Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Ingve. Dzieci z tych krajow sa, ale w wiekszosci tymczasowo. Chodza przewaznie do miedzynarodowych szkol i maja w glebokim powazaniu norweski system marnowania pieniedzy zwany "edukacja". Prawie zadne z nich nie wiaze przyszlosci z Norwegia. Pracuje ze mna wielu Wlochow, Brytyjczykow i Hiszpanow - to etap ich kariery zawodowej, a nie przystanek na cale zycie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
"Znam jednego milego francuza, ktory uwaza sie za emigranta kulinarnego." To jakis kompletny idiota. Zakochal sie w lutefisku, pinekjøcie, okopconym baranim lbie czy tez innym norweskim przysmaku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Fantomas napisał:
"Znam jednego milego francuza, ktory uwaza sie za emigranta kulinarnego." To jakis kompletny idiota. Zakochal sie w lutefisku, pinekjøcie, okopconym baranim lbie czy tez innym norweskim przysmaku.

Pierwszym krokiem do madrosci jest umiejetnsoc trzymania jezyka za zebami.........
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
HotLips napisał:
Fantomas napisał:
"Znam jednego milego francuza, ktory uwaza sie za emigranta kulinarnego." To jakis kompletny idiota. Zakochal sie w lutefisku, pinekjøcie, okopconym baranim lbie czy tez innym norweskim przysmaku.

Pierwszym krokiem do madrosci jest umiejetnsoc trzymania jezyka za zebami.........


to zacznij od siebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
Fantomas napisał:
"Znam jednego milego francuza, ktory uwaza sie za emigranta kulinarnego." To jakis kompletny idiota. Zakochal sie w lutefisku, pinekjøcie, okopconym baranim lbie czy tez innym norweskim przysmaku.


Odwrotnie.Promuje tutaj kuchnie francuzka,notabene najlepsza na swiecie.
Ps.wymieniles norweskie,,specjaly; super dobre.
A jakie to wykwintne dania sa w polskiej kuchni?bo ,bo zapomnialem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
defenderr napisał:
HotLips napisał:
Fantomas napisał:
"Znam jednego milego francuza, ktory uwaza sie za emigranta kulinarnego." To jakis kompletny idiota. Zakochal sie w lutefisku, pinekjøcie, okopconym baranim lbie czy tez innym norweskim przysmaku.

Pierwszym krokiem do madrosci jest umiejetnsoc trzymania jezyka za zebami.........


to zacznij od siebie


Cycek, jestes moja nieustajaca inspiracja i powodem, ze lubie rano pic kawe.
"poprawiajac" wierszyk dla dzieci, poswiecam tobie slow pare:

Mąż (zony cycka ) siedzi wciąż w necie –
wiosną, jesienią, w zimie i w lecie.
Chodzą wręcz o tym cycku słuchy,
że przestał łapać w okolicach czarnuchy

Więc słychać żony narzekań szereg:
„Mąż Honoraty jest oficerem,
Zośki – w salonie sprzedaje auta,
a mi się trafił mąż internauta...”.

„Skończże już, żono, to ecie-pecie,
ja tu zdobywam wiedzę o świecie!”.
Sprawdzam pogodę, czytam o wyżach,
kupiłem na aukcji śrubokręt krzyżak.

Zła chodzi żona, a i dzieciatka
także się martwią – to niebożątka!
„Zamiast czatować na ciapatych, tata
wciąż w Internecie siedzi na czatach!”.

Lecz chociaż żona gdera i mruczy,
cycek tego nigdy się nie oduczy.
Czemu? To wiedzą już małe dzieci –
cycek swe zycie ma tylko w sieci!

Na koniec maly apel - cycek, zostan czlowiekiem! Pewnym czlekoksztaltnym sie to udalo tysiace lat temu. Teraz na ciebie pora!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
kasia zimoląg
(katarzyna1978)
Wiking
Nie rozumiem,jak można nie uczyć swojego dziecka języka ojczystego(czyżby kompleksy,niskie poczucie własnej wartości?).Mój wnuk ma 6 lat-urodził się w Katowicach, bo moja córka chciała,żeby urodził się w Polsce,ale od drugiego miesiąca życia mieszka w Oslo.Tu uczęszczał do przedszkola,teraz chodzi do pierwszej klasy,w której ma przyznane lekcje j.polskiego.Biegle mówi w trzech językach,a teraz dodatkowo uczy się w szkole j.angielskiego.Można?Ma obywatelstwo polskie i norweskie.Nie należy wstydzić się kraju z którego się pochodzi.Takie jest moje zdanie w tej sprawie.Każdy ma prawo do swojego.Jeszcze jedno-ciekawe jak dzieci tych Państwa porozumiewają się z babcią czy dziadkiem w Polsce-Rodzice tłumaczą?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 34  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
katarzyna1978 napisał:
Nie rozumiem,jak można nie uczyć swojego dziecka języka ojczystego(czyżby kompleksy,niskie poczucie własnej wartości?)
a ja nie rozumiem jak to z tzw ojczyzny miliony pouciekały, a następne szukają okazji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty

(HanslubMosze)
Stały Bywalec
katarzyna1978 napisał:
Nie rozumiem,jak można nie uczyć swojego dziecka języka ojczystego(czyżby kompleksy,niskie poczucie własnej wartości?).Mój wnuk ma 6 lat-urodził się w Katowicach, bo moja córka chciała,żeby urodził się w Polsce,ale od drugiego miesiąca życia mieszka w Oslo.Tu uczęszczał do przedszkola,teraz chodzi do pierwszej klasy,w której ma przyznane lekcje j.polskiego.Biegle mówi w trzech językach,a teraz dodatkowo uczy się w szkole j.angielskiego.Można?Ma obywatelstwo polskie i norweskie.Nie należy wstydzić się kraju z którego się pochodzi.Takie jest moje zdanie w tej sprawie.Każdy ma prawo do swojego.Jeszcze jedno-ciekawe jak dzieci tych Państwa porozumiewają się z babcią czy dziadkiem w Polsce-Rodzice tłumaczą?

A ten trzeci jezyk to jaki, bo nie rozbieram?
Biegle mówi w trzech językach,a teraz dodatkowo uczy się w szkole j.angielskiego

Rozumiem, ze "biegle" zna polski i norweski, dodatkowo od teraz to angielski, to jakiz ten trzeci babciu i w jaki sposob sie nauczyl?
PS A na religie chodzi do polskiego katabasa?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok