Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

114 Posty
( )
(777)
Początkujący
paco napisał:
Czyli, majac norweskie, B (po wymianie) a robiac teraz inna kategorie, to bedzie ona nie wazna?
Zna ktos jakas podstawe prawna?
Dlaczego nie beda chcieli uznac nowej kategorii?
Rezydentura jak wiadomo to nie to samo co obywatelstwo.


udokumentuj ze przebywasz 185 dni w PL i wszystko Ci uznają jesli nie to niestety w pl ich tez nie wymienisz chyba ze poswiadczysz nieprawde tych 185 dni pobytu ,ale u norkow juz Ci to nie przejdzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty
( )
(777)
Początkujący
wyjscie z niewygodnej sytuacji ,przeprowadzic sie z powrotem do Polski .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów

(KrissLE)
Wiking
Kat.B będzie ważna non stop,w sumie to po pięciu latach powinno się wymienić,sytuacja z wyjazdem,180 dni tyczy się tylko zawodowych kategorii,w 2013 roku wszedł przepis,jeżeli osoba jest zameldowana w Norwegii,nie może robić Zawodowych Praw Jazdy w innym kraju, koszt w Drammen kat.C 52.000 nok E do C 27.000 nok i Yrkessjåførbevis tak zwany przewóz rzeczy 36.000 nok trochę kieszeń boli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Cos tu jest nie tak Kriss LE.Jezeli poswiadczysz ze przebywales w polsce 185 dni to na jakiej podstawie norki podwaza twoje prawko.
Hvis du har tatt førerkortet i utlandet etter at du ble registrert med fast bopel i Norge, må du dokumentere at du enten hadde fast bopel i landet som utstedte førerkortet på det tidspunktet du fikk det, eller at du tok førerkortet etter et studieopphold som varte i minst seks måneder.
Strona statens vegvesen Sist oppdatert: 19. oktober 2015
W polsce poswiadczenie 185 dni w roku kalendarzowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
420 Postów

(optymysta)
Wyjadacz
maksica napisał:
Cos tu jest nie tak Kriss LE.Jezeli poswiadczysz ze przebywales w polsce 185 dni to na jakiej podstawie norki podwaza twoje prawko.
Hvis du har tatt førerkortet i utlandet etter at du ble registrert med fast bopel i Norge, må du dokumentere at du enten hadde fast bopel i landet som utstedte førerkortet på det tidspunktet du fikk det, eller at du tok førerkortet etter et studieopphold som varte i minst seks måneder.
Strona statens vegvesen Sist oppdatert: 19. oktober 2015
W polsce poswiadczenie 185 dni w roku kalendarzowym.


chopie - patrz na daty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
tomasz klis
(simon81)
Wiking
Witam Kriss LE.Bardzo prosze o info jak udało ci sie rozwiazac ten problem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Marcin Zwidryn
(maksica)
Wiking
Witam serdecznie.A ja już po 6-cio miesięcznej batali z Vegvesen i we wtorek idę sobie trzepnąć fotkę do nowego prawka.Trzymam kciuki za pozostałych ,którzy są przed lub w trakcie wymiany prawka.
Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Witam,
Wlasnie jestem w trakcie wymiany 2 praw jazdy Zony i swojego. Z zona jest latwiej bo ma samo B ale wydane juz po przyjezdzie do Norwegii. Wjazd do NO ma 24/08/2010 a prawko wydane 17/01/2011. Nie bylo latwo bo nie chcieli przyjac wnosku bo niby wydane po przyjezdzie. Napisalem dlugie pismo bo jak rozumuje fast bopel jest po 185 dniach i na dodatek roku kalendarzowago wiec od przyjazdu do wydania prawka ma 146 dni a na dodatek jesli rozumowac rok kalendarzowy to w 2010 ma 129 dni pobytu a 17/01/2011 dopiero 17. Umotywowalem to tym ze w dniu 17/01 chciala robic w NO prawko ale odmowiono jej bo musi miec fast bopel by zaczac tu kurs. I kolo sie zamyka - wniosek przyjeli i rozpatruja ale nie ma ludzkiej sily by nawet jak odmowia t z pomoca adwokata to zalatwic.
Teraz moje prawko zawodowe BE/CE/DE + oba swiadectwa kwalifikacji. Wszystkie prawka mam wydane przed przyjazdem. Kwalifikacje te podstawowa na CE tez ale juz kwalifikacje na DE po przyjezdzie a na dodatek odswiezylwm e w 2013 roku. Sprawa wyglada tak ze przepis fast bopel dotyczy tylko prawa jazdy a nie kursow i szkolen. Dla tego np. ADR czy wozki widlowe mozemy zrobic w PL podczas pobytu w NO i wymienic na norweski. Kwestia tylko trafienia na kumata osobe w SV albo milion odwolan i adwokat.
Obawiam sie o to czy zaakceptuja mi swadectwa kwalifikacji CE i DE jesli podstawowe zrobilem przed przyjazdem a odnowienie juz po przyjezdzie do NO i czy to swiadestwo na DE zrobione ( podstawowe ) w trakcie pobytu w NO zaakceptuja i wydadza z data jak widnieje na prawku.
Prosze o opinie i doswiadczenia ludzi ktorzy wymianiali prawka na Norweski.
PS - dodam ze bylem na godzinnej rozmowie z inspektorem SV i poinformowal mnie ze owszem 5 lat moge jezdzic ale wymiany mysze dokonac nie pozniej jak przed uplywem 6 lat czyli miedzy 5 a 6 rokiem pobytu i to juz dla Polakow nie jest takie oczywiste a przepis faktycznie mi pokazal. Wychdzi na to ze albo wyminiam teraz nim uplynie 6 lat albo moze po 6 latach wsadzic je w tylek.
Zajminjmy sie tematem bo dodatkowo w czerwcu 2016 maja znowu nowelizowac ustawe w NO - wyciek od inspektora. Nie powiedzial co sie zmieni ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
jak wyzej ale dodam jeszcze ze pan inspektor parskal smiechem jak mu pokazalem ze do nie waznego bo 5 letniego prawa jazdy wydano mi 2 miesiace temu norweska karte kierowcy. Jak to zobaczyl to oniemial i latal po calym urzedzie. Wreszcie przyszedl i powiedzial ze sie poddaje i skoro mi wydano to jest wazne ale sam nie wie jak interpretowac przepisy bo niby na jakiej podstawie. Ja mu przytoczylem przepis ze karta wydawana jest na podstawie posiadanego swiadectwa kwalifikacji a nie prawka. Dochodzimy wiec do paranoi gdzie wychodzi na to ze w norwegii nie moge jezdzic ale moge miec norweska karte by jezdzic na niej w innym kraju co wyklucza tez inny przepis - wnosek -----balagan w SV ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Masw
(Masw)
Wiking
Czy sa jakies sposoby abym mogła jezdzic na moim prawo jeździe które zostało zrobione w 2016 roku? Nie moge potwierdzić ze byłam tam 185 dni ponieważ chodziłam do szkoły i poprostu latałam tam i spowrotem. Pytanie moje dotyczy czy sa jakiekolwiek sposoby? I czy ktos zna jakies takie przypadki ze sie im udało?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok