Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Andrzej sk (1860 niezalogowanych)
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Racjonalizm myslenia i nie kierowanie sie emocjami daje nam wybory ktore sa malo popularne wsrod ludzi kierujacych sie zasada "Bog, honor, ojczyzna".

Sa to tylko nic nie znaczace hasla. Powoduja zamet w biednych glowach malych ludzi.
A tak z reka na sercu: ilu z forumowiczow faktycznie troszczy sie o swoich rodzicow i dzieci?

Moje nieczeste na szczescie wizyty w Polsce daja mi mozliwosc oberwowania owych kochanych rodzicow, co ledwo poruszaja sie na nogach, ale do apteki musza isc sami.
Ukochane male dzieci, ktore po zapadnieciu zmroku wlocza sie same po ulicach centrum.

Tak...polacy sa znami z niezaprzeczalnie wspanialego stosunku do swojej rodziny. Stosunki rodzinne sa perfekcyjne, pod kazdym wzgledem.
Zadne z rodzicow nie jest przez dzieci maltretowane, ponizane, pozbawiane srodkow do zycia ( renty, emerytury itp ). Z tego sa wylacznie slynni norwegowie, ktorzy podstepnie umieszczaja swoich zniedoleznialych rodzicow w sykehjemmet albo omsorgsbolig. Hanba. Jak tak mozna w ten sposob zapewnic rodzica opieke?

Dzieci w Polsce natomiast zajmuja sie swoimi rodzicami 24/7 caly rok.
Rodzice uwielbiaja swoje dzieci i godnie je wychowuja.

Umieszczenie niedoleznych rodzicow w domu opieki? Hanba! Co sasiad powie? Lepiej trzymac starego rodzica w domu - sam sie wykoczy..z glodu i byc moze zimna.
Ale na zewnatrz jest wszystko ok. Polak kocha wszak swego rodzica. Dobrowolnie. Poswiecenie nie ma granic.

W Polsce w szpitalach starzy ludzie sa pierwsi w kolejce. Wszak lekarz kocha swoich rodzicow, to i ta milosc przelewa na starego pacjenta. Nie mowiac o jego sposobie zachowania i formuowanie swoich rozbieganych mysli.

W Polsce wszystko jest najlepsze, najjasniejsze i godne nasladownictwa.
Ludzie nieskazitelni i o cudownej moralnosci. Jedzenie najlepsze. Wodka najzimniejsza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Kazdy dostaje na co zasluguje przynajmniej nie udaje kogos kim nie jestem, a to czy jestem inteligentny czy nie to raczej jestes za plytka osoba zeby to oceniac, a tobie widze sie wydaje ze dzieki swojej kartce ilosc twoich szarych komorek wzrosnie to raczej sie myliisz.............inteligencja socjalna za to ty masz jej pelno bedac zyciowa egoistka [/quote]

Sentex
Smuci mnie twoj calkowity brak woli do akceptacji ludzi innych pogladow.
Jakbys sie glebiej zastanowil nad samym pojeciem egoizmu, to zrozumialbys iz dzieki egoizmowi ludzie sa w stanie egzystowac.
Nie ma to nic wspolnego z zyciowym egoizmem. To tak dla info.

Polecam zglebienie idei racjonalnego egoizmu. Moze sie w niej odnajdziesz.

W dalszym ciagu zycze udanego i otwartego umyslowo dnia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Fortum, pytasz na jakiej podstawie napisałem o Tobie to, co napisałem...
Staram się nie zabierać na forum głosu w TAKI sposób i nie odpowiedział bym na to pytanie. Natomiast widząc twoje dzisiejsze wpisy... Ale tak czy inaczej postaram się zrobić to na tyle delikatnie na ile potrafię.

Uważam, że jesteś osobą bez wykształcenia ekonomicznego, gdyż prezentowane przez Ciebie poglądy popierasz autorytetami które są "ikke relevant". Albo co najmniej nie dokładnie. Po wskazaniu błędu w typowy norweski sposób stwierdzasz, że no tak, to kontrowersyjne. Tak więc jeśli posiadasz wykształcenie ekonomiczne, to wyłącznie norweskie. A z całym szacunkiem, ale wyrażenie "norweski dyplom" stoi w jednym rzędzie z wyrażeniem "duch bojowy armii czeskiej". Przepraszam Cię, ale europejski maturzysta [polski, szwedzki, niemiecki] posiada znacznie większy zasób wiedzy ogólnej i większą zdolność niezależnego myślenia niż statystyczny absolwent norweskiej uczelni wyższej. Ten ostatni potrafi za to jedno: obrażać się gdy ktoś się z nim nie zgadza. Lubisz mądre terminy... Świetnie. Redukcja dysonansu poznawczego.Bardzo pojemne hasło, ale na potrzeby tego przypadku w wielkim skrócie: jeśli ktoś się ze mną nie zgadza, to znaczy że jest zły lub głupi...

Jest to jeden z podstawowych mechanizmów sterujących nasza psychiką. i im jednostka bardziej prymitywna, tym bardziej narażona na jego działanie. Tymczasem sensei Gichin Funakoshi powtarza za Konfucjuszem: BĄDŹ UCZNIEM KAŻDEGO CZŁOWIEKA.

Arogancja i lekceważący stosunek do innych osób na forum, wielokrotne podkreślanie że musisz zniżać się do ich poziomu... moja Droga, wiesz jak to się nazywa? To się nazywa wypowiedzi nacechowane typową młodzieńczą egzaltacją.

Wspomniałaś, że to wyłącznie ludzie ustalają prawa i zasady i ludzie mogą je łamać i przekraczać. Komunał. Tani i oklepany. Ludzie ustalają zasady dotyczące na przykład prawa stanowionego. Ale zasady dotyczące prawa naturalnego, np. miłość, lojalność, rodzina, przynależność, czy prawo ciążenia nie są stanowione przez człowieka. I ich łamanie zawsze kończy się katastrofą.

A O TYM WIE DOSKONALE KAŻDY EUROPEJSKI MATURZYSTA.
I KAŻDY CZŁOWIEK Z KILKULETNIM CHOCIAŻ DOŚWIADCZENIEM ŻYCIOWYM.

Ale jak widać, Ty tego nie wiesz.

CO BYŁO DO UDOWODNIENIA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
no i tradycji stalo sie zadosc

jeszcze zaden temat o norwegach na tym forum nigdy nie pozastal niezbrukany jakas sraczka oralna ze w Polsce to muzynow bija

zawszwe znajdzie sie jakis polonorek zeby nie napisac menda ze bedzie bronic norwegow i srac na Polske

tyle tylko ze niezauwazylem zeby w polskich domach starcow panowala zasade ze ludzi ktorzy sami nie moga ruszac rekami pozostawic niech sie odwodnia bedzie miejsce dla nastepnych


zycze tym polonorkom zeby im na starosc tez nie mial kto podac szklanki wody
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Opieka na rodzicami jest dobrowolna, chociaz moralnie wskazana. Kazdy wybiera opcje jaka mu najbardziej odpowiada.
Chorych mozna umiesci w domu opieki, umierajacych w hospicjum.
Mozna sie nimi zajmowac w domu, jak ktos ma takie zyczenie i mozliwosci.


Nie mozna sie wypowiedziec, jaka nacja nalepiej zajmuje sie rodzicami czy dziecmi.
Byc moze gardlujacy na tym forum zglosza sie na ochotnika do przeprowadzania jakis badan statystycznych?
Glosowanie tutaj nic nie da....wyniki moga byc sfalszowane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
a co maja do tego zdolności percepcyjne toz nawet gimbusy potrafia czytac gazety
np opisywane szpitale w Oslo gdzie odkladaja wczesniaki na polke zeby zeszly -taka pozna aborcja


a powod jest prozaiczny ci co sa na forum od poczatku wiedza o co chodzi
to po prosty panujac przez setki lat bida z nedza

nie wiem kogo w Polsce bija
to jaki nowy urojony antysemityzm ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Hallo Cyc...dawno temu nie wymienialismy komentarzy.
Widze twoj zapal bojowy nie wygasl z nowym rokiem!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
a ja mysle ze .dawno temu wymienialismy komentarze. i niech tak zostanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Nie wytrzymam bez zaczepiania ciebie. Jestes moim przeznaczeniem na tym forum.
W nowym roku nastaja nowe mozliwosci...moze sie zmienisz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
Nie wytrzymam bez zaczepiania ciebie.
tylko sie nie posikaj
lepiej biegnij od razu do psychiatry
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok