokuje Pani Katarzyna juz wrocila pod skrzydla Episkopatu

Przyrzeczenie Lekarskie – przysięga nawiązująca treścią do Deklaracji genewskiej, składana przez absolwentów kierunku lekarskiego oraz lekarsko-dentystycznego uczelni medycznych w Polsce. Tekst Przyrzeczenia stanowi część Kodeksu Etyki Lekarskiej, uchwalonego przez Krajowy Zjazd Lekarzy:[1]

Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

obowiązki te sumiennie spełniać;
służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;
nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego;
strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych;
stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.

Ginekologia – dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego.

Lekarz – osoba posiadająca wiedzę i uprawnienia do leczenia ludzi i zwierząt[1][2]. W Polsce jest nim osoba posiadająca właściwe kwalifikacje, potwierdzone wymaganymi dokumentami, do udzielania świadczeń zdrowotnych, w szczególności do: badania stanu zdrowia, rozpoznawania chorób i zapobiegania im, leczenia i rehabilitacji chorych, udzielania porad lekarskich, a także wydawania opinii i orzeczeń lekarskich, w zakresie swojej specjalizacji[3][4].
Czy w Norwegii obowiązuje inne pojęcie "lekarz"?

Antykoncepcja, zwana również kontrolą narodzin lub kontrolą płodności – zbiór metod lub środków służących zapobieganiu ciąży[1]. Planowanie, udostępnianie i stosowanie antykoncepcji nazywane jest planowaniem rodziny[2][3]. Bezpieczny seks, w tym stosowanie męskich lub żeńskich prezerwatyw, może również uchronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową[4][5]. Antykoncepcja stosowana jest już od czasów starożytnych, jednak skuteczne i bezpieczne metody stały się dostępne dopiero w XX wieku[6]. W niektórych kulturach dostęp do antykoncepcji jest celowo ograniczany, ponieważ uznawana jest ona za moralnie lub politycznie niepożądaną[6].

Wszystko z wikipedi

Moim zdaniem niesłusznie przegrała.
Płodność to nie choroba a spirala metodą jej leczenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -17  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Spirale są passe,no bo to wiadomo czy ma czy nie..jest chętna czy nie...teraz na topie wśród lasek jest plasterek na ramieniu...i jak chcesz to mnie Janusz bierz!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
czesio2009 napisał:
Spirale są passe,no bo to wiadomo czy ma czy nie..jest chętna czy nie...teraz na topie wśród lasek jest plasterek na ramieniu...i jak chcesz to mnie Janusz bierz!!!
Czesio a Ty dobrze widzisz? Żebyś czasem nie ganiał panny z plasterkiem niquitin
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(Krowa)
Początkujący
Dobrze ze sie tej zacofanej i zawiedzonej pozbyli. Jednago kverulanta mniej Nie ma zadnego przymusu do wykonywania zawodu lekarza. Jest natomiast cos takiego jak zakres obowiazkow. A tak wogole to ta pani mi dynda
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 29  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Chuck Norris napisał:
czesio2009 napisał:
Spirale są passe,no bo to wiadomo czy ma czy nie..jest chętna czy nie...teraz na topie wśród lasek jest plasterek na ramieniu...i jak chcesz to mnie Janusz bierz!!!
Czesio a Ty dobrze widzisz? Żebyś czasem nie ganiał panny z plasterkiem niquitin
. Z niquitinem jeszcze bardziej napalona!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Krzysztof Eter
(jeger44)
Wiking
Poplasterkowy synuś właśnie ma, 14 dni dzisiaj. Tylko wazektomia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
PAOLO COSTA napisał:
ODWAZNA KOBIETA!!!!
Bzdura totalna!
Głupia i zachukana parafialnie, myślała, że coś zawojuje, podpuszczona przez miejscowego katolickiego klechę.
Lekarz nie ma prawa ingerować pacjentowi w jego prywatny aktualny Światopogląd.
Ma jedynie, wykonywać rzetelnie swój wyuczony zawód lekarza i tyle we tymże tymmacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
Ja Gabriel napisał:
PAOLO COSTA napisał:
ODWAZNA KOBIETA!!!!
Bzdura totalna!
Głupia i zachukana parafialnie, myślała, że coś zawojuje, podpuszczona przez miejscowego katolickiego klechę.
Lekarz nie ma prawa ingerować pacjentowi w jego prywatny aktualny Światopogląd.
Ma jedynie, wykonywać rzetelnie swój wyuczony zawód lekarza i tyle we tymże tymmacie.

Bzdura totalna!
Nikt nie jest niewolnikiem i kazdy ma prawo odmowic. Jedni wierza w milosc do kota inni maja swoje przekonania.
Prawo ustanawiaja ludzie mniej lub bardzie poczytalni, ale to nie znaczy ze ja musze sie z tym zgadzac.
Tak lekarz ma wykonywac rzetelnie swoj zawod MA LECZYC
W jaki sposob ingerowala w swiatopoglad odmawiajac wykonania zabiegu?
Aborcji tez nie ma prawa odmowic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -16  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
napisał:
Ja Gabriel napisał:
PAOLO COSTA napisał:
ODWAZNA KOBIETA!!!!
Bzdura totalna!
Głupia i zachukana parafialnie, myślała, że coś zawojuje, podpuszczona przez miejscowego katolickiego klechę.
Lekarz nie ma prawa ingerować pacjentowi w jego prywatny aktualny Światopogląd.
Ma jedynie, wykonywać rzetelnie swój wyuczony zawód lekarza i tyle we tymże tymmacie.

Bzdura totalna!
Nikt nie jest niewolnikiem i kazdy ma prawo odmowic. Jedni wierza w milosc do kota inni maja swoje przekonania.
Prawo ustanawiaja ludzie mniej lub bardzie poczytalni, ale to nie znaczy ze ja musze sie z tym zgadzac.
Tak lekarz ma wykonywac rzetelnie swoj zawod MA LECZYC
W jaki sposob ingerowala w swiatopoglad odmawiajac wykonania zabiegu?
Aborcji tez nie ma prawa odmowic?

Nie będę z tobą polemizował w tym temacie, ponieważ jak widać z twojego wpisu nie do końca rozumiesz zapodanego problemu, a mnie osobiscie nie chce się robić tobie indywidualnego wykładu na tematy tobie mentalnie niedostępne.
Niemniej zejdę na twój poziom i dam przykład z życia wzięty, z pacu budowy.
Majster na budowie, każe tobie założyć szelki bezpieczeństwa i wejść na belkę, wiszącą nad gruntem na wysokości 20m i zdjąć niebezpieczny element zagrażający innym wypadkiem zagrażającym życiem.
Majster poucza ciebie co masz wykonywać na jego bezpośrednie głosowe polecenia, każe podpisać odpowiedni dokument stanowiskowego przeszkolenia HMS, ty podpisujesz a następnie, odmawiasz wykonania tego polecenia, ponieważ uważasz iż nie jesteś w stanie tego bezpiecznie wykonać, ponieważ twoje obecne wyszkolenie, nie daje bezpiecznej gwarancji bezpieczeństwa dla wykonania tego zadania.
Mijają 2 godziny bezproduktywnej paplaniny, a w tym czasie ten element urywa się i powoduje znaczne szkody materialne i zdrowotne dla innej osoby przebywającej prawnie w zasięgu tego konkretnego problemu.
Majster zgłasza wniosek o zwolnienie z pracy w trybie natychmiastowym ze wszystkimi prawnymi skutkami ponieważ mogłeś a nie chciałeś uczestniczyć w usunięciu niebezpiecznego budowlanego problemu.

TAK właśnie, jest teraz z tą konkretną lekarką, ona powinna, jednak nie może, ponieważ jej prywatne odczucie, jest niezgodne z tym co wcześniej i bez przymusu podpisała.
Jednymi słowy jest NIEBEZPIECZNA DLA PACJENTÓW.
Dokładnie tak samon jak ten przykładowy budowlaniec, na tym przykładowym placu budowy, mógł uniknąć wypadku, jednak nie chciał, zasłaniając się na wyrost prawem, do własnego decydowania o tym co może a co nie powinienen wykonywać pomimo zewnętrznej pomoczy Majstra.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok