Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
No i zaczyna mi sie ta dyskusja podobac.

Dawajcie dalej. Dawajcie mi tu opowiesci o tym, jak to zescie szefofi powiedzieli, a on zrozumial ze Polakowi to sie zafikac nie da, poczerwienial, oczy spuscil....
Dawajcie mi tu historie (swoje wlasne oczywiscie) jak to szczera rozmowa w pracy...
Dawajcie mi tu opowiesci o tym, jak to Polak w Norwegii w norweskiej firmie polski sposob komunikacji interpersonalnej zaprowadza...

ja tam znam wielu takich ktorzy probowali. Albo szybko sie oduczaja, albo co 2 tygodnie melding wysylaja. Ale pewnie mam "niereprezentatywne" towarzystwo.

Wiec dawajcie mi tu historie o dzielnych, madrych niezlomnych Polakach ktorzy z sukcesami ucza Norwegow jak zyc i pracowac, a Norwegowie spuszczaja z tonu i lykaja to wszystko jak pelikan cegle.

Ludzie, skad wy zescie sie urwali...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ana11
(Ana11)
Wiking
Mam wiele historii z mojej pracy. Chcesz mogę podać Ci ich tysiące. Często jest tak, że proszę szefową aby zwróciła uwagę Norwegowi, który pracuję ze mną na takich samych zasadach jak ja, aby swoja pracę robił należycie, bo ja nie mam ochoty po nim poprawiać. Często szefowa odpowiedziała mi, że się ze mną zgadza w 100%, ale najlepiej będzie jeśli to JA zwrócę mu uwagę. Tam gdzie pracuję, z Polski jestem ja i jeszcze jedna dziewczyna. Cała reszta załogi to Norwedzy. Znajoma od roku pracuję jako zastępca szefa, a to dlatego, że my mamy zawsze swoje zdanie, które wyrażamy. Jeśli otrzymujemy zły towar, to nie kiwamy głową i bierzemy go straty, tylko dzwonimy i pytamy z jakiej racji oni wysyłają nam taki syf?
Poza tym jesteśmy dobrymi pracownikami i szefowa nas docenia.Zawsze jestem sobą, zawsze uśmiechnięta, szybka i miła. Klienci to widzą i doceniają.
Norwedzy są sztywni i zawsze mają na wszystko czas...to jest frustrujące.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(Krowa)
Początkujący
WujekJanek napisał:
No i zaczyna mi sie ta dyskusja podobac.

Dawajcie dalej. Dawajcie mi tu opowiesci o tym, jak to zescie szefofi powiedzieli, a on zrozumial ze Polakowi to sie zafikac nie da, poczerwienial, oczy spuscil....
Dawajcie mi tu historie (swoje wlasne oczywiscie) jak to szczera rozmowa w pracy...
Dawajcie mi tu opowiesci o tym, jak to Polak w Norwegii w norweskiej firmie polski sposob komunikacji interpersonalnej zaprowadza...

ja tam znam wielu takich ktorzy probowali. Albo szybko sie oduczaja, albo co 2 tygodnie melding wysylaja. Ale pewnie mam "niereprezentatywne" towarzystwo.

Wiec dawajcie mi tu historie o dzielnych, madrych niezlomnych Polakach ktorzy z sukcesami ucza Norwegow jak zyc i pracowac, a Norwegowie spuszczaja z tonu i lykaja to wszystko jak pelikan cegle.

Ludzie, skad wy zescie sie urwali...


A moze to dlatego ze uwazasz ze jedynym polskim argumentem w dyskusji jest . " nie bedziesz mi tu fikal bos norweg". A moze to dlatego ze najwazniejsze dla Ciebie jest uczyc norwegow jak maja pracowac ? Albo zze musza wszysko lykac i spuscic z tonu? Jesli tak......to sie zgadzam, nie masz szans.
Ale , moj drogi, sa jeszcze inne formy komunikacji jak tylko wykazywanie komus ze jest glupi. Mozna wspolpracowac, mozna uwazac kogos za klienta, mozna rozmawiac jak rowny z rownym bez potrzeby podkreslania swojej wyzszosci. I wierz mi , to dziala. Mozna tez, zamiast opowiadac jakie to sie nie ma studia za soba...........to po prostu pokazac ze sie cos umie. Tak to juz w zyciu jest. I to jest moja historia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
Pokolenia musiały pracować
Aby słowo Polak
Stało się wyzwiskiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
napisał:
Pokolenia musiały pracować
Aby słowo Polak
Stało się wyzwiskiem

---------
Nie przesądzaj. Na 1/3 globu słowo Polak oznacza tyle co Gruzin: ktoś fajny, bitny, odwazny, z gestem..Mowie o Rosji, a opinia Rosjan - nacji z jajami - jest mi bliższa niż zniewiescialych,zakolczykowanych bisexow,rentierow Oljefondu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mocarny Knur
(ulven82)
Wiking
Od czasu najazdu azylantów temat Polaków w mediach ucichł. Nawet na takim frieord.no gdzie jadą po imigrantach równo, nam się od dłuższego czasu nie obrywa. Czasami tylko jakiś baran z ekstremalnej lewicy na nrk alltid nyheter powie, że trzeba wygonić imigrantów zarobkowych z Norwegii, to wtedy nie będzie problemów z mieszkaniami i miejscami pracy dla Nowych Opalonych Norwegów z Syrii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
napisał:
Pokolenia musiały pracować
Aby słowo Polak
Stało się wyzwiskiem


Polacy sami sie nie lubia, to nic dziwnego ze sa nielubiani przez inne nacje.
Ponadto:
Polak z reguly wie wszystko najlepiej na kazdy temat
jest fachowcem od wszystkiego
bezkonstruktywna krytyka wszystkiego jest jego mocna strona
nie interesuje sie zbytnio co sie wokol niego dzieje ( procz tematu imigrantow )
nie chce byc z zasady czescia lokalnej spolecznosci
uwielbia prowadzic jalowe dyskusje ( " no jakbym ja byl szefem, to...)
przekonanie o swojej wyjatkowej wyjatkowosci - jako jednostki i jako przedstawiciela wyjatkowego narodu

PS." Polakker" to liczba mnoga, o czym warto wiedziec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Cortez1 napisał:
napisał:
Pokolenia musiały pracować
Aby słowo Polak
Stało się wyzwiskiem

---------
Nie przesądzaj. Na 1/3 globu słowo Polak oznacza tyle co Gruzin: ktoś fajny, bitny, odwazny, z gestem..Mowie o Rosji, a opinia Rosjan - nacji z jajami - jest mi bliższa niż zniewiescialych,zakolczykowanych bisexow,rentierow Oljefondu.


Wypada od czasu do czasu tv pooglądać
Polaczkow to i w Rassiji przestali szanować od ostatnich me w piłce kopanej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
tylko jazwinski psujer opinie Polakom

pol swiata zna okreslenie

solidny jak krakowski rzemieslnik
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Robert G
(Robert G)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok