Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polska lekarka zwolniona za klauzulę sumienia. Złoży pozew przeciwko pracodawcy - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Polska lekarka zwolniona za klauzulę sumienia. Złoży pozew przeciwko pracodawcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Ma Bo
(mikamika)
Wiking
mam nadzieje ze wynik rozprawy okaże się niekorzystny dla Polki, tak i tu jak i ewentualnie w Strasburgu!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 24  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
myślisz, że zrozumiało z 5 na 100
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
nie wiem czy to prawda, ale słyszałem kiedyś, że lekarz składa przysięgę do kogoś tam, że będzie ratował ludzkie życie
ale chyba nic tam nie było, że ma obowiązek zapobiegać życiu
albo coś przeinaczyłem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
myslala,ze jej krucjata cos zdziala a tu zonk.To nie polska tutaj prywatnych przekonan religijnych nie wnosi sie do sfery publicznej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Josephvol.2 napisał:
[quote
A gdzie jest napisane że ma obowiązek zmuszać kogoś do swoich przekonań?

Pani dohtor ma prawo do swoich przekonań, nikt jej nie zmuszał do zakładania spirali czy robienia skrobanek (co jest zgodne z norweskim prawem), a sama chciała narzucić swoje przekonania drugiej osobie.... Hipokryzja.....[/quote]

Lekarz zatrudniony przez kommune musi wykonywac wszystkie obowiazki jakie naklada na niego pracodawca. Lekarz ktory otrzymuje kommunalny tilskudd musi rowniez stosowac sie do umowy podpisanej z kommuna i wykonywac swoje obowiazki wynikajace z prawa.
Problem lekarzy z reservasjonsrett jest szczgolnie duzy w malych kommunach, gdzie lekarzy jest malo i sprawa sumienia lekarza musi byc odlozona na plan drugi. Wpierw dobro pacjenta ( wynikajace zarowno z prawa jako i linii etycznych ) , pozniej sumienie lekarza.

Zakladanie spirali nie jest objete reservasjonsrett i kazdy lekarz to wie. Aborcje dokonuje szpital ( nie fastlege) wiec jaki problem ma ta kobieta?
Na pewno raza ja rowniez tabletki ellaOne ( nødprevensjon ) lezace bezczelnie w aptekach, kondomy oraz p-piller.
Co bedzie dalej - pikieta przed miejscowa apteka?




Na szczesie chrzescijan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Darek Oslo
(Darek1969)
Wiking
Co za lekarka....Niech wraca do Polski leczyć swoją "klauzulą sumienia". Jeszcze będzie się sądzić. Skąd się biorą tacy ludzie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Darek Oslo
(Darek1969)
Wiking
Lekarz ma obowiązek pomagać pacjentowi a nie za niego myśleć. Jeśli chcę usunąć ciążę to moja sprawa. Ale widzę, że są tacy którzy myślą, że ich zdanie jest najważniejsze, nawet jak ich nie dotyczy.... A klauzula sumienia to pojęcie nieznane Norwegom. Więc raczej w Norwegii nie ma znaczenia. A jak się pani lekarz tu nie podoba to niech się spakuje i wraca do Polski, tam teraz może się powoływać na swoja klauzulę sumienia....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Tomcio77)
Wiking
A ja drogi Darku powiedzial bym twoje podejscie do zycia kazdej normalnej dziewczynie ze ty nie widzisz problemu zeby ZABIC dziecko ..dla mnie kazdy kto usuwa dziecko jest dzieciobujca i niczym sie nie rozni od czlowieka ktory zabija drugiego bezbronnego czlowieka na ulicy...nie dajac mu nawet szansy obrony.Nikt nam nie dal wladzy rozporzadzac czyims zyciem...Idac z kims do lozka zawsze trzeba sie liczyc z konsekwencjami ale wiem wiem my NIBY ludzie jestesmy egoistami delitkanie mowiac....Dlatego teoria ewolucji przeczy wszystkiemu my nie pochodzimy z malp my sie zmieniami z ludzi w zwierzeta albo jeszcze cos gorszego....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
Tomcio77 napisał:
A ja drogi Darku powiedzial bym twoje podejscie do zycia kazdej normalnej dziewczynie ze ty nie widzisz problemu zeby ZABIC dziecko ..dla mnie kazdy kto usuwa dziecko jest dzieciobujca i niczym sie nie rozni od czlowieka ktory zabija drugiego bezbronnego czlowieka na ulicy...nie dajac mu nawet szansy obrony.Nikt nam nie dal wladzy rozporzadzac czyims zyciem...Idac z kims do lozka zawsze trzeba sie liczyc z konsekwencjami ale wiem wiem my NIBY ludzie jestesmy egoistami delitkanie mowiac....Dlatego teoria ewolucji przeczy wszystkiemu my nie pochodzimy z malp my sie zmieniami z ludzi w zwierzeta albo jeszcze cos gorszego....
-----
Tomeczku,dobrodzieju - masturbacja ma sie rozumiec jest Ci calkowicie obca nasamprzyklad?
Poswieciles swa chuc dla Niepokalanej Panienki,?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok