Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Cortez1 napisał:
WujekJanek napisał:
p.anna napisał:
"TEGO BARANA CO TO PISAŁ..."
"Sklerozy to ja jeszcze nie mam..."
"Co za głupia polska mentalność chwalić się jak to nam ciężko..."

A ja raczej widzę głupią polską mentalność w komentarzach! Fajnie, że wam się mieszka ładniej, wygodniej i że nie jest wam ciężko. Można by to napisać w życzliwy sposób. Dołożyć coś od siebie, ale nie sadzić się niegrzecznie.
Cały artykuł pokazuje jasno, że Polacy dobrze sobie radzą w Norwegi. A sytuacja Janusza, który mieszka tam 3 miesiące i ma zimne firmowe mieszkanie, cóż w tym dziwnego?

Nie mieszkam w Norwegii. Temat artykułu mnie zainteresował. Myślałam, ze dowiem się jeszcze więcej z komentarzy. Jakoś smutno mi się zrobiło po ich przeczytaniu.

Życzę więcej ciepła w wzajemnej życzliwości Polakom w Norwegii, tym z służbowych pokoików i tym z pięknych dużych mieszkań.


3 dygresje...

1. Dziwne to, ale moim zdaniem jedyny rozsadny i celny komentarz na temat tego jak mieszkaja Polacy w Norwegii jest autorstwa osoby, ktora pisze o sobie, ze w Norwegii nie mieszka. Moze dla tego, ze ktos posluzyl sie zdrowym rozsadkiem zamiast wszystkim probowac wszystkim na okolo cos udowadniac i pouczac.

2. "Mieszkac na poziomie" to naprawde nie sztuka w Norwegii. Wielu naszych norweskich znajomych po wizycie u nas prosilo moja zone aby pomogla im urzadzic mieszkanie, bo tez chca miec "elegancki ekskluzywny apartament". Tymczasem z mojego punktu widzenia mieszkamy w norze. Owszem, to spora nora, wysprzatana nora i jakos urzadzona, ale nora. Dla "Norow" zas ta nora to... Ale co ciekawe, a wrecz szokujace... Po wizycie u nas, po przejzeniu paru katalogow, po paru godzinach rozmow nasi znajomi naprawde dochodza do wniosku ze istnieja tez inne kolory niz czarny, bialy i drewniany zas meble nie mysza byc z IKEI (czytaj: made in china).

3. Denerwuje mnie generalizowanie typu: jak Polacy to, jak Polacy tamto. Ilu Polakow tylu ludzi, tyle swiatopogladow, tyle sytuacji... Jesli wezmiemy 3 Polakow: statystycznego Krzyska co robi na budowie, mnie i mojego kolege, ktory siedzi tu od 30 lat (i mniejsza czym sie zajmuje w chwili obecnej), to pomimo tego ze wszyscy 3 jestesmy Polakami i mieszkamy w tym samym Oslo, to zyjemy w 3 zupelnie roznych kompletnie do siebie nie podobnych Norwegiach. To 3 zupelnie inne przestrzenie i realia ktore tylko czasami, bardzo zadko jakos tam sie o siebie zazebiaja...

--------
Janku - polecam jeszcze te kategorie Polaków zarabiających w N i mających swe domy w Polsce. Odradzam wizyty Norwegów w nich bez zapewnienia transportu zwłok do N....bo grozi to udarami mózgu z zaskoczenia i zazdrości. To taka nasza słodka zemsta Polaków za bycie drugą kategoria w Norwegii. Oczywiście poza tymi , którzy odnieśli tu super sukces...tzn. prowadzą smieciary.


Krystianie, to tak samo jak z byciem gentelmanem. Gentelmanem sie jest, albo sie nie jest. Nie mozna "czasem bywac gentelmanem".

Najarales sie na tego "kierowce smieciarki w Oslo" jak arab na kurs pilotarzu i drazysz to z uporem godnym lepszej sprawy. Wiec przepraszam ze moze za ostro i ciut osobiscie, ale wiekszy mam szacunek dla CZLOWIEKA PROSTEGO ktory swoja ciezka wieloletnia praca (ktora opisywal) doszedl do stalej, stabilnej pracy i jest z tego dumny, niz dla PROSTAKA ktory wszystkimi pogardza, wiecznie opisuje kim to on nie jest i czego to nie dokonal i usiluje zrobic wrazenie piszac w kolko o swoich 2 subaru (marka raczej nie z gornej polki) i domem nad Warta gdzies w polsce na jakiejs wiosce.

Powtarzam, ze w mojej opinii czlowiek odnoszacy sie w sposob POGARDLIWY do drugiego czlowieka tylko dla tego, ze "rzekomo" goruje nad nim pozycja finansowa, zawodowa, wyksztalceniem czy inteligencja jest po prostu PROSTAKIEM. Chocby nawet Mial piekny dom nad warta, 2 subaru ktorymi jesdzi sobie po Monte Carlo, byl lodolamaczem serc niewiescich, zarabial miliony koron, obracal setkami milionow dolarow w handlu z Rosja, tworzyl Biuro Ochrony Rzadu i tym podobne (wybacz jesli pominalem ktores z twoich dokonan, ale jest ich tak wiele ze spamietac nie sposob).

Sposob w jaki odpowiedziales jakas godzine temu dziewczynce ktora pytala o studia w Norwegi jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, ze jesli nawet jest prawda to, co o sobie piszesz, to niestety, ale frak lezy dobrze dopiero w trzecim pokoleniu, a aby mowic o sobie ze jest sie czlowiekiem inteligentnym i starannie wyksztalcomym, to potrzeba do tego trzech dyplomow: dyplomu wlasnego, dyplomu ojca i dyplomu dziadka.

Przepraszam Cie Krystian, ale raz ze ostatnio przechodzisz sam siebie, a dwa to sam zaczales i sprowokowales...

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(p.anna)
Wiking
"Nie curwa nie wszyscy, o to mi chodziło. Paniał?"

A mi o to, że nie potrafisz napisać tego normalnie prostaku. CURWA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(Krowa)
Początkujący
Oj wujku, wujku
Nie zebym sie czepial ale........... pk2 2. i pkt 3. ciekawie sie czyta. Denerwuje Cie gdy ktos generalizuje "Polacy to, Polacy tamto a sam w punkcie 2. co robisz? " Dla Norow to ta nora zas..........."
Wiem, czepiam sie, ale to tylko z tesknoty do konsekwencji., a wlasciwie z powodu wrodzonego obrzydzenia do tworzonych tu bezpodstawnych typografi (Guilford by sie nie powstydzil)
A moze zaczac inaczej? Ze to Tore albo Zdzisiek jest taki czy inny? albo Hans, albo Mosze? Ale co ja gadam co ja gadam Sam przeciez nie znosze pisowszczykow. Komunistow tez nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a teraz chwalić się
kto ilu zna polaczków, co tylko siedzą i czekają, aż im się dwuletni okres wypłacania zasiłków skończy
i niestety, ale będą musieli zjechać
bo pracy już nie ma i nie będzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
A mnie sie Juziu widzi, ze sie jednak czepiasz...
Ze nawet prosty skrot myslowy padnie ofiara Juzia...

Szczescie ze nie jestem poeta. Az strach pomyslec, jak wzburzyly by Cie Juziu wersy o na ten przyklad "sloncu tonacym w falach oceanu"...

Swoja droga to oczywiscie bardzo dobrze ze nie jestem ani nie probuje zostac poeta. Ludzkosc nic na tym nie traci a na pewno wiele zyskuje. I bynajmniej to jakosc mej potencjalnej tworczosci, a nie twoja krytyke Juziu mam na mysli...


Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(Krowa)
Początkujący
Ok, czepiam sie ale na pewno nie formy. Jak moglbym sie czepiac czegos z czym sam sobie nie radze? Przykrywanie forma tresci to tak jak wzmacnianie sciany regipsem. Regips sciany nie utrzyma. Zreszta..................w tym to dobry byl tylko Broniewski, a pod nim to sie chyba nie podpiszesz....................
Innymi slowy : Det mange glemmer er å sjekke om budskapet er oppfattet og forstått slik intensjonen er. Czy do tego trzeba byc poeta?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(p.anna)
Wiking
zapomnialeś o CURIEW
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(p.anna)
Wiking
tytuł "prostaka" z ust(klawiatury) troglodyty który nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to zaszczyt.

Taaak . Widzę, że język polski to twoja mocna strona! Kilka wskazówek na temat polskiej pisowni. Zdanie zaczyna się wielką literą. Po wyrazie stawia się spację. Użyty przez ciebie przecinek jest zbędny. Słowo prostak pod twoim adresem nie było tytułem w żadnym znaczeniu tego słowa. Jeśli nie masz dostępu do SJP zapytaj wujka googla.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(p.anna)
Wiking
do Josephvol.2

Jeszcze jedna uwaga w kontekście umiejętności czytania ze zrozumieniom. Jestem kobietą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Dariusz Jutkiewicz
(MotorzystaJestSzalony)
Wiking
Ale bzdety piszecie , aż przykro.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok