Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Aborcja i eutanazja w Norwegii. Paradoks sumienia - Norwegia

Czytali temat:
Magda Magda Agata Dymna Ewa Adam defenderr hei!sandokan Cortez1 N Josephvol.2 smith QPP Bajkowyskrzat (1529 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Aborcja i eutanazja w Norwegii. Paradoks sumienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marri
(marri)
Wiking
Według różnych dostępnych źródeł w Polsce mamy od 35% do 53% zwolenników eutanazji. Od kilku lat pracuję z chorymi w Norwegii i nie spotkałam się z sytuacją aby ktoś proponował komuś śmierć w imię wyboru pseudokomfortu (sic!), lub aby tak propozycja w ogóle padła. Aktywna eutanazja, pasywna eutanazja i odstąpienie od uporczywej terapii są tematami niezwykle delikatnymi i etycznie trudnymi. Autorzy artykułu powinni trochę szerzej spojrzeć na to zagadnienie bo zwolenników i przeciwników znajdziemy wszędzie, więc podawanie w artykule opinii jakiejś Bente z Oslo jest słabe... delikatnie rzecz ujmując. Kim jest ta Bente? Jak się nazywa? Gdzie pracuje? Jeśli ktoś podsuwa pacjentom myśl o eutanazji w sykehjem w którym ona pracuje to może warto byłoby to gdzieś zgłosić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Przemysław G
(freeoslo)
Wiking
Ja osobiście w Polsce nie znam nikogo kto jest za eutanazją, ciekaw jestem z jakich źródeł korzystałaś ?? Poza tym takie badanie opinii publicznej nie jest adekwatne do rzeczywistości ponieważ przeprowadza się je na 1000 wybranych osób
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marri
(marri)
Wiking
Polska
badania CBOS
www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/759118,E...zosc-Polakow-jest-za

studenci prawa i medycyny
www.racjonalista.pl/kk.php/s,5492

natemat.pl/46605,mit-polaka-katolika-upa...bastion-za-bastionem

dla porównania coś z Norwegii

studenci prawa i medycyny
tidsskriftet.no/article/148126


Jasne że wszystkie statystyki można dostosować do założonego celu, przekłamać itd. We wszystkim można doszukiwać się drugiego dna. W statystykach można też wykazać % zwolenników i przeciwników wśród mieszkańców wsi albo miast, populacji poniżej 20 r.ż., 30r.ż. lub powyżej 60r.ż., albo osób o określonym wykształceniu. Podejrzewam że różnice byłyby spore. Nieważne... dla mnie będą one jednak bardziej wiarygodne niż Bente

A tak z czystej ciekawości to znasz w Polsce kogoś kto jest zwolennikiem aborcji albo in vitro? Bo oficjalnie wszyscy są przeciwko, ale klinki zajmujące się in vitro (to jest w Polsce póki co legalne) pękają w szwach.

Osobiście jestem przeciwko eutanazji, ale ciekawi mnie (tak teoretyczne) jak wyglądały by placówki dla osób starszych w Polsce gdyby eutanazja byłą legalna...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
renata kryszak
(Rena2712)
Wiking
DOBRZE: znaleźć
ŹLE: znaleść

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok